چگونه فونت گوشی اندرویدی را تغییر دهید

0
340
چگونه فونت گوشی اندرویدی را تغییر دهید

مثبت زندگی: این روزها فونت‌ها به عنوان کاور هر متن و کتابی شناخته می‌شوند؛ مهم نیست محتوی متن چقدر خوب باشد، چرا که یک فونت زشت می‌تواند تمام اثرات مثبت آن را از بین ببرد. پس یک فونت زشت علاوه بر ظاهر بد، شامل اثرات جانبی متعددی نیز می‌شود؛ به عنوان مثال عادت مطالعه را به یک کار خسته کننده و آزاردهنده بدل می‌سازد. از طرفی یک فونت زیبا می‌تواند اتمسفر یک وب سایت یا اپلیکیشن را کاملا تغییر دهد. به همین دلیل پیدا کردن فونت مناسب برای تلفن همراه، می‌تواند تجربه منفی و آزاردهنده اندروید را به کلی از بین ببرد.

با اینکه گزینه‌ای مبنی بر تغییر فونت در بخش تنظیمات سیستم عامل اندروید دیده نمی‌شود، اما خوشبختانه راهکارهای زیادی در این زمینه وجود دارد؛ به هر حال همه ما این سیستم‌عامل را با انعطاف‌پذیری و شخصی‌سازی آن می‌شناسیم. توجه داشته باشید که برخی از راهکارهای این مقاله نیازمند روت بودن دستگاه هستند. همراه ما باشید تا به شما بگوییم چگونه فونت گوشی اندرویدی را تغییر دهید

روش اول: تنظیمات سیستمی

نسخه اصلی اندروید به صورت پیش فرض هیچ گزینه داخلی مبنی بر تغییر فونت را شامل نمی‌شود. با این حال بسته به سازنده تلفن شما و نسخه‌ای از اندروید که بر روی آن نصب شده، ممکن است این قابلیت را در اختیار داشته باشید. مثلا در یکی از نسخه‌های قدیمی تاچ ویز سامسونگ می‌توانستید به آدرس زیر مراجعه کنید:

Open Settings > Device > Fonts > Font Style

جهت دسترسی به تنظیمات فونت در دیگر نسخه‌های تلفن‌های سامسونگی با اندروید ۴.۳ به بالا، باید به Settings > My Devices > Display > Font Style مراجعه کنید.

بیشتر ببینید
در اهمیت و جایگاه مشاوره و راهنمایی؛ مشورت، نشانه درایت است

دوباره باید بگوییم که ممکن است برخی تلفن‌های غیر سامسونگی و یا نسخه اندروید نصب شده بر روی تلفن شما شامل این گزینه نباشد که از جمله‌ی آن‌ها می توان به تلفن‌های گوگل با اندروید خام اشاره کرد!

روش دوم: اپلیکیشن HiFont

چگونه فونت گوشی اندرویدی را تغییر دهید

Hifont یک اپلیکیشن رایگان در فروشگاه گوگل پلی است و پیشنهاد اول ما در زمینه تغییر فونت تلفن اندرویدی به حساب می‌آید. این برنامه شامل صدها فونت متنوع و آماده می‌شود که به سرعت فونت سیستم عامل اندرویدی شما در هر نسخه‌ای را تغییر می‌دهد. استفاده از این برنامه بسیار ساده و سر راست بوده و پروسه نصب فونت از خود برنامه جدا است؛ بدین ترتیب پس از انتخاب و جایگزین کردن فونت مورد نظر می‌توانید خود برنامه را به طور کامل پاک کنید!

علاوه بر فونت‌های داخلی و پیش فرض برنامه HiFont، کاربران می‌توانند فونت‌های مورد نظر خود را به راحتی در اختیار برنامه قرار دهند. این برنامه تمامی تلفن‌های گلکسی سامسونگ را بدون نیاز به روت پشتیبانی می‌کند. دیگر تلفن های اندرویدی جهت بهره از HiFont به روت نیاز دارند. همچنین امکان بازگردانی فونت اصلی سیستم با یک لمس در اپلیکیشن وجود دارد. پس نگران نباشید!

روش سوم: اپلیکیشن Font Installer

چگونه فونت گوشی اندرویدی را تغییر دهید

این برنامه نیز همچون HiFont به صورت رایگان در گوگل پلی گنجانده شده است و امکان انتخاب فونت در گالری بزرگی را به کاربران می‌دهد. فونت‌های کاستوم و اختصاصی به صورت مستقیم و از طریق حافظه درونی تلفن قابل نصب هستند و امکان به اشتراک گذاری فونت‌ها نیز به راحتی فراهم شده است. مهم نیست از چه تلفنی استفاده می‌کنید، این برنامه حتما به دسترسی روت نیاز دارد.

بیشتر ببینید
آیفون را پشت و رو کنید تا شارژ کمتری مصرف کند

در مجموع، ما روش دوم – اپلیکیشن‌های فونت – را به Font installer ترجیح می‌دهیم. اما به هر حال این برنامه نیز یک جایگزین مناسب در شرایط خاص محسوب می‌شود.

بهترین فونت‌هایی که می‌توان در اندروید به کار گرفت

حالا که می توانید فونت گوشی خود را تغییر دهید، بهترین فونت‌ها کدام هستند؟ از نظر ما بهترین ها در این زمینه فونت های گوگل هستند. در ادامه لیستی از ۵ فونت برتر و انتخابی ما برای اندروید را مشاهده می کنید:

Alte Haas Grotesk

Anivers

DezenPro

Nobile

Roboto

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

دو + سیزده =