رژلب مناسب رنگ پوستم را چگونه انتخاب کنم؟

0
419
انتخاب رژ لب

مثبت زندگی: خرید رژ لبی که به رنگ پوست بیاید، دغدغه بسیاری از بانوان است. می‌پرسید چرا؟ تا خانم نباشید از شک و تردیدی که هنگام خرید رژ لب سراغتان می‌آید، باخبر نخواهید شد. آقا یا خانم فروشنده چندین رژ لب روی پیشخوان می‌چیبند و خانم‌ها می‌مانند که کدام را انتخاب کنند که بیشتر به رنگ پوست‌شان بیایید و با آرایش‌شان هماهنگ شود؟ اگر شما هم جزو این بانوان هستید همراه ما باشید تا در این مقاله مثبت زندگی راهکاری به شما نشان دهیم که به تمام تردیدهایتان پایان دهد.

شما هم در کشو رژ لب استفاده نشده دارید؟

اپیدمی شده! تردید ندارم شما که این مقاله را برای خواندن انتخاب کرده‌اید در کشوی میزتوالت‌تان چندین رژلب استفاده‌ نشده دارید. بسیاری از خانم‌ها  پس از خرید رژلب و بعد از یکی دو بار استفاده از آن، احساس می‌کنند، می‌توانستند انتخاب بهتری داشته باشیند. دلیل این احساس هم یک جمله بیش نیست: هنگام خرید رژلب به رنگ رژ دقت می‌کنیم و کاری نداریم که هر رنگی چقدر به تناژ پوست‌مان می‌آید. همین می‌شود که رنگ‌به‌رنگ رژلب روی دست‌مان می‌ماند.

 تناژ پوست را چگونه تشخیص دهیم؟

برای انتخاب رژلب مناسب اول باید تناژ پوست‌تان را بشناسید. یعنی ببینید که رنگ پوست‌تان دارای چه تناژی است. سرد، گرم یا خنثی؟ اما تناژ پوست را با رنگ پوست اشتباه نگیرید. تناژ پوست ته‌رنگ گرم یا سردی است که فارغ از رنگ پوست (روشن، متوسط یا تیره) در رنگ رخسار وجود دارد.

برای تشخیص تناژ پوست راه‌های مختلفی وجود دارد. ازجمله راحت‌ترین این راهکارها می‌توان به مورد زیر اشاره کرد:

بیشتر ببینید
همه چیز درباره لیزر موهای زاید - بخش اول

تشخیص تناژ پوست از روی رنگ رگ‌های مچ دست

به قسمت داخلی مچ دست‌تان خوب نگاه کنید. رنگ رگ‌هایتان بیشتر به چه طیفی متمایل است؟

آبی یا بنفش: اگر رگ‌های مچ دست‌تان بیشتر به آبی یا بنفش متمایل باشند، پس یعنی رنگ پوست‌تان به احتمال زیاد دارای تناژ سرد است. کسانی که پوست‌شان تناژ سردی دارد، قبل از اینکه برنزه شوند، زود در آفتاب می‌سوزند. زیورآلات نقره‌ای هم بیشتر به رنگ پوست‌شان می‌آید.

سبز: اما اگر رنگ رگ‌های مچ دست‌تان به سبزی می‌زند، پس یعنی احتمالا پوستی با تناژ گرم دارید. کسانی که پوست‌شان از تناژ گرمی برخوردار است، زود یا بهتر بگوییم راحت برنزه می‌شوند و زیورآلات طلایی بیشتر به رنگ پوست‌شان می‌آید.

آبی و سبز: اگر رنگ رگ‌های مچ دست‌تان هم آبی (یا بنفش) و هم سبز است و نمی‌توانید مشخصا انتخاب کنید یا رنگی بین این دو است، می‌توان گفت رنگ پوست‌تان از نوع تناژ خنثی به‌شمار می‌رود. کسانی که رنگ پوست زیتونی دارند معمولا تناژ پوست‌شان خنثی است.

خرید رژلب بر اساس تناژ پوست چگونه است؟

حالا که رنگ تناژ پوست‌تان را تشخیص دادید، وقتش است که ببینیم به هر تناژ پوستی چه رنگ رژلبی بیشتر می‌آید. امیدواریم که با این راهنمایی دیگر هنگام خرید رژلب در انتخاب‌تان دچار تردید نشوید.

رژلب‌های مناسب برای پوست‌های دارای تناژ سرد

اگر پوست‌تان تناژ سردی دارد، بهتر است رژلبی که انتخاب می‌کنید هم تناژ سردی داشته باشد. ترجیحا سراغ طیف‌های دارای ته‌رنگ آبی یا بنفش بروید. مثل قرمز آبی‌فام (bluish-red)، صورتی سرخابی (magenta pink) یا قهوه‌ای مایل به بنفش (purplish-brown). اما از رژلب‌های طیف نارنجی برحذر باشید. اسامی انگلیسی رنگ‌های نام‌برده را هم داخل پرانتز برایتان نوشته‌ایم تا اگر از روی مشاهده رنگ رژلب متوجه نشدید، بتوانید با نوشته روی بدنه یا جعبه محصول مطابقت دهید.

بیشتر ببینید
از بین بردن موهای زائد با زردچوبه و نعنا

رژلب‌های مناسب برای انواع رنگ پوست با تناژ سرد عبارت‌اند از:

انتخاب رژ لب

رژلب‌های مناسب برای پوست‌های دارای تناژ گرم

اگر تشخیص دادید که رنگ پوست‌تان دارای تناژ گرم است، بیشتر دنبال رژلب‌هایی با تناژ گرم باشید. به‌طور خاص رژلب‌های طیف مرجانی (coral)، هلویی (peachy) و قرمز روشن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. رنگ‌های طیف نارنجی و قهوه‌ای هم می‌توانند مکمل خوبی برای تناژ پوست‌تان باشند.

رژلب‌های مناسب برای انواع رنگ پوست با تناژ گرم عبارت‌اند از:

انتخاب رژ لب

رژلب‌های مناسب برای پوست‌های دارای تناژ خنثی

پوست‌های دارای تناژ خنثی با اکثر رنگ‌ها جورند. پس راحت باشید!

درمجموع بهتر است تناژ رژلبی که انتخاب می‌کنید، از هر رنگی، متناسب با سردی یا گرمی تناژ پوست‌تان باشد. برای مثال اگر رژلب صورتی مدنظرتان است، دقت کنید که برای پوست‌های دارای تناژ سرد باید بین صورتی‌های تناژ سرد انتخاب کنید و بالعکس:

انتخاب رژ لب

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

2 × سه =