تبعات مصرف الکل متانول

0
63

مثبت زندگی: معاون آموزش سازمان اورژانس کشور با هشدار در مورد مصرف خوراکی الکل متانول به عنوان محلول ضدعفونی گفت: مصرف خوراکی الکل و ورود آن به معده نقشی در از بین بردن ویروس کرونا ندارد.

سید پژمان آقازاده در این باره گفت: متانول در رده ترکیبات ضد عفونی کننده نیست و به دنبال ضد عفونی کردن دست ها، اشیاء و سطوح ممکن است به اشتباه از این نوع الکل یا به اصطلاح الکل صنعتی استفاده کنند که بسیار سمی بوده و هنگام تماس با پوست، جذب بدن شده و می تواند عوارضی همچون کوری، مشکلات کلیوی و حتی مرگ شود.

مضرات الکل خوراکی

با توجه به این باور غلط که مصرف خوراکی الکل موجب جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا می‌شود، این روزها شاهد مراجعه تعداد زیادی از افراد به مراکز درمانی با مشکلات مسمومیت با الکل هستیم که متاسفانه اکثریت بدون دانش قبلی حتی از الکل متانول که بسیار کشنده است استفاده کرده‌اند که همین امر موجب کوری، الزام به دیالیز و حتی جان باختن تعدادی از هموطنان شده است.

آقازاده با اشاره به اینکه ویروس کرونا ممکن است از راه دستگاه تنفسی، دهان و چشم ها وارد بدن انسان شود گفت: مصرف خوراکی الکل و ورود آن به معده نقشی در از بین بردن ویروس کرونا ندارد.

معاون آموزش سازمان اورژانس کشور در آخر به سوء استفاده برخی افراد سود جو در مورد ساخت مواد ضدعفونی غیر استاندارد اشاره کرد و گفت: هموطنان حتماً هنگام خرید مواد ضدعفونی دقت کنند و از فروشگاه‌هایی که مجوز پخش دارند تهیه کنند و به برچسب مندرج بر روی محصول توجه و از مجاز بودن محلول جهت مصرف ضدعفونی اطمینان حاصل نمایند.

بیشتر ببینید
روش‌های از بین بردن نفخ شکم

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

یازده − 2 =