با گوشی که در آب می‌افتد چه‌کار کنیم؟

5 گام برای تعمیر گوشی‌ های آسیب دیده به وسیله آب

0
513
با گوشی که در آب می‌افتد چه‌کار کنیم؟

مثبت زندگی: برای خیلی‌ها اتفاق افتاده که بی‌هوا تلفن همراهشان در آب بیفتد و دیگر مثل قبل کار نکند. یا حتی بسوزد و خراب شود و اسپیکرش نیست و نابود شود. اما بگذارید حقیقتی را برای شما بگوییم. افتادن گوشی در آب مثل سکته کردن است. علائم دارد. اگر در همان دقایق اولیه بدانید که انجام دادن چه کارهای نیاز است، تلفن همراهتان آسیب چندانی نمی‌بیند. همراه ما باشید تا دراین مقاله با ذکر چند نکته شما را با نحوه تعمیر گوشی‌هایی که بی‌هوا به آب می‌افتند، آشنا کنیم.

قبل از هر چیزی باید…

در ابتدا باید بگوییم، اگر چنین اتفاق تلخی برای شما رخ داد در اولین حرکت، سریعاً گوشی را از آب خارج کنید و کارهایی را که در ادامه ذکر می‌کنیم، به هیچ وجه انجام ندهید.

نبایدها!

گوشی خود را روشن نکنید

از فشاردادن دکمه‌های گوشی خودداری کنید

بر روی صفحه نمایش گوشی ضربه نزنید و به هیچ وجه گوشی را تکان ندهید (این امر می‌تواند شاخص آسیب به وسیله مایعات را فعال کند که به معنای از دست رفتن گارانتی دستگاه شما است.)

از ضربه زدن به گوشی هوشمند خودداری کنید

گوشی را سرد و گرم نکنید

اکنون باید به فکر تعمیر گوشی آسیب دیده باشید، در زیر 5 گام جهت تعمیر گوشی هوشمند ذکر شده است:

گام نخست: اگر گوشی خاموش نیست باید به سرعت آن را خاموش کنید. اگر از کاورهای محافظ استفاده می‌کنید، آن‌ها را از گوشی جدا کرده و در پایان سیم کارت و کارت حافظه خود را نیز از گوشی خارج کنید.

گام دوم: به وسیله پارچه یا کاغذ گوشی را خشک کنید و مطمئن شوید مایع گسترش پیدا نمی‌کند.

گام سوم: اگر میزان آب وارد شده به گوشی زیاد بود از یک جاروبرقی برای خشک کردن آن استفاده کنید. همچنین می‌توانیدگ وشی را در یک کیسه پر از برنج خام قرار دهید، این یک ترفند قدیمی است که برنج خام می‌تواند آب را جذب کند.

بیشتر ببینید
نگاهي به علل ايجاد بوي بدن و روش‌هاي مقابله با آن

گام چهارم: برای چند روز باید گوشی خود را رها کنید تا کاملاً خشک شود سپس سیم کارت و کارت حافظه خود را وارد دستگاه و آن را روشن کنید. اگر گوشی روشن نشد باید باتری آن را شارژ کنید و اگر نشانه‌ای از شارژ شدن باتری مشاهده نکردید لازم است باتری گوشی را تعویض کنید.

گام پنجم: اگر مراحل ذکر شده مفید واقع نشد و گوشی آسیب دیده شما تعمیر نشد لازم است گوشی را به یک تعمیرگاه موبایل مطمئن ببرید.

با گوشی که در آب می‌افتد چه‌کار کنیم؟

از محافظ ضد آب بر روی گوشی خود استفاده کنید

اگر نمی‌خواهید گوشی شما مجدداً دچار چنین مشکلی شود و قصد دارید از ورود آب به داخل آن جلوگیری کنید، استفاده ازمحافظ‌ ضد آب فکر خوبی است. برندهای شناخته شده‌ای نظیر Griffin Survivor وجود دارند که کاور های محافظ با قابلیت حفاظت در برابر آب تولید می‌کنند.

با قدرت واقعی گوشی هوشمند خود آشنا باشید

بسیاری از افراد از روی کنجکاوی می‌خواهند قابلیت ضد آب بودن گوشی هوشمند خود را امتحان کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید بهتر است قبل از وارد کردن گوشی هوشمند به آب، تمام شرایط، مزایا و معایب ذکر شده را رعایت کنید. در غیر این صورت ممکن است آزمایش شما با نتایج وحشتناکی رو به رو شود و گوشی شما به یک گوشی ناکارآمد و خراب تبدیل شود. هیچ کاری هم از دست‌تان برنیاید. چون خودتان کرده‌اید…

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

دو × پنج =