فواید ورزش در شب

0
234

مثبت زندگی: با این که به نظر می‌رسد صبح زود بیدار شدن و رفتن به باشگاه ایده خوبی باشد، ولی همه موافق مزایای این روش برای ورزش کردن نیستند. در واقع بسیاری از بدنسازان بر خلاف نظر کارشناسان آمادگی جسمانی، به جای ورزش در صبح زود ترجیح می‌دهند که در اواخر شب عرق بریزند. 

پس این همه تحقیقی که نشان می‌دهد ورزش صبحگاهی بهتر است، چه می‌شود؟ شاید شنیده باشید که ورزش در اواخر شب منجر به بی خوابی می‌شود، یا این که افرادی که شبانه ورزش می‌کنند کمتر می‌توانند مطابق برنامه پیش بروند. در جوابشان می‌گوییم که استدلالشان بی معنی است! به خاطر داشته باشید داشتن تناسب اندام عالی ربطی به زمان ورزشتان ندارد، بلکه داشتن یک رویه تمرین و برنامه‌ریزی شده تاثیرگذار است. 

ورزش در شب برای کسانی مناسب است که نمی‌توانند صبح زود بیدار شدن را تحمل کنند یا کسانی که شب‌ها انرژی بیشتری دارند.

ورزش در شب چه فوایدی دارد؟

۱. خبری از زنگ ساعت در صبح زود نیست

بیدار شدن در سپیده دم کار سختی است و برای بعضی از ما جمع کردن انرژی برای بیدار شدن در صبح زود و رفتن به باشگاه قبل از رفتن سر کار غیرممکن است. شواهد در حال رشد بسیاری هستند که نشان می‌دهند، داشتن خواب خوب شبانه مهم‌تر از قربانی کردن بخشی از این خواب برای ورزش است.

۲. لزومی ندارد گرفتار شلوغی شوید

اجتناب از رفتن به باشگاه در ساعات اوج شلوغی یک تفاوت عمده بین تمرینی عالی یا افتضاح ایجاد می‌کند، به خصوص اگر باشگاهتان شلوغ باشد. اغلب افراد ورزش کردن قبل از سر کار رفتن در صبح ( حدود ساعت ۷ ) یا بلافاصله بعد از کار حدود ۵ – ۷ بعد از ظهر را ترجیح می‌دهند.

بیشتر ببینید
عوامل موثر در افزایش قد بعد از بلوغ

می‌دانید خوبی ورزش شبانه در چیست؟ لزومی ندارد عجله کنید! این بدین معناست که فضای بیشتر، مکان بیشتر برای حرکت و مقدار زیادی سکوت و آرامش هنگام ورزش دارید. درست حس اعضای ویژه (VIP) در باشگاه‌های خصوصی، اینطور نیست؟

۳. تا هر وقت که بخواهید می توانید ورزش کنید

ورزش صبحگاهی در باشگاه زمانی محدود دارد، نه فقط برای شما ( باید زودتر برم تا به سر کار برسم؟ چقدر طول می‌کشد دوش بگیرم و بروم؟) بلکه برای همه افرادی که در باشگاه حضور دارند. ممکن است افراد، منتظر خالی شدن تردمیل باشند یا خالی شدن دستگاه‌ها یا حتی برای رفتن روی ترازو. همه این زمان‌های انتظار مسلما ساعت باشگاهتان را محدودتر می‌کند. در شب می‌توانید هر چقدر که خواستید بدوید، از تجهیزات تا هر زمان که خواستید استفاده کنید، و از زمانتان به بهترین نحو ممکن بدون هیچ نگرانی استفاده کنید.

۴. استقامتتان بیشتر می‌شود

  exercise at night

برای کسانی که صبح زیاد پرانرژی نیستند رفتن به باشگاه واقعا کار سختی خواهد بود. این افراد معمولا در اواخر شب انرژی بیشتری دارند، بنابراین در این ساعات کارآمدتر بوده و ورزش برایشان موثرتر خواهد بود. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد، قدرت و عملکرد عضلات در شب به بالاترین حد خود می‌رسد.

۵. معاشرت‌تان هنگام ورزش بیشتر خواهد شد

اگر تا به حال در شب به باشگاه رفته باشید حتما متوجه شده‌اید که افراد در این ساعات آرام‌تر و دوستانه‌تر رفتار می‌کنند. افرادی که به ورزش صبحگاهی علاقه دارند همیشه در حال عجله کردن هستند. کلاس‌های فیتنس صبحگاهی قطعا کمتر دوستانه است. در شب بدنسازان آرام‌ترند و اغلب مشتاقانه تمایل به صحبت با دیگران دارند. اگر شما جزو افراد اجتماعی هستند، آخر شب بهترین زمان پیدا کردن تعدادی دوست فیتنسی برای شماست.

بیشتر ببینید
طبع گوجه‌سبز سرد است یا گرم؟

۶. با دویدن شبانه آزادی را تجربه می‌کنید

همه این افراد اجتماعی خوشحال می‌شوند که به تمام سوالات شما پاسخ دهند و زمان بلند کردن وزنه به شما کمک کنند. ضمن این که مربیانی که در باشگاه کار می‌کنند سرشان زیاد شلوغ نیست و زمان بیشتری برای کمک دارند.

۷. یک راه عالی برای دور شدن از یک روز سخت است

کار می‌تواند استرس زا باشد و سرگرم شدن‌تان با ورزش در پایان روز لذت بخش خواهد بود. این کار یک راه سالم برای خارج کردن استرس از بدن‌تان است و این برون ریزی به شما اجازه می‌دهد که راحت‌تر و بدون نگرانی به خواب روید.

۸. صبح‌های آرامش بخش تری خواهید داشت

عجله نداشتن در صبح برای رفتن به باشگاه، زمان زیادی برای استراحت، درست کردن یک فنجان قهوه، آماده کردن صبحانه و لذت بردن از کارهای روتین صبحگاهی خواهید داشت. دیگر خبری از عجله برای رفتن به باشگاه و دوش گرفتن بعدش نیست. یک صبح آرام و راحت می‌تواند شروع یک روز خوب باشد.

۹. بهتر می خوابید

رفتن به باشگاه در شب اجازه می‌دهد که تمام انرژی اضافه خود از روز را استفاده کنید، بنابراین مطمئن باشید که یک خواب شبانه عمیق و آرام خواهید داشت، به علاوه داشتن یک احساس عالی سرشار از موفقیت که باعث می‌شود روز بعد با روحیه‌ای مثبت از خواب بیدار شوید.

۱۰. یک زنگی شبانه سالم دارید

اگر شب‌ها سرتان گرم باشگاه باشد دیگر آن را با پرخوری و غذاهای چرب هدر نخواهید داد. دوستانتان را هم در یک کلاس شبانه یوگا ثبت نام کنید یا گروهی با هم بدوید و حین خوش اندام شدن از همراهی هم لذت ببرید.

بیشتر ببینید
راهکارهایی برای یک ازدواج موفق

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

نوزده − شانزده =