تاثیر دیوار آجری در زیبایی دکوراسیون

0
378

مثبت زندگی: استفاده از متریال مختلف در طراحی داخلی منزل می‌تواند تاثیر به سزایی در خلق فضای جدید و خاص داشته باشد و محیطی به وجود آورد که منحصر به افراد خانه باشد. با توجه به علاقه، سلیقه و ویژگی‌های فردی می‌توانید سبکی را انتخاب کنید که از آن لذت برده و در کنار آنها احساس آرامش دارید. در این مطلب می‌خواهیم دکوراسیونی را معرفی کنیم که با استفاده خاص از دیوار آجری، فضای داخلی خانه را منحصر به فرد کرده است.

خانه در یک نگاه

تاثیر دیوار آجری در زیبایی دکوراسیون
 • تعداد افراد ساکن: دو نفر به همراه یک گربه به نام جکی
 • شغل صاحب خانه: طراح گرافیک و نقاش
 • موقعیت شهر: مشهد/ محله: بلوار لادن
 • متراژ فضا: ۱۰۰ متر مربع
 • طبقه اول
 • ملک شخصی
 • تعداد اتاق خواب: دو خوابه
 • تعداد سرویس بهداشتی: یک حمام و یک دستشویی
 • سبک دکوراسیون: سبک تلفیقی
 • رنگ‌های غالب: رنگ طوسی
 • ویژگی برجسته طراحی: تلفیق مدرنیته و اشیای قدیمی با در نظر گرفتن روح هنری سیال و پویا و آرامبخش
 • طراح و ایده پرداز: تک تک دیزاین و خرید متریال توسط صاحبخانه انجام شد.
 • بازسازی شده
 • مدت زمان بازسازی خانه: سه ماه
 • هزینه بازسازی منزل: هزینه تخمین زده شده در سال ۹۷، ۴۰ میلیون تومان

داستان بازسازی از زبان صاحبخانه

تاثیر دیوار آجری در زیبایی دکوراسیون

این خانه را زمانی که خریداری کردم، یک خانه ساده سفید رنگ و بی روح بود. خودم با تک تک حس و حال شخصی‌ام گوشه گوشه اش را بازسازی کردم.

تم اصلی در دکوراسیون منزل به رنگ طوسی است و می‌توانید استفاده از این رنگ را در پارکت‌ها و دیوارهای نشیمن و پذیرایی مشاهده کنید به این دلیل که رنگ خاکستری رنگ مورد علاقه و کاملا شخصی منِ است. بخشی از دیوار خانه در ورودی منزل با آجر نسوز سفید رنگ با لکه‌های طوسی اجرا شده است. آجر فضای مدرن و آرامش بخشی را تداعی می‌کند که خودش نمودهایی از سنت را نیز در خودش به همراه دارد. 

بیشتر ببینید
اکسسوری در دکوراسیون، ۶ ترفند برای دگرگونی خانه!

در بخش‌هایی از چیدمان منزل ظروف عتیقه و کلاسیک دیده می‌شود که سردی را از فضای مدرن خانه‌ام پاک کرده و گرما و روح خاصی به آن می‌دهد.

تاثیر دیوار آجری در زیبایی دکوراسیون

مبلمان ال در دکوراسیون نشیمن خانه

تاثیر دیوار آجری در زیبایی دکوراسیون

برای طراحی اتاق نشیمن علاوه بر استفاده آجر در برخی از دیوارها، رنگ دیوار پشت مبلمان به رنگ طوسی انتخاب شده است. مبلمان ال راحتی برای نشیمن فضای مناسب و راحتی را برای تماشای تلویزیون و استراحت و کسب آرامش ایجاد می‌کند. 

در قسمت پشتی مبلمان یک صندلی راک و قفسه‌های کوتاهی قرار دارد که با اکسسوری و انواع کتاب تزیین شده است. این وسایل به رنگ سفید در کنار دیوار طوسی رنگ جلوه بیشتری پیدا می‌کند. 

تاثیر دیوار آجری در زیبایی دکوراسیون

من در فرآیند بازسازی خانه شومینه را تخریب نکردم چون حضور آتش در زمستان با شومینه حس گرمای خانه را صد چندان می‌کند. تمام شومینه قدیمی سنگی را با آجرهای نسوز قهوه‌ای رنگ کاور کردم که فضای جنگلی خاصی به آن قسمت خانه بخشیده است. 

تاثیر دیوار آجری در زیبایی دکوراسیون

دکوراسیون اتاق خواب با دیوار آبی

تاثیر دیوار آجری در زیبایی دکوراسیون

اتاق‌ها شامل اتاق خواب و اتاق کار با دو روحیه کاملا خاص طراحی شده است. اتاق خواب با رنگ مایه آبی سیر برای آرامش و استراحت روح در کنار رنگ خاکستری روشن فضای ایده‌آلی به وجود می‌آورد.

سرویس خواب سفید رنگ این فضا طراحی متفاوتی دارد. اگر به تاج تخت دقت کنید، می‌توانید متوجه این مدل خاص بشوید. البته رنگ سفید آن باعث شده است که به خوبی با رنگ دیوار آبی و همچنین روتختی زرد رنگ همخوانی پیدا کند.

دکوراسیون اتاق کار نورانی

تاثیر دیوار آجری در زیبایی دکوراسیون

دکوراسیون اتاق کار برای نشاط و سرزندگی با رنگ زرد و خاکستری‌های تیره رنگ در نظر گرفته شده است. کمدهای چوبی دقیقا و جز به جز با سلیقه من توسط نجار ساخته شده و سبک درهای چوبی کرکره‌ای انگلیسی را نشان می‌دهد و فضای داخلی را مدرن و آرام بخش کرده است.

بیشتر ببینید
دکوراسیون خانه به سبک ایتالیایی

میز بزرگ تحریر و کار برای این فضا به اندازه‌ای در نظر گرفته شده که بتواند فعالیت‌های مختلف از جمله مطالعه، کار با کامپیوتر و انجام کارهای هنری را به خوبی جوابگو باشد. در بخش دیگری از این فضا کتابخانه کوتاه بزرگی را مشاهده می‌کنید که با انواع کتاب‌های مختلف پر شده است. اکسسوری و لوازم تزیینی مختلفی که برای طراحی اتاق کار مورد استفاده قرار گرفته است، فضا را دلنشین و صمیمی‌تر می‌کند. 

کابینت جزیره در دکوراسیون آشپزخانه 

تاثیر دیوار آجری در زیبایی دکوراسیون

دیوار آشپزخانه آجرهای سفید دست ساز لعاب خورده‌ای وجود دارد که برای مساجد و آب انبارها استفاده می‌شود و من به خاطر حس زیبای آن، انتخابش کردم. سینک ظرف شویی سینک گرانیتی سیاه رنگ، در کنار آجرهای کاملا خوش حس یک فضای تلفیقی و خاص ایجاد می‌کند.

کابینت‌های سفید در دکوراسیون آشپرخانه در کنار لوازم برقی خانگی این فضا که به رنگ سفید انتخاب شده موجب هماهنگی فضا می‌شود. کفپوش لمینت خانه در فضای آشپزخانه نیز ادامه دارد و در کنار دیوار آجری سفید رنگ، طراحی متفاوت و خاصی را پدید می‌آورد. کابینت جزیره برای فضای آشپزخانه پتانسیلی را خلق کرده است که هم با ایجاد سطح جدید، انجام امور مختلف پخت و پز راحت تر انجام شود و هم به عنوان سطحی برای غذاخوری مورد استفاده قرار گیرد. 

توصیه: برای دکوراسیون خانه خود سلیقه به خرج دهید

تاثیر دیوار آجری در زیبایی دکوراسیون

همیشه صرف هزینه زیاد برای دکوراسیون داخلی خانه دلیل بر داشتن نتیجه عالی نیست. می‌توان با کمی سلیقه و هماهنگی و البته شناخت متریال و کمی جستجو یک نتیجه عالی و به صرفه به دست آورد. زیباترین نکته در خانه‌ای که زندگی می‌کنیم این است که با روحیات و احساسات ما هماهنگ باشد.

بیشتر ببینید
آموزش تزئین میز غذا با دستمال کاغذی و دستمال سفره

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

سیزده + چهار =