تخصصی

مصرف چه غذاهایی خطر ابتلا به سکته مغزی را افزایش می دهد؟

مثبت زندگی: یک مطالعه جدید ارتباط بین مصرف غذاهای خاص و خطر سکته مغزی هموراژیک یا ایسکمیک را بررسی کرده است. یافته‌های عمیق بینش‌های زیبایی را ارائه می‌دهند که در آن غذاها با ریسک پایین‌تر انواع مختلف سکته مغزی همراه هستند.

سکته مغزی یکی از دلایل عمده مرگ و میر در ایالات متحده است. بر اساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، بیش از ۷۹۵،۰۰۰ نفر در ایالات متحده هر ساله سکته مغزی را تجربه می کنند و در نتیجه ۱۴۰،۰۰۰ نفر می‌میرند.

ورزش بیشتر، ترک سیگار، خوردن بیشتر میوه و سبزیجات و پرهیز از غذاهای پر کلسترول – مانند لبنیات پر چرب، همبرگر و برخی از دسرها – تنها برخی از روش‌های شناخته شده برای بهبود سلامت قلب و عروق و حفظ خطر سکته مغزی است.

شایع‌ترین نوع سکته مغزی

سکته مغزی ایسکمیک شایع ترین نوع سکته مغزی است که حدود ۸۷٪ از کل موارد سکته مغزی را تشکیل می‌دهد. سکته‌های ایسکمیک هنگام انسداد شریان اتفاق می‌افتد که انتقال خون غنی از اکسیژن به مغز را به خطر می‌اندازد. از طرف دیگر سکته مغزی هموراژیک هنگامی اتفاق می‌افتد که خونریزی در مغز ایجاد می‌شود و خونریزی به سلول‌های مغزی آسیب می‌رساند.

بنابراین، محققان در نظر داشتند ارتباط بین رژیم غذایی – با تمرکز بر گروه‌های اصلی مواد غذایی و فیبر – و سکته مغزی را، با توجه به سکته‌های ایسکمیک و خونریزی به طور جداگانه بررسی کنند.

به عنوان بخشی از تحقیق، شرکت کنندگان به سؤالاتی در مورد رژیم غذایی، عوامل سبک زندگی، تاریخچه پزشکی و ویژگی‌های جامعه شناختی پاسخ دادند. محققان به طور بالینی شرکت کنندگان را به مدت متوسط ​​۷/۱۲ سال دنبال کردند.

این نوشته را از دست ندهید  در روزهای آلوده، بدن را با ۷ گزینه سالم سم زدایی کنید

در طی این مدت، در مجموع ۴ هزار و ۲۸۱ مورد حادثه سکته مغزی خفیف و شدید، ۱۴۳۰ مورد سکته مغزی هموراژیک و ۷۳۷۸ مورد سکته مغزی در کل رخ داد.

این تحقیق نشان داد که مصرف بیشتر میوه، سبزیجات، فیبر، شیر، پنیر یا ماست با خطر کمتری از سکته مغزی ایسکمیک اما با سکته مغزی هموراژیک همراه است.

مصرف مرکبات

یک تجزیه و تحلیل دقیق نشان داد که مصرف مرکبات، میوه‌هایی مثل سیب و گلابی، موز، سبزیجات خطر را کاهش می‌دهند.‌ علاوه بر این، مصرف ۲۰۰ گرم در روز شیر با کاهش ۵٪ خطر نسبی سکته مغزی ایسکمیک، مصرف ۱۰۰ گرم ماست در روز با کاهش خطر نسبی ۹٪ و ۳۰ گرم در روز پنیر با ۱۲٪ خطر نسبی همراه بود. از طرف دیگر، مصرف تخم مرغ با خطر بالاتر از سکته مغزی همراه بود.

هر ۲۰ گرم اضافی روزانه تخم مرغ با افزایش ۲۵٪ در خطر نسبی سکته مغزی همراه است. مصرف بیشتر فیبر در رژیم غذایی و میوه و سبزیجات به شدت با خطرات پایینتر از سکته مغزی ایسکمیک همراه است. در ایالات متحده، انجمن قلب آمریکا (AHA) چهار وعده میوه و پنج وعده سبزیجات را در روز توصیه می‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا