چطورحس سال اول ازدواج را تا سال‌ها بعد زنده نگه دارید

0
145
عشق سال‌های اول ازدواج

مثبت زندگی: کسانی که تازه ازدواج کرده‌اند وقتی مقابل دوستان‌شان که سال‌ها پیش متاهل شده‌اند از عشق و علاقه به هسمرشان صحبت می‌کنند، مورد تمسخر قرار می‌گیرند! و بیشتر هم این جمله را می‌شنوند: هنوز اولشه!

این جمله یعنی روزمزگی زندگی باعث شده تا دوست‌تان مثل روزهای اول از زندگی‌اش رضایت نداشته باشد و در یک کلام از روی عادت زندگی کند. اما همیشه هم این‌طور نیست. زوج‌هایی هستند که سال‌های طولانی از ازدواجشان می‌گذرد، اما وقتی در رفتارهایشان دقیق می‌شوی خیال می‌کنی که همین چند روز پیش زندگی مشترک‌شان را آغاز کردند. از بس که گرم و صمیمی و عاشقتند.

اما چرا این داستان‌ها را تعریف کردیم؟ همراه ما باشید تا در این مقاله از مثبت زندگی شما را با راهکارهایی آشنا کنیم که حس سال اول ازدواج را تا سال‌ها بعد برایتان زنده نگه می‌دارد.

دردسرهای عظیم ماه عسل!

در طول دوران ماه عسل که تقریبا یک سال اول ازدواج است، زوجین تمام تمرکز و توجه خود را معطوف همسر خود می‌کنند و هیچوقت تصور نمی‌کنند زمانی برسد که این توجه از بین برود.

چند سال بعد زوجین در جریان زندگی روزمره قرار می‌گیرند، خانواده بزرگتر می‌شود و مشکلات و مسئولیت‌ها بیشتر می‌شود که شاید چندان رمانتیک به نظر نرسد. برای همین ممکن است زن ا مرد افسرده شوند و پیش خودشان تصور کنند که همسرم دیگر دوستم ندارد. که خب البته این تصورات اشتباه است.

چطور حس سال اول ازدواج را حفظ کنیم؟

ابتدا باید بدانید از زمانی که بله را گفته‌اید، تعهد شما در زندگی مشترک آغاز شده است. بنابراین هر فکر احمقانه‌ای را باید کنار بگذارید. تنها در فیلم‌ها و رمان‌های عاشقانه است که زن و مرد بدون حرف زدن با هم ارتباط برقرار می‌کنند یا بدون برنامه یکدیگر را ملاقات می‌کنند. برخلاف تصور عامه، عشق به تلاش نیاز دارد. به اینکه اگر کسی را دوست دارید سینه سپر کنید و به او بگویید. پای تمام سختی‌هایش هم بایستید.

بیشتر ببینید
به ۵ دلیل، به فواید آب‌های ویتامینه خوشبین نباشید!

خوشبختانه روش‌هایی وجود دارد تا بتوانید عشق را در رابطه خود زنده نگه دارید و عشق پایدار خود را به همسرتان نشان دهید. همچنان ما را دنبال کنید تا این روش‌ها را برایتان روایت کنیم.

یک شام مخصوص

بدون هیچ مناسبتی میزی را در رستوران موردعلاقه تان رزرو کنید. یا برای صرفه‌جویی در هزینه می‌توانید یک پیک نیک یا شامی در خانه تهیه ببینید با غذایی خوشمزه.

تماشای فیلم در شب

با همسر خود مقابل تلویزیون بنشینید و برنامه یا فیلم سینمایی موردعلاقه‌تان را ببینید. فرقی نمی‌کند فیلم اکشن باشد یا عاشقانه، مهم همراهی یکدیگر و سازش است. این کار در همسر شما احساس خوبی ایجاد می‌کند.

تعطیلات آخر هفته

اگر فرزند دارید، برنامه‌ای برای آخر هفته ترتیب دهید تا آنها را پیش دوستان یا بستگان نگه دارید. آیا دوست دارید آخر هفته در خانه با همسرتان تنها باشید یا به تفریح بروید؟ برنامه را در ذهن خود تصور کنید.

سورپرایز کردن یکدیگر

یکی از بهترین جنبه‌های ابتدای ازدواج برای زوجین جدید، تازگی و شگفتی است. پس از مدتی که همسر خود را می‌شناسید، چیزهای کمتری برای سورپرایز و شگفتی وجود دارد. اما باید روش‌هایی برای غافلگیر کردن همسر خود بیابید. برای مثال فرزندان را به خانه اقوام بفرستید و وقتی همسر شما از سر کار بازگشت، لحظاتی را با یکدیگر تنها سپری کنید و در آخر لحظاتی خوش در تخت خواب. آخرین باری که نامه عاشقانه یا دسته گل برای همسر خود فرستادید، کی بود؟ اکنون زمان خلاقیت است.

تماشای عکس‌های قدیمی

کنار یکدیگر بنشینید و به آلبوم عکس‌های قدیمی نگاهی بیندازید. خاطرات را یادآوری کنید. تاریخ را با هم ورق بزنید. با هم بخندید و گریه کنید

بیشتر ببینید
خوش‌بینی چیست و خوش‌بین‌ها دقیقا چه‌جوری‌اند؟

شوق جوانی را برگردانید

دوران جوانی خود را به یاد آورید و زمانی که عشق و اشتیاق زیادی به یکدیگر داشتید و سعی کنید با ایجاد تنوع، شور و شوقی تازه ایجاد کنید.

کار متفاوتی انجام دهید

ابتکار به خرج دهید. مانند دوران جوانی در قرارهای ملاقات خود تنوع ایجاد کنید. روش همیشگی و متداول خود را کنار بگذارید. به موزه، گالری یا حتی کنفرانس بروید. تصور کنید همسر شما چقدر متعجب می‌شود که بشنود قرار است او را با خود کجا ببرید.

در همه راهکارهایی که گفته شد برنامه‌ریزی و فکر کردن نقش مهمی ایفا می‌کند.

به همسر خود نشان دهید که برای داشتن رابطه خوب تلاش می‌کنید. می‌تواند با دادن هدیه باشد یا قرار دادن نامه‌ای در کیف دستی، به تلاش‌های خود ادامه دهید. از همه مهمتر اینکه به فرزند خود نشان دهید که چطور رابطه عاشقانه و خوب والدین در آنها تاثیر مثبت دارد. در کل همه اعضای خانواده از رابطه خوب شما با همسرتان سود می‌برند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

4 × پنج =