راز شادابی و جوانی زنان چینی

0
326
شادبی-و-جوانی-زنان-چینی

مثبت زندگی: زنان چینی به دانستن راز و رمز جوانی و زیبایی در میان کشورهای شرقی معروفند. در برخی مواقع حدس زدن سن زنان چینی دشوار است؛ چرا که بسیاری از آنها شبیه به هم و بیست ساله به نظر می‌رسند. البته ژنتیک و نژاد در این زمینه بدخالت زیادی دارد اما بعضی عادت‌ها هستند که این جوانی و شادابی را ماندگارتر می‌کنند. برای همین قرار است در این مقاله راز زیبایی و جوان ماندن زنان چینی را برایتان روایت کنیم. همراه ما باشید.

آرایش می‌کنند اما…

زنان چینی، هزینه‌های فراوانی را برای محصولات آرایشی و بهداشتی مصرف می‌کنند: ماهیانه حداقل ۳۰۰ دلار که چیزی معادل ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان است برای خرید لوازم آرایشی هزینه می‌شود. آنها برندهای آرایشی کره‌ای، ژاپنی و انواع بسیار گران اروپایی را به انواع چینی آن ترجیح می‌دهند.

از آنجایی که در میان این زنان تصور زیبایی داشتن پوست روشن است آن‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا پوست روشن‌تری داشته باشند. برای این کار از کرم‌های ضد آفتاب روشن کننده، کرم‌ها و ماسک‌های سفید کننده استفاده می‌کنند. خرید چیزهایی چون کرم‌های مخصوص برنزه کردن پوست در تصور آنها نیز وجود ندارد.

لاغری یعنی زیبایی!

از نظر زیبایی اندام همچون بسیاری از نقاط دیگر جهان، لاغر بودن بسیار اهمیت دارد و هر کسی که لاغر نباشد، گنده و تپل در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال فردی همچون «چارلیز ترون» از نظر آنها درشت و چاق است.

کمی تپل بودن چندان هم بد نیست و می‌تواند بانمک هم باشد اما هرگز نباید یک زن چینی را قوی صدا زد. از دیدگاه آنها این صف بسیار مردانه است و اگر برای خانم‌ها به کار برده شود نوعی توهین به حساب می‌آید.

بیشتر ببینید
آنچه‌ خانم‌ها از زمان‌ مراجعه به پزشک و معاینات دوره‌ای باید بدانند

دخترها در چین چگونه‌اند؟

دختر در چین باید شیرین، بانمک و ستودنی باشد و همچون یک پرنسس به نظر برسد. این بدان معناست که لباس‌ها و وسایلی که خانم‌ها استفاده می‌کنند باید رنگ‌هایی چون صورتی و طرح‌هایی از حیوانات را در برداشته باشد. این امر در مورد تمام دهه‌های زندگی آنها وجود دارد و تنها مخصوص سنین خاصی نیست.

عادت‌ وقت خواب زنان چینی

زنان چینی صبح‌ها زود از خواب بلند می‌شوند و شب‌ها نیز زود به رختخواب می‌روند. چرت کوچکی هم بعد از ناهار می‌‍زنند. تمام چینی‌ها در یک زمان صبحانه، ناهار و شام می‌خورند. زمانی که می‌خواهند قراری را برای ملاقات با دوستان یا اعضای خانواده خود معین کنید به ساعت خاصی اشاره نمی‌کنند و مثلا می گویند «بعد از ناهار».

چه می‌خورند؟

هر زن چینی‌ای به خوبی می‌داند چه غذاهایی برای خانم‌ها خوب است. به عنوان مثال می‌دانند که در چه فصلی و برای زیباتر به نظر رسیدن باید چه خوراکی‌هایی را مصرف کنند. به عنوان مثال زنجبیل، کنجد سیاه و جوجوبا می‌خورند. همچنین ترجیح می‌دهند که شکر غیرفرآوری شده سیاه بخورند.

در کل از شیرینی و شکلات پرهیز می‌کنند. زنان چینی به طور کلی علاقه بیشتری به خوراکی‌های شور، سبزیجات و چیزهای گیاهی دارند که در مقایسه با شیرینی‌جات برایشان بسیار مفیدتر است.

سلفی می‌گیرند و جوانند

آنها علاقه فراوانی به گرفتن سلفی و به اشتراک گذاشتن آن در شبکه‌های اجتماعی دارند. در تمام موبایل‌های چینی فیلترهایی برای دوربین‌هایشان وجود دارد که به طور اتوماتیک چشم‌هایشان را درشت‌تر و تیره‌تر و معایب را برطرف می‌کند. یکی از دلایل زیبا به نظر رسیدن دختران چینی نیز همین است.

بیشتر ببینید
5 باور اشتباه درمورد بدن خانم‌ها

چه می‌پوشند؟

زنان چینی عادت دارند که لباس‌هایی با بالاتنه‌های پوشیده بپوشند. همچنین پوشیدن لباسی سنتی به نام qipao، که لباسی تنگ است و در کمد لباس تمام زنان چینی وجود دارد به آنها در حفظ اندام‌شان کمک می‌کند.

با سرما رابطه خوبی ندارند

دومین دشمن زنان چینی بعد از آفتاب، سرماست. آنها تنها آب گرم می‌نوشند و برخی از آنها بستنی هم نمی‌خورند. برای جلوگیری از ورود سرما به بدن‌شان، حدود یک ماه بعد از زایمان دوش نمی‌گیرند و به جای آن خود را با ترکیبی از آب و زنجبیل می‌شویند.

شادبی-و-جوانی-زنان-چینی

زو یو زی

یکی دیگر از سنت‌های جالب زنان چینی، «زو یو زی» (zuo yue zi) است. در این سنت نوزادی که تازه متولد شده به مدت یک ماه روی تخت باقی می‌ماند و در طول این مدت از خانه خارج نمی‌شود و در داخل پارچه‌های گرمی نگه داشته می‌شود. نوزاد توسط مادر یا بستگان خانمِ خانواده مرد نگهداری می‌شود. زنی که تازه مادر شده در این دوران استراحت می‌کند و تا بتواند انرژی از دست رفته را باز یابد و از پمادهای درمانی هم برای بازیافتن اندام گذشته خود استفاده می‌کند. این کار به مدت یک ماه ادامه پیدا می‌کند.

مردی هست که حمایت‌شان کند!

و در نهایت بخش اعظم زیبایی و جوانی زنان چینی به حمایت همسران آنها باز می‌گردد. شاید در هیچ کجای جهان، زنان تا این اندازه توسط همسران شان مورد حمایت قرار نگیرند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

یک + پانزده =