رابطه جنسی بدون ارگاسم یا کارزا چیست؟

0
1216
رابطه جنسی بدون ارگاسم یا کارزا

مثبت زندگی: ارگاسم باعث آزاد شدن موادی معتاد کننده مانند دوپامین می‌شود که انتقال دهنده‌های عصبی مربوط به لذت است ولی کارزا باعث ترشح هورمون عشق یا هم‌آغوشی به نام اکسی‌توسین می‌شود و مدت زمان بیشتری در بدن باقی می‌ماند. این دو با هم تفاوت دارند. قرار است در این مقاله از رابطه جنسی بدون ارگاسم بنویسیم که در اصطلاح به آن کارزا هم می‌گویند. همراه ما باشید.

کارزا یا هم‌آغوشی بدون ارگاسم رابطه زوجین را صمیمی‌تر می‌کند

تحقیقات اخیر که در دانشگاه اوترخت هلند  Utrecht University انجام شد نشان داد متوسط زمان بین دخول و ارگاسم  بین ۵۰۰ زوجی که در مطالعه شرکت کرده بودند ۵.۴ دقیقه است. زوجین از کورنومتر استفاده کردند.

فاصله بین دخول و ارگاسم بسیار کوتاه است. شاید به همین دلیل کارزا karezza جذابیت دارد. این واژه از کلمه کارس caress یا نوازش در زبان ایتالیایی گرفته شده است که به عشقبازی طولانی مدت از جمله لمس، نوازش، هم آغوشی و لذت بصری ولی بدون ارگاسم گفته می‌شود.

این روش ریشه‌ای تاریخی دارد. اولین مقاله در مورد کارزا سال ۱۹۳۱ منتشر شد ولی با این حال اشخاص زیادی از آن اطلاع ندارند.

ارگاسم باعث آزاد شده موادی معتاد کننده مانند دوپامین می‌شود که انتقال دهنده‌های عصبی مربوط به لذت است ولی کارزا باعث ترشح هورمون عشق یا هم‌آغوشی به نام اکسی توسین می‌شود که مدت زمان بیشتری در بدن باقی می‌ماند.

نتیجه

در حالت ایدئال کارزا یا عشقبازی صمیمیت و نزدیکی و ارتباط بین زوجین را بهبود می‌بخشد. عشقبازی یا کارزا باعث می‌شود رابطه جنسی کمتر فیزیکی بوده و بیشتر رومانتیک شود.

بیشتر ببینید
طولانی شدن رابطه جنسی با چند ترفند زنانه

با تمرین بیشتر کارزا ارگاسم کم‌کم اهمیت خود را از دست داده و حواس شما بیشتر درگیر هم آغوشی خواهد شد.
برای انجام کارزا باید هر دو نفر از قبل نسبت به آن آگاهی داشته باشند و بتوانند یکدیگر را درک کنند. نوع لمسی که دوست دارید یا مناطقی که دوست ندارید لمس شوند را با هم در میان بگذارید.

مهم ترین نکته اینجاست که هدفتان نباید رسیدن به ارگاسم باشد بنابراین نوع لمس بدن زوجین نباید به گونه ای باشد که منجر به ارگاسم شود.

کارزا می‌تواند ساعت‌ها ادامه پیدا کند ولی شما می‌توانید ۵ دقیقه‌ای آن را انجام دهید. مثل هر عادت جدید دیگر هر چه بیشتر تمرین کنید برایتان طبیعی‌تر خواهد شد و فواید آن را بیشتر احساس خواهید کرد.

از ارگاسم نترسید

اگر ترس از ارگاسم داشته باشید نمی‌توانید هر کاری که دلتان می‌خواهد را امتحان نکنید. به خصوص اگر اولین تجربه شما باشد. ارگاسم اتفاقی می‌تواند بی‌نظر باشد. به هر حال با کمی تمرین متوجه می‌شوید چه کارهایی منجر به ارگاسم می‌شود و چه کارهایی منجر به ارگاسم نمی‌شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

2 × پنج =