درمان پروستات با حنا و عسل

0
173

مثبت زندگی: پروستات عضوی از دستگاه تناسلی مردان است. مایع تولید شده توسط این عضو جنسی مردانه در تولید اسپرم نقش دارد. درمان پروستات باعث پیشگیری از ناباروری می‌شود. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم کار پروستات چیست و با روش‌های ساده خانگی برای درمان آن آشنا شوید.

اولین سوال این است که پروستات چیست و کجاست؟ پروستات در قسمت ابتدایی مجرای ادراری مردان است. این غده جنسی مایعی را برای تغذیه اسپرم فراهم کرده و در این مسیر در بدن، از آن محافظت می‌کند. فشار غده پروستات در هنگام انزال در مردان، باعث می‌شود مایع به داخل مجرای ادراری وارد شده و با اسپرم مخلوط شود. درمان این بیماری در بسیاری موارد باعث بهبود این فرایند می‌شود.

اسپرمی که از بیضه منتقل می‌شود، مایع اضافی را در این فرایند جمع‌آوری می‌کند.

روش‌های خانگی درمان پروستات

عسل

درمان با عسل یک درمان طبیعی برای کاهش عفونت و التهاب پروستات است این ماده به مبارزه با رادیکال های آزاد، افزایش ایمنی و تولید ادرار، حفظ اندازه و سلامت پروستات کمک می‌کند.

جلوگیری از آسیب اکسیداتیو به بافت پروستات، بهبود حساسیت و عملکرد نعوظ، جلوگیری از بزرگی پروستات، از مزایای درمان با عسل است و در واقع کمک می‌کند تا جریان ادرار، افزایش پیدا کرده و باعث کاهش درد می‌شود.

با تحلیل و بررسی اثرگذاری موم زنبورعسل بر سرطان پروستات مشخص شد که ترکیب حاصل از موم زنبور عسل، در جلوگیری از رشد سلول های سرطانی و درمان‌پروستات تاثیرگذار است.

البته اثر گذاری موم زنبور عسل به این دلیل است که موم عسل، حاوی ماده‌ای به نام  اسید کافئیک است که این ماده با ارزش، سال‌های سال برای درمان انواع بیماری‌هایی مانند گلو درد، سوختگی‌ها، سرطان و انواع التهاب به کار برده می‌شد.

طبق تحقیقات آزمایشگاهی که بر روی موش‌ها انجام شد، مشاهده شد که هنگام مصرف اسید کافئیک به صورت روزانه، رشد سلول های سرطانی کاهش پیدا کرده و متوقف شده است و هنگام قطع مصرف اسید کافئیک، مجددا سلول‌های سرطانی تکثیر شدند.

علاوه بر این مصرف اسید کافئیک می‌تواند باعث کاهش رشد سلول‌های سرطانی در بلندمدت شده و میانگین رشد و گسترش آنها را به حداقل می‌رساند.

حنا

کمترین خاصیت درمان‌پروستات با حنا این است که می‌تواند التهاب پروستات را کاهش دهد. برای این کار ابتدا وان حمام را از آب ولرم پر کرده و مقداری حنا درون وان بریزید. سپس به مدت بیست دقیقه تا نیم ساعت در وان بنشینید.

مزایا و عوارض ماساژ پروستات

ماساژ درمانی پروستات یکی از روش‌هایی است که در درمان پروستات به کار می‌رود. برخی از متخصصان  استفاده از ماساژ درمانی پروستات را توصیه می‌کنند و معتقدند به طور معجزه آسایی بر بسیاری از شرایط و ناراحتی‌های مربوط به پروستات، اثر گذار است. این شرایط شامل اختلال نعوظ و پروستاتیت مزمن است.

ماساژ درمانی کمک می‌کند تا  التهاب مجرای پروستات کاهش پیدا کرده و پاکسازی شود. این کانال، بین پروستات و دستگاه تولید مثل و مجاری ادراری قرار دارد.

در واقع ماساژ این ناحیه باعث ترشح خودبخودی مایع منی می‌شود. این مایع ترشح شده می‌تواند سبب پاک کردن کانال از هر گونه مایعات دیگر شود و در از بین بردن نشانه‌هایی که باعث ناراحتی‌های ناشی از بیماری پروستات می‌شود، موثر است.

اکثر گزارشات پزشکی در مورد مزایای ماساژ پروستات، نتیجه کاملا مثبتی ندارد. بسیاری از این گزارش‌ها قبل از اینکه بتوانند به عنوان توصیه‌های پزشکی استاندارد مورد استفاده قرار گیرند، نیاز به بررسی بیشتری دارند.
به همین دلیل برخی از پزشکان ممکن است استفاده از ماساژپروستات را حمایت نکنند.

به طور کلی مردانی که دارای شرایط زیر هستند می‌توانند در صورت استفاده از ماساژ پروستات، علائم را کاهش دهند. این شرایط عبارتند از:

انزال زودرس

ماساژ درمانی‌پروستات ممکن است مانع از تخریب مایع، در دستگاه تولید مثل مردانه شود. این ناراحتی ممکن است موجب ناراحتی یا درد در هنگام انزال شود و ماساژ ممکن است این علائم را از بین ببرد.

اختلال نعوظ

قبل از درمان‌های مدرن امروزی، مردان از ماساژ درمانی و تحریک پروستات برای درمان اختلال نعوظ،  استفاده می‌کردند. بعضی از مردان هنوز هم همراه با سایر درمان‌ها یا به تنهایی از آن استفاده می‌کنند.

جریان ادرار

پروستات قسمت ابتدایی مجرای ادراری مردان را احاطه می‌کند. زمانی که پروستات دچار تورم و التهاب می‌شود، ممکن است باعث قطع جریان ادراری شود. در برخی موارد، ماساژ درمانی‌پروستات باعث کاهش تورم شده و همین موضوع کمک می‌کند تا جریان ادرار بهبود یابد.

پروستاتیت

پیش از مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و درمان‌های تخصصی که امروزه برای درمان‌پروستات استفاده می‌شود، در گذشته ماساژ درمانی از جمله درمان‌های اصلی پروستاتیت بود. اما اکنون، تحقیقات مربوط به بیماری پروستات کامل‌تر شده و در نتیجه، درمان‌ها تخصصی‌تر انجام می‌شود.

علائم بیماری پروستات

  • تکرر ادرار
  • نیاز  به چند بار ادرار کردن  در طول شب
  • وجود خون در ادرار یا مایع منی
  • احساس درد  و یا سوزش هنگام  ادرار کردن
  • عدم توانایی در ادرار کردن
  • انزال زودرس
  • درد یا سفتی مکرر در ناحیه کمر، ناحیه لگن،  یا بالای ران

اگر هر کدام از این علائم را دارید، قبل از استفاده از روشهای خانگی ، به پزشک خود مراجعه کنید.


پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

پانزده − چهارده =