جلسه اول خواستگاری چی بپوشم؟

0
1112

مثبت زندگی: در اولین قرار ملاقات پیش از ازدواج و جلسه خواستگاری دختر و پسر بهتر است چه لباسی بپوشند؟ ملاقات‌های بین دختر و پسر پیش از ازدواج ممکن است به صورت رسمی یا غیر رسمی باشد و هرکدام از آنها شرایط خاصی را برای لباس پوشیدن می‌طلبد. در ادامه به توصیه‌هایی برای پوشیدن لباس در اولین قرار ملاقات اشاره می‌شود.

خانم‌ها چطور در اولین قرار ملاقات با پسر لباس بپوشند؟

بدانید که قرار است کجا همدیگر را ملاقات نمایید

این که بدانید کجا قرار است بروید به شما در این که چه لباسی بپوشید کمک می‌کند. لباس شما قطعا زمانی که می خواهید به یک مهمانی یا یک مراسم مذهبی بروید متفاوت خواهد بود. خیلی خوب است که بدانید جایی که می‌روید چه لباسی پذیرفته و قابل قبول است. به عبارت دیگر لباس شما تحت تاثیر محیط اطرافتان قرار خواهد گرفت.

می‌توانید عکس‌هایی از آن مکان ببینید که آیا لباس‌های رسمی می‌پوشند یا غیررسمی و این که مردمی که به آن جا می‌آیند چه مدل لباس‌هایی می‌پوشند؟

لباس خود را با زمان ملاقات تنظیم کنید

آن هنگام از روز که همدیگر را ملاقات می‌کنید در نوع لباس شما موثر خواهد بود. همانطور که دمای هوا در نوع لباس شما موثر خواهد بود. ملاقات در طول روز، می‌طلبد که رنگ‌های روشن و کمی لباس‌های غیررسمی بپوشید. این در حالی است که ملاقات در شب نیازمند لباس‌های رسمی‌تر خواهد بود.

یک لباس زیبا را با وسایل اضافی خراب نکنید!

زمانی که شما یک ست مناسب لباس را می پوشید، احتمالا ممکن است در آخر تصمیم بگیرید یک کت قدیمی همراه با یک کیف بزرگ بر شانه خود همراه ببرید که این اصلا برازنده نخواهد بود.

بیشتر ببینید
آیا رژیم غذایی 20-80 در کاهش وزن تاثیری دارد؟

زمانی که می خواهید از وسایل اضافی استفاده کنید، دقت داشته باشید که آن‌ها باعث با کلاس تر شدن شما شود. برای مثال می‌توانید به جای استفاده از کیف شانه‌ای بزرگ، از یک کیف دستی کوچک استفاده کنید.

کفش‌های راحت بپوشید

کفش های پاشنه کوتاه یا متوسط می تواند ظاهری عادی تر به شما بدهد. زمانی که شما می خواهید ظاهری رسمی داشته باشید، کفش های پاشنه بلند بیشتر کمک می کند اما در عین حال می تواند کمی اذیت کننده و دردناک باشد.

اگر فکر می کنید که پاشنه کفش، مرتبط با مد و فشن است، پس کفش پاشنه داری انتخاب کنید که لااقل برایتان راحت باشد و راه رفتن با آن آسان باشد. از کفش های با پاشنه خیلی بلند اجتناب کنید. این کفش ها در عین این که می تواند برای شما ناراحت کننده باشد، باعث می شود که شما در موقعیتی نامناسب در مقابل فرد روبرویتان قرار بگیرید.

از دوستان خود مشورت بخواهید

شما می دانید که چه لباسی به شما می آید ولی این می تواند به شما کمک تا از یک زاویه دیگر هم به ظاهرتان نگاه کنید. یک یا چند نفر از دوستانتان را انتخاب کنید که می دانید با شما صادق خواهند بود و در مورد لباس تان از آن ها بپرسید. از آن ها فقط نپرسید که آن را دوست دارند یا نه بلکه بپرسید لباسی که شما پوشیده اید چه تاثیری بر آن ها می گذارد.

با خودتان صادق باشید.

دقت داشته باشید که لباس پوشیدن شما همیشه به نظر فرد مقابل بستگی ندارد و مسئله ای است که مربوط به شما هم هست. لباس شما بخشی از شخصیت شماست و در مورد شما صحبت می کند. زمانی که اجازه دهید ظاهر شما بیانگر شخصیت شما باشد، به طرف مقابل کمک می کنید که راحت تر بتواند با شما کنار بیاید.

بیشتر ببینید
با عشق ازدواج کنیم یا عقل؟

افراد با شخصیت چه ویژگی‌هایی دارند؟ 

بنابراین سعی کنید ظاهر همیشگی خود را داشته باشید به جای این که ظاهر خود را برای اولین بار تغییر دهید. شما می خواهید که خود واقعیتان را به او نشان دهید. شما نباید کاملا متفاوت با آنچه که هستید لباس بپوشید تا زمانی که او می خواهد تصمیم بگیرد دچار تردید شود.

نسبت به چیزی که می‌پوشید اعتماد به نفس داشته باشید.

در ملاقات اول خیلی چیزها را نمی‌دانیم. بنابراین زمان مناسبی برای امتحان کردن لباس‌های جدید نیست. از لباس استفاده کنید که دوستش دارید و با پوشیدن آن اعتماد به نفس خواهید گرفت. از لباس‌هایی که باعث می‌شود فکر کنید خیلی زیاده‌روی کرده‌اید اجتناب کنید.

برای مثال لباس‌هایی که خیلی تنگ، چسبان و یا خسته کننده به نظر می‌رسد. اگر شک دارید نسبت به این که آیا این لباس بیش از حد معمول خاص است، پس از پوشیدن آن صرف نظر کنید.

مردها در جلسه خواستگاری و اولین قرار ملاقات با دختر چگونه لباس بپوشند؟

در مورد لباس پوشیدن مردها در اولین قرار ملاقات هم نکات جالبی هست که می توان به آن‌ها دقت داشت.

رنگ لباس

رنگ تاثیر مناسبی بر روحیه فرد خواهد داشت. در اطراف ما رنگ نقش مهمی در تفکر، احساس، خرید و حتی خوردن دارد. رنگ‌های زیر می‌تواند گزینه‌های مناسبی برای پوشیدن در اولین قرار ملاقات باشد.

خاکستری تیره: رنگ سیاه به لطف انعطاف‌پذیری خود اغلب بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما  کمی محافظه‌کارانه و رسمی به نظر خواهد رسید. با این حال، خاکستری تیره، در جای خود گزینه شیک و مکملی را ارائه می‌دهد.

بیشتر ببینید
۹ ایده برای نظم‌دهی سشوار و لوازم آرایشی

آبی تیره: اگر شما می‌خواهید ظاهری شیک داشته باشید، آبی تیره رنگ مناسبی برای مردان زرنگ خواهد بود. آبی تیره با اغلب رنگ‌های مختلف می‌تواند ست شود.

رنگ‌های پاستلی: چیزی که در مورد رنگ‌های پاستلی آبی و صورتی جالب توجه است این است که برای فصول تابستان ایده‌آل است و شما را سرحال نشان می‌دهد.

طرح‌های الگو دار: از این که از طرح‌های الگو دار استفاده کنید نترسید. برای مثال ممکن است یک لباس با طرح های نقطه‌دار کلاسیک می‌تواند به شما بیاید.

لباس مناسب فصل

زمستان: با آب و هوای سرد و پتانسیل بارش برف و تگرگ، لباس‌های گرم و فابریک بهترین گزینه هستند. علاوه بر لباس‌هایی که از زیر می‌پوشید، پیراهن، ژاکت، یا کت‌های یکدست به همراه لوازم جانبی مانند دستکش چرمی یا شال گردن پشمی می‌تواند گزینه‌های خوبی باشد.

بهار: هوا تازه است. بهتر است که از لباس‌های نخی و کتانی استفاده کنید. رنگ‌های تیره در تمام طول سال کاربرد دارند همچنین می‌تواند در کنار رنگ‌های پاستلی و یا ژاکت‌های دریایی تضاد جالبی داشته باشد.

تابستان: رنگ‌های روشن و پیراهن آستین کوتاه خبر از تابستان می‌دهد. می‌توانید از عینک آفتابی استفاده کنید. طرح‌ها و رنگ های گل‌دار می‌تواند به شما جذابیت و حس شوخ طبعی به شما بدهد.

پاییز: در این فصل از پیراهن آستین بلند و شلوار استفاده کنید. علاوه بر این زمان مناسبی برای پوشیدن چکمه و کت چرمی است. همچنین رنگ‌های قهوه‌ای و زرد و قرمز مناسب فصل پاییز خواهند بود.

قرارهای غیررسمی

در قرارهای غیر رسمی شما باید راحت باشید. یک قرار غیر رسمی می‌تواند در خارج از خانه بوده و یا یک پیاده‌روی در پارک یا کنار ساحل باشد. با این حال درست است که شما می‌خواهید راحت باشید اما در یک قرار غیر رسمی لازم نیست که به طرف مقابل نشان دهید که شما در تعطیلات و پیک نیک چطور لباس می‌پوشید! اگر کمی هم حالت رسمی‌تر داشته باشد خوب به نظر می‌رسد.

قرارهای رسمی

در قرار رسمی همه چیز به ظاهر فیت و مناسب شما بر می‌گردد. درست مانند تمام قرارهای رسمی که قواعد مخصوص خود را دارد، شما دوست دارید که لباسی بپوشید تا مناسب شما باشد. می‌توانید یک کت دو تکه کلاسیک بپوشید به همراه کروات سیاه یا پاپیون.

بیشتر ببینید
‏‫آقا و خانم آسایش مهمانی خانوادگی دارند!

یک کت و شلوار به همراه کروات می‌تواند به شما ظاهر درخشش در فرش قرمز بدهد اگر به درستی دوخته شده باشد. قرار رسمی زمانی است مناسب برای استفاده از رنگ‌های سیاه، کفش‌های درخشان هرچیزی که روی آن گردو خاک ننشیند.

با این حال شما می‌توانید بیشترین نظر مثبت را در قرارهای رسمی به دست آورید. به دلیل این که ظاهر رسمی می‌تواند جذابیت بیشتری به شما بدهد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

یک × 4 =