نشانه‌هایی که می‌گوید موهایتان را بیش از اندازه می‌شویید

0
221
شست و شوی موهای

مثبت زندگی: موها بسیار کمتر از پوست احتیاج به شست و شو دارند و معمولاً لزومی ندارد آن ها را هر روز بشوییم. ممکن است وسوسه شوید هر روز موهایتان را شامپو و نرم کننده بزنید، به خصوص اگر زود چرب می‌شوند، اما زیاد شستن موها می‌تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند، مثل از بین بردن چربی پوست سر که وجود آن ضروری است.

البته نمی‌توان به طور دقیق گفت در هفته باید چند بار موهای خود را بشوییم، چون این مسأله به بافت موها، میزان چربی طبیعی پوست و عوامل دیگری بستگی دارد. اما توجه به نشانه‌های کوچکی که موهای شما از خود بروز می‌دهد به شما کمک می‌کند تا برنامه درستی برای شست و شوی موهای خود تنظیم کنید.

مطمئن نیستید که موهایتان را زیاد می‌شویید یا نه؟ همراه ما باشید تا متوجه شوید باید به موهای خود بیشتر استراحت دهید یا نه.

۱رنگ موهایتان خیلی زود از بین می رود

اگر موهایتان را هایلایت یا رنگ می‌کنید، با توجه به مدت زمانی که رنگ درخشان و پررنگ باقی می‌ماند، می‌توانید متوجه شوید که موهایتان را زیاد می‌شویید یا نه. علاوه بر این، شما باید از شامپوها و نرم کننده‌های مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

شما می‌توانید ۳ تا ۴ بار در هفته، موهای خود را با شامپو و نرم کننده یا ماسک مخصوص موهای رنگ شده، شست و شو دهید.

بین هر بار شست و شوی موهایتان هم می‌توانید با استفاده از شامپوهای خشک، موهای خود را تجدید کنید.

۲موهایتان خشک و وز است

افراط در شستن موها می تواند روی بافت موها هم تأثیر بگذارد. کمبود کلی رطوبت به دلیل پاک شدن چربی طبیعی پوست سر، می تواند باعث خشکی و پوسته پوسته شدن پوست سر شود. با خشک شدن پوست سر، موها هم خشک خواهند شد.

بیشتر ببینید
۵ روغن ماساژ که بیشترین کاربرد را در ماساژ درمانی دارند

در این حالت، موها مات‌تر می‌شوند و رفته رفته درخشندگی خود را از دست می‌دهند. بنابراین باید از محصولات مرطوب کننده استفاده کنید تا با نرم کردن، قابل کنترل کردن و از همه مهم‌تر، مغذی کردن هر چه بیشتر کوتیکول‌های مو، به ترمیم آن‌ها کمک کنند.

۳موهایتان مملوء از موخوره است

اگر متوجه شده‌اید که بیشتر از قبل دچار موخوره می‌شوید، این مسأله هم می‌تواند نشانه افراط در شستن موها باشد. موهای خیس بسیار بیشتر مستعد آسیب دیدگی و شکستگی هستند. بنابراین هر چه بیشتر موهایتان را بشویید، امکان شکستگی تارهای موهایتان را بیشتر به وجود می‌آورید.

۴موهایتان درخشندگی اش را به کلی از دست داده

از آنجایی که زیاده‌روی در شستن موها باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست سر می‌شود، این مسأله کاهش درخشندگی موها را هم به دنبال دارد.

شست و شوی موهای

مویی سالم محسوب می‌شود که درخشندگی داشته باشد. بنابراین اگر موهای درخشانی ندارید، به این معنی است که موهای شما رطوبت ندارند. شامپو چربی طبیعی موها را از بین می‌برد و به این ترتیب، لایه عمیق‌تر تارهای مو بدون محافظ باقی می‌ماند. شستن بیش اندازه موها حتی می‌تواند منجر به انباشت باقی مانده مواد شوینده روی پوست و موها شود.

۵موهایتان زیاد شوره می زند

این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که پوست سر بیش از حد خشک می‌شود و شروع به پوسته پوسته شدن می‌کند. بنابراین کمتر کردن تعداد دفعات شستن موها کمک می‌کند به غدد چربی پوست فرصت دهید کار خود را انجام دهند و به کف سر به طور طبیعی رطوبت دهند. اگر شوره سرتان خیلی شدید است، استفاده از لایه بردارهای مخصوص پوست سر و همین‌طور محصولات درمانی درخت چای که مخصوص مو هستند می‌تواند به حل مشکل کمک کند. تا رفع کامل شوره‌ها، از شامپوهای ضدشوره هم حتماً استفاده کنید.

بیشتر ببینید
۵ شیر پاک کن خانگی فوق العاده برای صورت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

چهار + 6 =