زنانی که هم شاغلند هم خانه‌دار به‌گوش باشید که…

0
255
زنان-شاغل-و-خانه-دار

مثبت زندگی: هیچ چیز ارزش به خطر افتادن سلامتی را ندارد. تا وقتی که سلامتی را داریم قدرش را نمی‌دانیم اما اگر خدایی ناکرده خاری توی پایمان برود و کمی احساس ناخوشی کنیم، حاضریم تمام دارایی‌مان را بدهیم تا سلامتی و تندرستی‌مان بازگردد. حالا به زنانی فکر کنید که هم بیرون از خانه کار می‌کنند و در اصطلاح شاغلند هم خانه‌دار و مادر و همسرند. سلامتی این زنان با این همه مشغله بیشتر در خطر است و هر روز امکان بیماری‌ شدنشان چه از لحاظ روانی چه از لحاظ جسمی وجود دارد. اگر زن هستید و شاغل و خانه‌دار خواندن این مطلب را از دست ندهید.

برقصید

واقعاً؟! تصور کردید می‌خواهم بگویم، پیاده‌روی کنید؟ این هم خوب است. اما اگر کسی در اطرافتان نیست و شما را تماشا نمی‌کند (بچه‌ کوچک من به‌حساب نمی‌آید، چون فکر می‌کند رقصیدن من فوق‌العاده است.) رقصیدن را شروع کنید. در بقیه موارد انتخاب من دویدن است. ممکن است شما حرکات کلاس زومبا را ترجیح دهید.

نکته این است که: مزیت‌های فعالیت فیزیکی بسیار مهم‌تر از وقتیست که برای انجام آن می‌گذارید. ورزش کردن سلامت استخوان‌ها را بهتر می‌کند، شما را آرام می‌سازد، زمانی که صرف نشستن می‌کنید را می‌کاهد (که اثبات شده نشستن به طور مستقیم اثر بدی روی سلامت می‌گذارد)، خوابتان را بهتر می‌کند و موجب ترشح اندورفین‌های کوچک و دوست داشتنی می‌شود.

حداقل ۲۰ دقیقه ورزش در روز و سه تا چهار بار در هفته داشته باشید

نکته: اگر خواهان بهبود سلامت کلی بدن، حفظ یا کاهش وزن و سرحال بودن هستید، بدانید که ورزش کردن اختیاری نیست.

بیشتر ببینید
بیشابور؛ کاخ فراموش شده ساسانیان

به مادرتان (خواهر یا بهترین دوستتان) تلفن بزنید

طبق نظر دکتر کیت، رییس بخش پرشکی Sharecare، صحبت کردن با مردم و داشتن رابطه احساسی، تنها و بهترین محافظ در برابر تاثیرات بد استرس است. همچنین روابط قوی اجتماعی امید به زندگی را افزایش می‌دهد.

چرا؟ اعضای خانواده و دوستانتان کسانی هستند که نه تنها برای سپری کردن زمان‌های پر استرس به شما کمک می‌کنند، بلکه هنگامی که برای رسیدن به هدف‌هایتان تلاش می‌کنید بزرگترین مشوق شما خواهند بود.

کیوی یا گلابی یا میوه ستاره‌ای بخورید

خوردن میوه راهی لذیذ برای تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی توصیه‌ی شده روزانه است. مطالعات نشان داده است که ویتامین‌ها و مواد معدنی که از طریق میوه‌ها بدست می‌آورید، بسیار موثرتر از آن‌هایی است که با خوردن قرص تامین می‌شود.

دوم، هر زمان که به رژیم غذاییتان تنوع بخشید، با دریافت ترکیبی مناسب از ریزمغذی‌ها سلامتتان را تقویت می‌کنید. دفعه بعد که به فروشگاه می‌روید، به قفسه‌هایی فراتر از قفسه‌های سیب‌های معمول و کاهوها نگاه کنید.

زنان-شاغل-و-خانه-دار

آرام برانید

آرام رانندگی کنید. خیلی زود دریافتم که رانندگی با سرعت غیر مجاز خطر تصادف را تا ۳۵٪ افزایش می‌‌دهد. رانندگی با سرعت غیر مجاز تا ۱۸ برابر احتمال مرگ ناشی از تصادف رانندگی را افزایش می‌دهد. بله، ۱۸ برابر! دیوانگی این است.

تلویزیون و سایر وسایل برقی را از اتاق خوابتان خارج کنید

دیشب ایمیلم را از روی تختم چک کردم. از آنجایی که دیگر نتوانستم بخوابم، زمان زیادی داشتم تا به چگونگی اثر بد آن روی خوابم بیندیشم.

مطالعات نشان می‌دهد که تماشا کردن تلویزیون یا استفاده از سایر ابزار الکترونیکی درست قبل از خواب، ترشح هورمون ملاتونین را متوقف می‌سازد، هورمونی که به کنترل خواب شما کمک می‌کند. بیرون از اتاق خواب وسایل ارتباطات جمعی را چک کنید زیرا در کنار همه کارهایی که باید انجام دهید شما به خواب نیز نیاز دارید.

بیشتر ببینید
مادر؛ چهره‌ای برای تمام رنج‌های جهان

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

3 + 10 =