آخرین نوشته هاخانه‌داری

راهکارهای پاک کردن لکه کابینت‌ها و سطوح چوبی!

مثبت زندگی: کابینت‌ها نقش مهمی در نمای داخلی آشپزخانه شما را بازی می کنند پس کابینت‌های کثیف و پر لکه می‌تواند تمام دکوراسیون داخلی آشپزخانه را تحت تاثیر خودش قرار دهد و زیبایی دکوراسیون منزل شما را از بین ببرد. به همین منظور امروز قصد داریم چگونگی از بین بردن لکه‌های کابینت را برای شما بازگو کنیم با ما همراه باشید.

کابینت‌های ام دی اف

  • مرحله اول : برای پاک کردن کابینت‌های ام دی اف ابتدا گرد و خاک آن را ا یک دستمال خشک بگیرید.
  • مرحله دوم : در مرحله بعد می‌توانید مقداری شامپو فرش را در آب حل نموده و با اسفنج بر روی کابینت بکشیم تا به خوبی تمیز شود. یک نکته در رعایت تمیز کردن کابینت‌های ام دی اف استفاده از دستمال نم دار و آغشته به مواد شوینده البته به جز مواد شوینده ای مانند وایتکس، مواد شوینده الکل دار و … است.
  • مرحله سوم :در مرحله بعد سطح کابینت‌ها را با یک دستمال نم دار پاک کنید تا مواد شوینده از سطح آن ها پاک شود. توجه داشته باشید که دستمال شما حتما نم دارباشد نه خیس!
  • مرحله آخر:  و در مرحله آخر با دستمال خشک سطح آن را تمیز کنید تا رطوبت باقی مانده از بین برود.

نکته دیگر اینکه در تمیز کردن کابینت‌ها هرگز از اسکاچ های زبر یا سیم های ظرفشویی استفاده نکنید، چون این لوازم باعث خش افتادن روی سطح کابینت می‌شود. به جای این کار از یک اسفنج نرم یا دستمال های مخصوص کمک بگیرید.

روش‌های ساده پاک کردن لکه‌های چربی از کابینت

برای این کار نیاز به تهیه یک خمیر ساده پاک کننده دارید. این خمیر ساده را به سادگی می توانید با آب، جوش شیرین و روغن گیاهی خودتان بسازید. برای تهیه خمیر نصف پیمانه جوش شیرین و نصف پیمانه روغن کفایت می کند این میزان را می توانید با توجه به مساحت کابینت‌های خود بیشتر کنید، اگر احساس می کنید خمیرتان غلیظ است از آب به سبب رقیق تر شدن آن کمک بگیرید. حال که خمیر شما آماده شده است با کمک یک مسواک نرم روی لکه‌ها را تمیز کنید. سپس با ابر و دستمال خیس آن را پاک کنید. و قدرت جادویی این خمیر را در تمیز کردن سطوح چوبی خود ببینید.

نکته های پاک کردن لکه کابینت:

کابینت‌ها
  • برای استفاده از روش ذکر شده برای کابینت‌های ام دی اف ابتدا روی قسمت کوچکی تست کنید. و سپس باقی کابینت را با این محلول تمیز کنید.
  • اگر صنایع چوبی از نوع خاصی چوب یا مواد به کار رفته ساخته شده است. حتما همراه دستور العملی عرضه شده‌اند که آنها را با دقت دنبال کنید.
  • روشی دیگر که برای تمامی کابینت‌ها می توان به کار برد، استفاده از محلول نصف آب و نصف سرکه است. که می‌توانید استفاده کنید و تاثیر شگفت انگیز آن را ببینید.
  • استفاده از جوش شیرین و آب هم محلول معجزه آسا دیگری است. که آن را هم با خیال راحت می توانید استفاده کنید.
  • لکه‌ها را هر چه زودتر تمیز کنید. کار راحت تری برای از بین بردنشان خواهید داشت پس زمان را از دست ندهید.
  • بسیاری شوینده‌ها و سفید کننده‌های مختلفی را برای تمیز کردن کابینت‌ها پیشنهاد می‌دهند. ولی حواستان باشد که بسیاری از مواد شوینده و تمیز کننده خیلی راحت می‌توانند. کابینت مخصوصا نوع MDF را دچار دردسر و خرابی کنند.
این نوشته را از دست ندهید  ۱۲+۱ پیشنهاد برای خوب شدن حال شما

شما برای تمیز کردن کابینت‌های خود از چه روش هایی استفاده می کنید؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا