رابطه جنسی سالم این ۱۰ ویژگی را دارد

0
2772

مثبت زندگی: شما نمی دانید که در اتاق خواب همسایه تان چه خبر است و به صراحت بگویم که حتی نمی‌ خواهید که بدانید. ولی احتمالا کمی کنجکاو هستید که بدانید زندگی جنسی خودتان در چه حال است. به عنوان مثال اغلب زوج‌ها چطور رابطه جنسی دارند؟ عجیب نیست که شما و شریک زندگی‌تان همیشه از یک روش استفاده می‌کنید؟ یک سکس تراپیست در مورد زندگی جنسی شما چه می‌گوید؟

در این مقاله ۱۰ راه برای این که مطمئن شوید رفتارتان در اتاق خواب نرمال است و چه کاری می‌توانید برای بهتر شدن آن انجام دهید به شما ارائه می‌کنیم.

احساس خوبی در مورد اندامتان داشته باشید

در مطالعه‌ای که دانشگاه تگزاس روی زنان ۱۸ تا ۴۹ سال انجام داد، آنهایی که بالاترین امتیاز را به تصور خود از بدنشان داده بودند رضایت جنسی بیشتری هم داشتند. منحرف کردن فکر به اندازه ران یا شکم‌تان می‌تواند شما را از احساس لذت هنگام رابطه جنسی دور کند که به نوبه خود می‌تواند در مقدار ترشحات و توانایی شما در رسیدن به ارگاسم تاثیر گذار باشد.

بدون در نظر گرفتن وزنتان، ورزش باعث افزایش اعتماد به نفس و افزایش رضایت از اندامتان می‌شود. یک کار فوق العاده دیگری که می‌توانید همین الان انجام دهید، گوش دادن به صدای قلبتان است. به درون خود نگاه کنید و به سیگنال‌هایی که بدنتان می فرستد گوش دهید – مثل ضربان قلبتان که بر اساس تحقیقات انجام شده در PLOS One می تواند تصویر ذهنی شما از خودتان را بهبود ببخشد.

از درخواست آنچه در رابطه جنسی می‌خواهید ترسی نداشته باشید

داشتن رابطه جنسی خوب فقط با پیدا کردن دستورالعمل مناسب و مخصوص به خود شما امکان پذیر است. به گفته دکتر آلین زولدبرگ، متخصص و درمانگر جنسی، شما نمی توانید انتظار داشته باشید که شریک زندگیتان ذهن شما را بخواند، او باید ذهن خود را برای یادگیری و عکس العمل در مورد خواسته های شما باز بگذارد. اگر فکر می کنید در میان گذاشتن افکار جنسی‌تان سخت است می توانید از نوشتن نامه یا ارسال پیامک برای فانتزی های جنسی‌تان استفاده کنید که بیانش بسیار راحت‌تر از صحبت رو در رو یا بیان امیال در لحظه است.

بیشتر ببینید
رابطه شکم گرسنه با رابطه زناشویی ناموفق!

گاهی اوقات برای رابطه جنسی‌تان برنامه ریزی می کنید

اغلب مردم فکر می‌کنند که حس داشتن رابطه جنسی باید از شهوت نشات بگیرد ولی همیشه این طور نیست. مگر این که اوقات فراغت زیادی در زندگیتان داشته باشید و فرزندانتان بزرگ شده باشند و به خانه‌های خودشان رفته باشد. برنامه ریزی برای رابطه جنسی ایده خوبی است. به گفته زودلبرگ برای شبتان برنامه ریزی کنید. شام بچه‌ها را بدهید و آن‌ها را بخوابانید.

یک وعده غذایی سبک سفارش دهید که بعد از شام با کلی ظرف نشسته و روی هم انباشته شده روبرو نباشید. بعد از آن کاری انجام دهید که استرس‌های روزانه را فراموش کنید مثلا تماشای برنامه طنز تلویزیونی یا یک فیلم سینمایی با هم. بعد از استراحت متوجه خواهید شد که خیلی راحت تر حس جنسی به سراغتان می‌آید.

تعداد رابطه جنسی تان را نشمرید

چه هر از گاهی رابطه جنسی دارید چه هفته ای یک بار و یا ماهی یک بار، تمرکز روی تعداد آن کار درستی برای ارزیابی زندگی جنسی تان نیست. به گفته دکتر کریستین زیسینگ، درمان گر جنسی در سن دیگو، در یک مطالعه که در مجله رفتاری منتشر شده محققان یک گروه زوج های تصادفی را انتخاب کرده و از آن ها خواستند دو برابر زمان معمول رابطه داشته باشند و با افرادی که زندگی معمولشان را می گذراندند مقایسه کردند.

زوجهایی که رابطه شان دو برابر شده بود نسبت به گروه شاهد، شادتر نبودند. تحت فشار قرار دادن خودتان برای داشتن رابطه جنسی بیشتر ممکن است باعث ایجاد مسائل دیگری شود که سطح رضایتتان را کاهش دهد. از سویی دیگر نویسنده مطالعه بیان می کند سفر به مناطق جدید و یا رفتن به قرارهای شبانه – قرار دادن فرصت های طبیعی به داشتن رابطه رابطه جنسی در اغلب موارد آن را لذت بخش تر می کند.

بیشتر ببینید
آیا زوج ها باید از فیلم پورنو استفاده کنند؟

از رابطه جنسی خوشتان می آید

مهم نیست که چند بار در هفته یا در ماه رابطه جنسی داشته باشید، چه به ارگاسم برسید و چه نرسید، یا کسی زندگی جنسی شما را مسخره کند، مهم ترین نکته این است که از آن لذت ببرید. به گفته زولدبرگ ” آیا پس از داشتن رابطه جنسی احساس نزدیک تری به شریک زندگیتان دارید؟ حس بهتری پیدا می کنید؟ سوالاتی که واقعا باید از خودتان بپرسید همین دو تا هستند. “

دست از داشتن رابطه جنسی برای دلسوزی بردارید

زودلبرگ به این نوع رابطه «رابطه از سر ترحم mercy sex» می‌گوید. یعنی زمانی که به خاطر شریک زندگی‌تان رابطه جنسی دارید – حتی باوجودی که فکر می‌کنید آخرین چیزی است که می‌خواهید. بعضی متخصصان می‌گویند که نباید از شریک زندگیتان روی برگردانید. به گفته زودلبرگ ” رابطه از سر ترحم، هر از گاهی قابل قبول است ولی انجام همیشگی آن سبب می‌شود که مغزتان فکر کند رابطه جنسی یک عمل طاقت فرسا برای شماست و میل جنسیتان را سرکوب کند.

یک سری مسائل روتین را در رابطه جنسی تان تغییر دهید

اگر از رابطه جنسی لذت نبرید، تظاهر کردن به آن در زندگی واقعی کار سختی است و باید این مساله را با شریک زندگیتان در میان بگذارید. بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه واترلو بریتانیا انجام شد اکثر زوجها در یک روش روتین جنسی خاص گیر می‌کنند و ممکن است احساس کنند که علاقه شان به رابطه جنسی کمتر شده و در یک دور باطل گرفتار شده‌اند. با این حال این مساله نیاز به کمی تلاش دارد مثل تغییر اتاق یا لباس یا پوزیشن‌ها از ساده‌ترین راه هایی هستند که می تواند حس تازگی به رابطه جنسی بدهند.

بیشتر ببینید
کاندوم فضایی چیست و انواع آن کدامند؟

کنار هم خوشحالید

به نظر ساده می‌رسد ولی رابطه‌ای قوی بین رضایت جنسی (فاکتورهایی مانند علاقه داشتن به رابطه جنسی، داشتن حس خوب درباره زود به زود اتفاق افتادن آن، کم بودن بحث درباره رابطه جنسی) و شادی در رابطه شما وجود دارد.

شما یک فرهنگ لغت بامزه دارید

مثل این که بین روز یک پیام تحریک‌کننده برای شریک زندگی‌تان بفرستید یا چیزی در گوشش زمزمه کنید. در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۱ در مجله Integrated Social Sciences منتشر شد، عنوان شده صحبت‌های جنسی باعث ایجاد رضایت جنسی بیشتر بین زن و مرد می‌شود. سکس تراپیست‌ها به آن ” آهسته به جوی آوردن simmering “می گویند. – یا انجام کارهای کوچکی برای همدیگر که رابطه فیزیکی و عاشقانه شما را محکم‌تر نگه دارد.

از کم شدن کشش های جنسی گاه و بیگاه نهراسید

به گفته زیسینگ مهم است که در مورد یک زندگی جنسی سالم اید‌ هایی واقع بینانه داشته باشید. قرار نیست رابطه جنسی همیشه پرشور و شدید باشد، هر از گاهی در طول زندگیتان فروکش خواهد کرد. اگر شما قبول کنید که هیچ درست و غلطی در رابطه جود ندارد و شما و شریک زندگیتان به راحتی بتوانید احساساتان را برای این که چه زمانی می‌خواهید و چه زمانی نمی‌خواهید با یکدیگر در میان بگذارید پس زندگی جنسی سالمی دارید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

دو × سه =