آخرین نوشته هاعمومی

بهترین ساعت روز برای جذب ویتامین‌های مختلف چه ساعتی است؟

مثبت زندگی: بدن در ساعت‌های مختلف روز، فعالیت‌های متفاوتی انجام می‌دهد. بسیاری از افراد خوردن مکمل‌های غذایی را در ساعت‌های مختلف روز پیشنهاد می‌کنند تا با دستگاه گوارش و هضم و جذب این مواد مغذی مطابقت داشته باشد.

کلسیم

بسیاری خوردن کلسیم را در شب پیشنهاد می کنند. به این دلیل که کلسیم در شب مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین به دلیل اینکه کلسیم می تواند زمانی که در رختخواب هستید به خوابیدن تان کمک کند. برای مثال خوردن یک لیوان شیر را قبل از خواب به خاطر بسپارید. جذب کلسیم دلیل این امر است.

منیزیم

 منیزیم نیاز است که با کلسیم همراه شود. بسیاری از افراد منیزیم را با کلسیم، با مکمل های شبیه به هم، در موقع خواب مصرف می کنند اگرچه برخی معتقدند که منیزیم در روز بهتر جذب می شود. اگر مکمل کلسیم که شامل منیزیم می شود، هر دو در یک زمان مصرف شود مناسب‌تر است.

بسیاری از ویتامین ها با غذا مصرف می شود، بنابراین مصرف آنها همراه با غذا توصیه می شود. به خاطر داشته باشید که ویتامین ها را با غذا بخورید زیرا در آن لحظه شما درحال خوردن و آشامیدن هستید.

ویتامین‌های محلول در چربی به چربی نیاز دارند تا جذب شوند بنابراین آنها باید همیشه با غذاهایی که چربی دارند مصرف شود. این ویتامین ها شاملویتامین آ، ویتامین د، ویتامین ای، و ویتامین کا هستند.

ویتامین سی

ویتامین سی فقط چند ساعت در رگ درحال گردش است. برای کسب نتیجه بهتر ویتامین سی باید هر 3 ساعت یکبار یا در 3 وعده غذایی تقسیم شده و مصرف شود. بهترین زمان برای جذب فیبر صبح است. در این لحظه، فیبر در روده وارد شده بدون اینکه غذایی مانع ورود آن شود. فیبر می‌تواند مانع جذب ویتامین‌ها شود، زیرا به عنوان یک پوشش برای روده عمل می‌کند، بنابراین بهتر است قبل از مصرف فیبر ویتامین استفاده نکنیم. آهن نیز همراه با فیبر به خوبی جذب نمی‌شود.

این نوشته را از دست ندهید  تست بینایی ( تست تشخیص ضعیف بودن چشم و کور رنگی )

پروبیوتیك‌ها همراه با غذا و گاهی اوقات قبل از غذا مخصوصا 20 دقیقه قبل از غذا جذب می‌شود. آنزیم‌های گوارشی جهت تاثیرگذاری بیشتر، همراه با غذا مصرف شوند.

ویتامین‌های محرک مثل ویتامین سی، نباید قبل از خواب مصرف شوند زیرا شخص را بیدار نگه می‌دارد. بعضی‌ها معتقدند که آب مرکبات و ویتامین سی خواب را برهم می‌زند اما این مورد تایید نشده است. 

اگر شما مکمل‌های غذایی زیاد مصرف می‌کنید، بایستی آنها را در قوطی‌های قرص سر و سامان دهید و هر قوطی ای را مختص ساعتی از روز قرار دهید. آنها را به اندازه‌ای که توصیه شده و سر ساعت مصرف کنید. گذاشتن قوطی قرص‌ها نزدیک میز شامتان باعث می‌شود که موقع غذا خوردن، خوردن آنها را فراموش نکنید. حتی اگر ویتامین‌ها را سر ساعت نخوردید، اضافه کردن آنها در برنامه غذایی‌تان در هر ساعتی از روز به سلامتی شما کمک می‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا