پاسخ به تمام سوال‌های شما در مورد تاتوی خط چشم

0
464

مثبت زندگی: تاتو کردن خط چشم جنبه‌های مثبت زیادی دارد. مثلا در وقت صرفه جویی می‌کند، کار آرایش روزانه‌تان را راحت می‌کند و دیگر نیازی به خرید خط چشم‌های گران قیمت ندارید و در بلندمدت در هزینه‌ها صرفه جویی می‌کنید. اما خیلی از افراد همچنان راجع به این روش سوالاتی دارند که قابل درک است. در ادامه این مقاله برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد روند این نوع آرایش به دست آوریم پاسخ برخی از سوالات رایج در مورد تاتوی خط چشم را بیان کرده‌ایم.

هزینه تاتوی خط چشم چقدر است؟

قیمت این تاتو به چند عامل بستگی دارد؛ از جمله سالن آرایشی که این کار را انجام می‌دهد. تجربه آرایشگرتان و اینکه خط چشم را فقط روی پلک بالا می‌خواهید یا فقط روی پلک پایین و یا هر دو. همچنین جنس و نوع جوهری که کار تاتو با آن انجام می‌گیرد نیز تاثیر زیادی در هزینه تاتو دارد.

تاتوی خط چشم چه مراحلی دارد؟

اول از همه باید رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید که آنقدرها هم که فکر می‌کنید کار راحتی نیست. مثلا ممکن است قهوه‌ای تیره را به مشکی ترجیح دهید چون رنگ مشکی معمولا در آخر آبی یا سورمه‌ای از آب در می‌آید. بعد از آن نوبت به کرم بی حس کننده می‌رسد که باید حدود ۲۰ دقیقه روی پلک‌ها بماند تا اثر کند.

در نهایت نوبت به انجام تاتو می‌رسد. دستگاه تاتوی دائم شبیه سوزن تاتوی معمولی نیست. بلکه یک دستگاه نسبتا کوچک است که آن را در دست می‌گیرند و چندین سوزن ریز دارد. دستگاه را دائم روی پلک‌ها، مثلا حدودا ۲۰۰ مرتبه به عقب و جلو حرکت می‌دهند. باز نگه داشتن چشم‌ها در حین انجام تاتو، کار دشواری است و همین که دستگاه روی پوست قرار می‌گیرد، چشم‌ها عکس العمل نشان می‌دهند و بسته می‌شوند. تا جایی که گاهی آرایشگر مجبور می‌شود با یک دست، چشم شما را باز نگه دارد و با دست دیگر تاتو را انجام دهد.

بیشتر ببینید
چگونه لب‌های خوش فرم داشته باشیم؟

آیا تاتو درد دارد؟

برای افراد مختلف متفاوت است و درصد زیادی از آن به خود شما و درصد کمی هم به کسی که برایتان تاتو می‌زند بستگی دارد. اگر هر تاتوی دیگری در بدنتان داشته باشید مطمئنا می‌دانید که تاتو کردن چه حس و حالی دارد؛ حالا فکر کنید همین کار را کنار چشم‌تان انجام دهید. کل روند کار حدود یک ساعت طول می‌کشد و وقتی به پایان می‌رسد احتمالا دیگر دردی نخواهید داشت.

مراقبت‌های بعد از تاتو چیست؟

اکثر مراقبت‌های بعد از تاتوی بدن، در مورد این نوع تاتو هم صدق می‌کند. قسمت تاتو شده را نخارانید یا دستکاری نکنید. سعی کنید چشمانتان در معرض آفتاب قرار نگیرد، تاتویتان را تمیز و مرطوب نگه دارید، و قبل از دست زدن به آن دست‌های خود را بشویید تا از بروز عفونت جلوگیری شود. بعد از انجام تاتو ممکن است چشم‌ها و خط چشم‌تان کمی متورم و پوسته پوسته شوند. این امر کاملا طبیعی بوده و طی چند روز از بین خواهد رفت. سعی کنید که همیشه آن را مرطوب نگه دارید.

نتیجه کار چطور خواهد بود؟

مطبوع و مورد دلخواه. اگر به سراغ یک آرایشگر ماهر و کار بلد بروید، نتیجه نهایی مطمئنا عالی خواهد بود. پس از چند روز که تاتوی چشم‌تان به حالت طبیعی برگشت، از راحتی آرایش صبحگاهی خود راضی خواهید بود و تمامی دردهایی که کشیده‌اید را از یاد خواهید برد. حالا دیگر تنها کاری که صبح‌ها باید انجام دهید زدن لوسیون و ریمل است! همچنین بعضی اوقات می‌توانید برای ایجاد تنوع، با مداد چشم‌تان، خط چشم پهن‌تری بکشید.

بیشتر ببینید
۱۰ روش خانگی برای سفید و محکم شدن ناخن‌های دست و پا

تاتو را بعد از چه مدت باید ترمیم کرد؟

در حالت نرمال، حدود چهار سال بعد از انجام تاتوی خط چشم، رنگ تاتو کم رنگ شده و هشدار می‌دهد که به زودی باید جهت ترمیم تاتوی خود اقدام کنید.

در نهایت بر اساس آمار، اکثر خانم‌هایی که تاتوی خط چشم را انجام می‌دهند، از آن راضی بوده و خوشحال هستند که این کار را انجام داده‌اند. تا جایی که بسیاری از آنها پس از خط چشم به دنبال تاتوی خط لب، ابرو، رژ لب یا حتی سایه چشم نیز می‌روند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

4 × 4 =