آخرین نوشته هاکرونا

راه‌های بازگشـت حس بویایی و چشایی بعد از کرونا

مثبت زندگی: متخصصان برای بازگشت حس بویایی بعد از ابتلا به کرونا تحریک این حس را پیشنهاد می کنند کارشناسان چهار روغن طبیعی مختلف از جمله روغن گل رز، سیر، لیمو و اکالیپتوس را پیشنهاد می دهند و توصیه می کنند که هر کدام را 20 تا40 ثانیه بو بکشید و دو تا سه بار در روز این کار را انجام دهید.

سیر ورم و التهاب را در اطراف بینی از بین می‌برد، تنفس را آسان می‌کند و به بازیابی حس بویایی و چشایی در زمان سریع‌تر می‌پردازد. شاید این یک درمان علمی نباشد اما بو کشیدن پرتقال سوخته یا مصرف خود پرتقال می‌تواند به بهبود شما کمک کند. روغن کرچک را کمی گرم کنید و چند قطره از آن را داخل بینی بریزید و یک نفس عمیق بکشید همچنین می توانید به طور منظم با استفاده از این نوع روغن بخور بگیرید.

آب لیمو ترش تازه را بگیرید و پس از مخلوط کردن با عسل میل کنید. فراموش نکنید ترکیب این دو ماده ، خاصیت آنتی اکسیدانی قوی و موثری دارد و در بازیابی حس بویایی شما تاثیرگذار است.تا سه ماه در طول روز دو بار مواد خوشبو مثل اکالیپتوس، لیمو، میخک و گل رز را بو کنید و با استمرار بو کردن مواد مذکور حس بویایی خود را که در نتیجه بیماری کرونا از بین رفته است، بازیابی کنید.

ضمن داشتن یک رژیم غذایی کم چرب و سالم، از مکمل‌ روی، منیزیم و مس نیز طبق تجویز پزشک معالج خود استفاده کنید و قدرت استفاده از بخور آب گرم را هم فراموش نکنید. در صورت فراهم بودن شرایط مورد نیاز برای انجام و بهره‌مندی از طب سوزنی، این کار را هم دست کم نگیرید و با مشورت پزشک متخصص از خدمات طب سوزنی هم استفاده کنید.

این نوشته را از دست ندهید
نه گذشته، نه آینده، اهل «حال» باش
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا