آخرین نوشته هاکرونا

COVID-19 در کودکان تا چه زمانی طول می‌کشد؟

مثبت زندگی: منبع معتبر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) می‌گوید که برای اکثر افرادی که به COVID-19 مبتلا می‌شوند، علائم در عرض چند هفته از بین می‌روند. با این وجود، برخی افراد هفته‌ها پس از شروع بیماری خود با مشکلات سلامتی مداوم مانند خستگی، قلب و تنفس و علائم عصبی روبرو هستند – پدیده‌ای که معمولاً به آن COVID طولانی می‌گویند.

در حالی که CDC گزارش می‌دهد که علائم پس از COVID در کودکان و نوجوانان کمتر از بزرگسالان رایج است، کودکان گزارش کرده‌اند که پس از عفونت SARS-CoV-2 مشکلات سلامتی طولانی مدت را تجربه کرده‌اند. در مطالعه‌ای که توسط موسسه تحقیقات کودکان مرداک (MCRI) در استرالیا رهبری شد 14 مطالعه شامل 19،426 کودک و نوجوان بود.

در این مطالعه شرکت کنندگان برای کسانی که گزارش کردند که علائم مداوم. پس از ابتلا به COVID-19 را تجربه کرده‌اند. شایع‌ترین علائم گزارش شده 4 تا 12 هفته پس از عفونت حاد، سردرد. خستگی، اختلال خواب، مشکلات تمرکز و درد شکم بود.

بر اساس اعلام آکادمی اطفال آمریکا (AAP)، از آغاز همه گیری تا ابتدای سپتامبر سال جاری. نزدیک به 5.3 میلیون کودک در ایالات متحده برای SARS-CoV-2 آزمایش مثبت داده‌اند. نویسندگان بررسی جدید اشاره می‌کنند که حتی اگر تعداد کمی از این افراد مبتلا به COVID طولانی باشند. تأثیر کلی آن می‌تواند قابل توجه باشد.

با این حال، آن‌ها دریافتند که تقریباً تمام مطالعات موجود دارای محدودیت‌های قابل توجهی هستند. و نویسندگان را بر آن داشت تا در مطالعه مروری تأکید کنند که مطالعات جدید فوراً. برای بررسی خطر ابتلا به COVID طولانی در این جمعیت مورد نیاز است. محققان بهداشت باید درک واضحی از تأثیر COVID طولانی در کودکان و نوجوانان داشته باشند. تا در تصمیم گیری‌های مربوط به سیاست واکسن به مقامات راهنمایی کنند.

این نوشته را از دست ندهید  7 اتفاق وحشتناک که ماه‌های آینده در انتظار ماست

از آنجا که کودکان اغلب در هنگام [ابتلا به عفونت] با SARS-CoV-2 بدون علامت هستند یا علائم خفیفی دارند، یکی از دلایل [واکسیناسیون] آن‌ها محافظت از آنها در برابر پیامدهای طولانی مدت ناشی از SARS-CoV-2 است، مانند [سندرم التهابی چند سیستم در کودکان] و COVID طولانی.

مطالعات نشان داد که علائم COVID طولانی مدت به ندرت بیش از 12 هفته در کودکان و نوجوانان طول می‌کشد. البته مشکلی که وجود دارد اینست که در حال حاضر هیچ تعریف واضحی از COVID طولانی وجود ندارد. و همچنین محققان در مورد مدت زمان معمول این پدیده به توافق نمی‌رسند.

این بررسی نشان می‌دهد که بیش از 200 علامت با COVID طولانی ارتباط دارد. – بسیاری از آنها در جمعیت عمومی شایع است، از جمله خستگی و رنگ مفاصل. این یک ویروس جدید است، بنابراین مطالعه آن دشوارتر از چیزی است که پزشکان و محققان با آن آشنا هستند.

در ابتدای بیماری همه گیر اجماع عمومی بر این بود که کودکان کمتر در معرض ابتلا به COVID-19 قرار می‌گیرند. و در صورت بروز آن بیشتر بدون علامت هستند. با نوع دلتا، آزمایش تعداد بیشتری از کودکان برای SARS-CoV-2 مثبت است و تعداد بیشتری در بیمارستان بستری می‌شوند. این امر منجر به تحقیقات بیشتری در مورد تأثیر COVID طولانی در کودکان و نوجوانان می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

دکمه بازگشت به بالا