۷ روش برای تحمل درد اپیلاسیون

0
213
کاهش درد اپیلاسیون

مثبت زندگی: اپیلاسیون درد زیادی دارد و نمی‌توان منکر آن شد. اما همیشه وقتی درد هست راهی هم برای کمتر شدن درد پیدا می‌شود. اگر می‌خواهید اپیلاسیون با درد کمتر یا حتی بدون درد را تجربه کنید همراه ما باشید تا در این مقاله نکات کلیدی این موضوع را برایتان بشکافیم.

وقتی زیبایی و نظافت مهم است

کوتاه کردن، شیوکردن، اپیلاسیون و … روش‌های مختلفی برای نظافت و زیبایی وجود دارد و اکثر بانوان با آن آشنا هستند. همیشه بر سر اینکه کدام راه، بهترین راه برای نظافت و زیبایی است، حرف و حدیث بسیار است. یکی استفاده از ژیلت را می‌‍پسندد و دیگری می‌گوید: فقط اپیلاسیون یا وکس. اما انگیزه از نظافت هر چه باشد یا هر راهی برای رسیدن به نظافت که انتخاب شود، هدف یکی است. زیبایی و نظافت و سلامتی.

همان‌طور که گفتیم، هیچکدام از راه‌های نظافت، به اندازه اپیلاسیون دردناک نیستند. در ادامه ۵ ترفندی را می‌گوییم که با انجام دادن آن‌ها درد اپیلایسون کمتر می‌شود.

چند روز قبل لایه‌برداری کنید

چند روز پیش از قرار وکس یا اپیلاسیون، لایه برداری کنید. لایه‌برداری در بخشی که قرار است اپیلاسیون شود باعث از بین رفتن پوست مرده می‌شود. در برخی مواقع پد اپیلاسیون پر از پوست مرده است که این مسئله خود عامل درد به حساب می آید بنابراین شما به سادگی می توانید در مرحله اول لایه‌برداری از پوست را انجام داده و حداقل بعد از ۲۴ ساعت در مرحله دوم اپیلاسیون کنید.

ملایم باشید

با یک پاک کننده ملایم و PH خنثی، پوست خود را پیش از وکس بشویید تا سطح پوست را از هرگونه تحریک احتمالی خلاص کند و پایه فولیکول مو را نرم کند. آب ولرم معرکه عمل می‌کند.

بیشتر ببینید
بررسی تاثیر سن در بارداری؛ کی وقتشه؟

از شیو کردن بپرهیزید

 جداً، این کار را نکنید. مو احتیاج دارد حداقل ۶۰ میلی‌متر برای اینکه موم آن را بگیرد، بلند شده باشد.

لمس نکنید

 هنگامی که وکس شده‌اید، از لمس پوست، استفاده از لوسیون و کرم‌های معطر و لایه‌برداری تا ۲۴ ساعت بعد بپرهیزید.

کاهش درد اپیلاسیون

تسکین دهنده‌ای پیدا کنید

 از مقدار کمی کرم کورتیزون استفاده کنید که برای کاهش هر گونه التهاب، خارش، و قرمزی بعد از پایان کار مفید است.

قبل از اپیلاسیون قهوه نخورید

تحقیقات بسیار ثابت کرده‌اند که قهوه و انواع مشتقات آن مانند کافی‌میکس ، کاپوچینو و … قبل از اپیلاسیون درد اپیلاسیون را به شدت افزایش می‌دهد. کافئین موجود در آن به تقویت و تحریک عصب کمک کرده و می‌تواند منجر به درد بیشتری شود پس شما باید از نوشیدن آن خودداری کنید.

اجتناب از پوشیدن لباس تنگ بعد از اپیلاسیون

بعد از انجام اپیلاسیون باید بشتر از قبل مراقب پوست تان بوده و بیشتر به آن محبت کنید. بهترین محبتی که می‌توانید در حق پوست درد کشیده خود بکنید نپوشیدن لباس تنگ مانند ساپورت یا تایت و شلوار لی است. حدالامکان آن روز را بیرون نرفته و در خانه استراحت کنید و از دامن یا لباس‌های گشاد در منزل‌تان استفاده کنید. پس از اپیلاسیون پوست حساس بوده و لباس‌های تنگ احتمال ایجاد عفونت و خارش‌های پوستی را افزایش می‌دهد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

2 + 19 =