تغذیهسلامتعمومی

7 خاصیت خوردن سیر خام برای مردان؛ تقویت قوای جنسی و سلامت پروستات

مثبت زندگی: خواص سیر خام بسیاری است؛ اما  بسیاری از آدم‌ها بوی بد سیر را بهانه می‌کنند و می‌گویند: نه! ترجیح می‌دهم از راه دیگری بیماری‌ام را درمان کنم.

آن‌هایی که این جمله را می‌گویند از نکته‌ای اساسی غافل هستند؛ اینکه سیر درمان بسیاری از بیماری‌هاست. آن هم یک حبه کوچک که حتی از قرص‌هایی که برای درمان بیماری می‌خورید، کوچکترند اما درمان‌بخشی آن صد برابر بیشتر است.

همراه مثبت زندگی باشید تا در این مقاله از 6 خواص سیرخام بگوییم که مردان و زنان(به خصوص مردان) از غافل هستند و به آن اهمیت نمی‌دهند.

1.درمانی برای بیماری‌های قلبی

سیر دشمن بیماری قلب است. یک حبه کوچک سیر، تن‌هم سیر خام، اگر شب‌ها قبل از خواب مصرف شود، علاوه بر تضمین سلامت قلب، فشار خون را کاهش می‌دهد و مهم‌تر از تمام این‌ها از لخته شدن خون در قلب و دیگر نقاط بدن، جلوگیری می‌کند.
این مورد از خواص سیر خام را هرگز فراموش نکنید.

2. سلامت پروستات

هیپرپلازی خوش خیم پروستات بیماری شایع در مردان است به خصوص در مردان سالخورده. مصرف یک حبه سیر و یک پر پیاز در طول روز، خطر ابتلا به هیپرپلازی خوش‌خیم پروستات در مردان را کاهش می‌دهد.

3. آنتی‌اکسیدان‌دار، آنتی‌باکتریال‌دار!

شاید در تبلیغات تلویزیونی تبلیغ شامپوی سیر یک کارخانه معروف را دیده باشید که مدام می‌گوید: شامپو سیر آلیسین دارد!

بله! سیر منبع خوبی برای آلیسین است. علاوه بر تمام خاصیت‌هایی که می‌توان برای آنتی‌اکسیدان‌دار بودن و آنتی‌باکتریال‌دار بودن سیر ذکر کرد، باید گفت که آلیسین سیر، عملکرد کبد را هم بهبود می‌دهد.

4. ضد ویروس

اگر خیلی زود سرما می‌خورید، جویدن یا بلع یک جبه سیر تازه به شما کمک می‌کند تا از ویروس‌ها دور بمانید. سیر ضدویروسی است که دومی ندارد.

این نوشته را از دست ندهید
هفت غذای چربی سوز

5. خداحافظی با قارچ پا

پاهایتان مدت‌ها در کفش می‌ماتند، در محیط گرم و نمناک کفش. اصلا هم مشخص نیست که کفش‌هایتان شاخص‌های استاندارد را دارد یا نه، برای همین قارچ پا، موضوعی شایع در مردان و زنانی است که ساعت‌ها پاهایشان در کفش می‌ماند. مصرف یک حبه سیر در طول روز، برای از بین بردن قارچ پا کارمدان و حتی ورزشکاران مفید است.

6. ضد سرطان یک حبه‌ای

سیر سلنیوم هم دارد و این یعنی سدی محکم در برابر انواع سرطان‌ها. پس مصرف سیر، آن هم سیر خام که می‌جوید یا می‌بلعید را فراموش نکنید. به خصوص اگر در شهرهای بزرگ و آلوده زندگی می‌کنید.

7. تقویت قوای جنسی

سیر یکی از موادی است که برای تقویت قوای جنسی مردان بسیار مفید است. مصرف یک حبه سیر درطول روز، به مرور زمان، قوای جنسی مردان را بالا می‌برد و دیگر نیازی به خریدن قرص‌ها و مکمل‌ها گران قیمت نیست.

منبع
مثبت زندگی
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا