۱۰ اشتباهی که تیپ مردانه را به هم می‌ریزد

0
411
10 اشتباهی که تیپ مردانه را به هم می‌ریزد

مثبت زندگی: خوش‌تیپ بودن و خوش لباس بودن بسیار مهم است؛ آن هم برای بعضی از مردان که برای انتخاب  و پوشیدن لباس مناسب، ساعت‌ها وسواس به خرج می‌دهند و برای یک دورهمی ساده چندین و چند لباس عوض می‌کنند تا جلوی آینه لبخند می‌زنند و می‌گویند: همین بود لباسی که دنبالش بودم!

در این مقاله مثبت زندگی اما راهکارهایی را به شما معرفی می‌کنیم که با همان انتخاب اول لبختد روی لب‌هایتان بنشیند و با رضایت از خانه بیرون بروید. همراه ما باشید تا ۱۰ اشتباهی که تیپ مردانه را به‌هم می‌ریزد، به شما معرفی کنیم.

۱. رنگ بیش از حد

باید کلیشه‌ها را شکست. مردها هم باید مانند زنان از رنگ‌های شاد و روشن استفاده کنند اما پوشیدن چندین رنگ لباس اصلا جالب نیست!
چرا می‌گوییم رنگ‌های زیراد نپوشید؟ چون استفاده از رنگ‌های زیاد، توجه دیگران به شما جلب شود. برای همین بهتر است در تیپ مردانه، بیشتر از ۳ رنگ استفاده نکنید. اما برای انتخاب همین ۳ رنگ آزاد آزاد هستید.

استفاده از رنگ‌های مکمل و رنگ‌هایی که متضاد هم هستند، انتخاب خوبی برای تیپ‌های مردانه است. مثلا رنگ بنفش را با زرد ست کنید یا آبی و نارنجی را با یکدیگر.

رنگ‌هایی که به هم نزدیک هستند به نام رنگ‌های «هم‌خانواده» شناخته می شوند (مثل زرد و نارنجی)

زمانی که می خواهید لباس بپوشید، سعی کنید که از رنگ‌های متضاد یا رنگ‌های هم خانواده استفاده کنید. اگر لباس‌هایتان روشن است باید کفش‌هایتان نیز روشن باشد، اما اگر لباس‌های تیره بر تن می‌کنید کفش شما نیز باید تیره باشد.

بیشتر ببینید
آشنایی با بهترین مواد غذایی برای کنترل میل جنسی


۲.  طرح بیش از اندازه

از رنگ‌ها که بگذریم، به طرح روی پارچه‌ها می‌رسیم. بهتر استبرای ست کردن رنگ و طرح پارچه از لباس‌هایی استفاده کنید ۳ طرح بیشتر ندارند.

مثال عینی‌ترش را اگر بخواهید باید بگوییم که بهتر است مردان از لباس‌هایی استفاده کنند که تنها دارای یک طرح معین هستند، مثلاً لباسی بپوشید که گل‌های ساده سفید رنگ دارد یا  پشت آن مارک کوچکی چسبیده است.


۳ . پارچه اضافی

برخی از افراد تصور می‌کنند که هر پارچه مختص طبقه خاصی از افراد اجتماع است. معمولاً ابریشم از کتان رسمی‌تر است و پارچه لینن نیز از دور داد می زند که با مخمل متفاوت است، چرم هم همیشه خیلی مردانه‌تر از فاستونی است. برای اینکه در میان این همه پارچه‌های مختلف به دام نیفتید می‌توانید لباس‌های تابستانی و زمستانی خود را از هم جدا کنید. لباس‌های زمستانی معمولاً کلفت‌تر، سنگین‌تر و زبرتر هستند. پارچه‌های تابستانی نیز از الیاف طبیعی درست شده و بسیار نازک و خنک هستند. آنها را از هم دور نگه دارید تا دچار اشتباه نشوید.


۴.  لباس فصل دیگری را پوشیدن

اگر شما در جایی زندگی می‌کنید که دارای آب و هوای گرم است، خوش شانس هستید. لباس های شما باید مختص یک فصل (بهار/ تابستان) باشد. اما اگر مانند بسیاری از افراد در جایی زندگی می‌کنید که دارای آب و هوای متنوعی است باید در کمد لباس های خود جایی را برای ذخیره لباس‌هایی که به درد فصل حاضر نمی خورند باز کنید. همان‌طور که از قدیم گفته‌اند «از دل برود هر آنچه از دیده برفت.» هرچه که آن پیراهن‌های لینن را از کت‌های پشمی دورتر نگه دارید خیلی کمتر اتفاق می‌افتد که آن‌ها را به طور اتفاقی با هم ست کنید.

بیشتر ببینید
در فصل تابستان چه لباسی بپوشیم؟


۵. شلوارهای خیلی بلند یا خیلی کوتاه

حتی اگر از سایز خودتان مطمئن هستید اما باز هم شلوارهایتان را پیش از خرید یک بار پرو کنید. سایز لباس‌هایی که دارای مارک‌های متفاوتی هستند مختلف است و همیشه این قوانین را نیز به خاطر داشته باشید؛ شلوارهای ارتشی و پارچه‌ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بیایند. شلوارهای جین می‌توانند تا انتهای پاشنه کفش نیز کشیده شوند. قد هر شلواری که بیش از این اندازه باشد برای شما بلند است.
زمانی که راه می‌روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب‌هایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می‌نشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جوراب‌تان برود.

10 اشتباهی که تیپ مردانه را به هم می‌ریزد

۶. شلوارهایی که بالا می ایستند

اگر شما دارای کمر باریکی هستید (پاهای بلند اما کمر کوچکی دارید) از شلوارهای جین و ارتشی استفاده کنید که جیب آن در جلو قرار داشته باشد و نه در طرفین. حقه دیگری که در اینجا می‌توانید به کار ببرید این است که شلواری خریداری کنید که بزرگتر از سایز شما باشد. این کار باعث می‌شود که اندام شما پرتر جلوه کند، همچنین قد شلوار نیز بلندتر شده و پاهای شما را ناقص جلوه نمی‌دهد.


۷. تی‌شرت‌هایی که خیلی بلند یا کوتاه هستند

اگر تی‌شرت شما خیلی بلند است نباید آن را هیچ گاه داخل شلوار خود کنید.


۸. تی‌شرت‌های شلوغ

از تی‌شرت‌های تک رنگ استفاده کنید و از پوشیدن لباس‌های پرزرق و برق، دارای لگو و کلمات ناپسند به شدت پرهیز کنید. تی‌شرت‌های ساده خیلی راحت‌تر با پلوور و ژاکت های مختلف ست می شوند.

بیشتر ببینید
پف زیر چشم؛ علت و درمان‌های خانگی


۹. لباس‌های چروک

چاره کار شما بسیار ساده است؛ باید یک اتو و میز آن را خریداری کنید. اما اگر در حال مسافرت هستید می‌توانید بر روی محل چروکیدگی کمی آب بریزید و سپس سشوار را بر روی آن بگیرید و با دست محل موردنظر را صاف کنید. با این کار لباس شما از آن چروکیدگی در می آید. علاوه بر این، آقایانی را دیدیم که این کار را به راحتی در دستشوییهای عمومی با دست خشکن‌ها انجام می‌دهند، شاید کار خوبی نباشد اما جواب می‌دهد.


۱۰.  صندل با جوراب

برای مبتدی‌ها بهتر است که اصلاً فکر جوراب پوشیدن را از سر بیرون کنند. اما اگر پوشیدن جوراب اجباری است پیشنهاد می‌کنیم از جوراب‌هایی استفاده کنید که اندازه آنها فقط تا قوزک پا است و آنها را با اسنیکرهای نخی یا کفش‌های پارچه‌ای ست کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

شانزده + پنج =