۸ کاربرد خمیر دندان که شما را شگفت زده می‌کند!

0
203

مثبت زندگی: کاربرد خمیر دندان به غیر از حفظ سلامت دندان، استفاده گسترده‌ای در زمینه بهداشتی، تمیز کردن و درمان مشکلات پوستی دارد. همه ما هر روز از خمیر دندان برای سلامتی دندان‌هایمان استفاده می‌کنیم که باقی مانده‌های مواد غذایی و باکتری‌ها را از دندان‌ها حذف می‌کند. در این مطلب با چند کاربرد خمیر دندان که شما حیرت زده می‌کند، آشنا می‌کنیم.

۱- درمان نیش حشرات

نیش حشرات در ناحیه آسیب دیده تورم، خارش، التهاب، قرمزی و درد ایجاد کند. شما با استفاده از خمیر دندان سفید کننده می‌توانید این علائم را تسکین دهید. خمیر دندان می‌تواند سم اسیدی را خنثی کند و درد و تورم را کاهش دهد. برای این درمان، مقداری از خمیر دندان سفید کننده را بر ناحیه آسیب دیده خود بمالید.

اجازه دهید برای چند ساعت باقی بماند و سپس با آب ولرم بشویید. می‌توانید این درمان را به دفعات نیاز تکرار کنید. همچنین می‌توانید برای درمان سوختگی‌های کوچک و جزئی که با لمس یک ظرف گرم یا تماس با آب جوش به وجود آمده است از خمیر دندان استفاده کنید.

خمیر دندان سوختگی را آرام می‌کند و باعث لخته شدن منطقه سوخته می‌شود. برای این درمان، ناحیه سوختگی را زیر آب جاری قرار دهید و سپس خشک کنید و مقداری خمیر دندان بر روی آن بگذارید. در صورت نیاز دوباره این عمل را تکرار کنید.

۲- کاربرد خمیر دندان در درمان آکنه و جوش

خمیر دندان دارای قدرت تخلیه جوش یا آکنه و از بین بردن چربی اضافی است که می‌تواند روند بهبود جوش را تسریع کند. به طور کلی، خمیر دندان شامل پراکسید هیدروژن و تریکلوسان (خواص ضد باکتری) است، که می‌تواند باکتری‌هایی که باعث آکنه می‌شوند را از بین ببرد.

بیشتر ببینید
آب بنوشید و بیماری‌ها را درمان کنید!

علاوه بر این، مواد جذب کننده و پاک کننده موجود در خمیردندان می‌توانند جوش‌ها را از منافذ پوست حذف کنند. برای این درمان، ابتدا ناحیه مورد نظر را با آب شست و شو داده و خشک کنید و قبل از قرار گرفتن در رختخواب، مقدار کمی خمیر دندان سفید کننده را بر روی جوش بمالید.

اجازه دهید شب را روی پوست باقی بماند و صبح روز بعد بشویید. به مدت چندین روز، هر روز برای مشاهده نتایج سریع اینکار را تکرار کنید. توجه داشته باشید: اگر پوست شما حساس باشد، اجازه ندهید خمیر دندان کل شب باقی بماند، فقط آن را در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه نگه دارید و سپس بشویید.

۳- سفید کردن ناخن لک‌دار و زرد

خمیر دندان سفید کننده یا معمولی می‌تواند در از بین بردن لکه‌های زرد ناخن‌ها کمک کند. در واقع به دلیل وجود هیدروژن پر اکسید، کاربرد خمیر دندان از بین بردن لکه‌های خفیف از روی ناخن است.

برای این کار، شما فقط نیاز به مقدار کمی از خمیر دندان سفید کننده و اعمال آن بر روی ناخن خود دارید. پس از آن، به مدت پنج تا ده دقیقه به آرامی ناخن‌های خود را با کمک یک برس نرم ناخن برس بکشید.

عفونت قارچی ناخن

سرانجام با استفاده از توپ پنبه مرطوب، خمیر دندان را از روی ناخن پاک کنید. دو تا سه بار در هفته این روند را تکرار کنید.

۴- تمیز کردن آهن اتو

صفحه آهنی اتو اگر تمیز نباشد می‌تواند لکه‌های سیاهی بر روی لباس‌ها جا بگذارد. خوشبختانه، طبیعت سایندگی خفیف خمیر دندان سفید کننده می‌تواند این صفحه آهنی را پاک کند.

بیشتر ببینید
خواص جادویی پای مرغ برای پوست صورت و پوکی استخوان

برای تمیز کردن آهن، فقط باید یک خمیر دندان سفید کننده بر روی آن بمالید. سپس آن را با پارچه خشک پاک کنید و حدود پنج دقیقه صبر کنید.

برق انداختن کف اتو

مسواک نرمی را خیس کرده و با استفاده از آن صفحه آهنی را بشویید و در نهایت با استفاده از یک پارچه مرطوب، آن را پاک کنید.

۵- کاربرد خمیر دندان در رفع خراش‌های CD

با استفاده از خمیر دندان سفید کننده می‌توان این خراش‌ها را از بین برد. خاصیت سایندگی خفیف، لایه پلاستیکی دیسک را براق کرده و خراش را صاف می‌کند.

برای این منظور، ابتدا دیسک را با دستمال مربوطه تمیز کنید و سپس کمی خمیر دندان روی آن بمالید. با استفاده از پارچه‌ای بدون پرز خمیردندان را از روی دیسک پاک کنید.

سپس دوباره با استفاده از پارچه‌ای مرطوب دیسک را به آرامی تمیز کرده و با پارچه‌ای خشک آن را خشک کنید.

۶- تمیز کردن اشیا نقره

برخی اشیا نقره با گذشت زمان کدر و خاکستری رنگ می‌شوند. می‌توانید با استفاده از خمیر دندان سفید کننده، اشیا نقره خود را براق کنید.

برای این کار، نمک و خمیر دندان را به نسبت برابر در یک کاسه قرار دهید و مقداری آب لیمو به آن اضافه کنید.

پس از مخلوط کردن این مواد، با استفاده از مسواک و با حرکات دایره‌ای، شی نقره مورد نظر خود را تمیز کنید. سپس با آب شسته و خشک کنید.

۷- تمیز کردن جواهرات

به طور معمول مواد موجود در خمیر دندان برای تمیز کردن و صیقل دادن جواهرات و لوازم جانبی فلزی مناسب است.

تمیز کردن جواهرات

کاربرد خمیر دندان این است که مقداری از خمیر دندان سفید کننده را روی جواهرات مورد نظر بمالید و اجازه دهید یک شب بر روی آن باقی بماند. صبح روز بعد جواهرات خود را با آب گرم شستشو دهید. از خمیر دندان بر روی مروارید استفاده نکنید زیرا به آن آسیب می‌رساند.

بیشتر ببینید
بیش فعالی جنسی چیست؟

۸- تاول پا

زمانی که یک تاول در لایه بالایی پوست پا شکل گیرد، می‌تواند راه رفتن را برایمان دشوار کند. برای مقابله با این شرایط می‌توانید از خمیر دندان سفید کننده کمک بگیرید.

زیرا حاوی ترکیبات مفید مانند منتول، الکل، جوش شیرین و هیدروژن پراکسید است که همه آنها باعث درمان سریع تاول می‌شود. برای این منظور مقداری از خمیر دندان را بر روی تاول به مدت یک شب یا دو ساعت قرار دهید.

برای پاک کردن آن از یک دستمال مرطوب استفاده کنید. می‌توانید از این درمان یک بار در روز برای دستیابی به نتیجه مورد نظر استفاده کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

دوازده + 9 =