مد و لباس

چگونه کفش رسمی و نیمه‌رسمی را با شلوار جین سِت کنیم؟

مثبت زندگی: ست کردن کفش رسمی با یکی از بهترین شلوار جین‌هایتان هم کار سختی است. در یک کلام، ست کردن لباس‌های رسمی و لباس‌های غیر رسمی با هم خیلی سخت است و شاید از شما یک فرد بد تیپ بسازد.. اما اگر قواعد و اصول ست کردن این دو نوع لباس را با هم بدانید، بسیاری از مشکلات، حل می‌شود.

برای رسیدن به ظاهری غیر رسمی و در عین حال زیبا، ایجاد هارمونی و هماهنگی بین لباس‌هایتان کار زیادی نمی‌برد. اما اگر بدون برنامه و ذهنیت پیش بروید، ممکن است که  تیپ‌تان در چشم دیگران، شرکای کاری‌تان یا افرادی که ادراک خوبی نسبت به فشن و مد دارند یا کسانی که بلد هستندچگونه استایلی شیک و زیبا برای خود درست کنند، دور از سطح انتظارات و بد دیده شود. همراه ما باشید تا در این مقاله از راه و رسم ست کردن لباس رسمی و غیررسمی برایتان بگوییم.

لطفا جوراب بپوشید…

ست کردن لباس

خیلی از افراد هنگام پوشیدن کفش‌های رسمی ، کلا جوراب نمی‌پوشند، که قطعا این کار درستی نیست! کفشی که قرار است آن را بپوشید کالج نیست و قرار بر این است که تیپ‌های غیر رسمی‌تان را کمی بهتر کنید و استایل بیشتری بدان ببخشید و مسلماً دوست ندارید که تیپ‌تان را بدتر کنید. وقتی که با کفش رسمی جوراب نمی‌پوشید نشان می‌دهید که آسان‌ترین و نزدیک‌ترین کفش را پوشیده‌اید. این نشان دهنده تنبلی و توجه نداشتن شما به مد و فشن است.

قانون جوراب‌ها: نه سیاه، نه سفید!

البته باید گفت که پوشیدن جوراب سفید با وجود این که رنگ نامناسبی دارد بهتر از کاملا  بدون جوراب بودن است. 

پس بهتر است که جوراب‌های ساق بلند و سفیدتان را که شبیه جوراب‌های بسکتبالیست‌هاست کنار گذاشته و از دور خارج‌شان کنید. همین صحبت درباره جوراب‌های مشکی نیز صدق می‌کند. جوراب‌های مشکی نشان دهنده این هستند که سعی داشته‌اید خوب لباس بپوشید، منتها شلوار پارچه‌ای‌تان داخل ماشین لباسشویی بوده است و مجبور شده‌اید که شلوار جین بپوشید. 

این نوشته را از دست ندهید
چند توصیه مد و شیک‌پوشی از زبان کوکو شانل طراح لباس فرانسوی

 در حالی که جوراب سفید خیلی اسپرت است، جوراب مشکی نیز خیلی رسمی است.

راه حل  این است که بهتر است از جوراب‌های طرح‌دار استفاده کنید. در واقع انتخاب یک جوراب صورتی شبرنگ بهتر از پوشیدن جوراب سفید یا مشکی است، زیرا نشان دهنده این است که برای پوشیدن آن جوراب، خودتان دست به انتخاب زده‌اید. جوراب طرح‌دار بپوشید، از آن  لذت ببرید، حتی اگر  اصلا یک جوراب مسخره انتخاب کرده باشید، فقط طوری رفتار نکنید که انگار جز جوراب‌های ساده و همیشگی هیچ انتخاب دیگری نداشته‌اید.

یک  مدل (قواره) مناسب را  برای شلوارتان انتخاب کنید

ست کردن لباس

برخی از کفش‌های رسمی با هر مدل شلوار جینی جور در نمی‌آیند. اگر یک شلوار راحت و آزاد را انتخاب کنید، خیلی در پایتان گشاد می‌ایستد. کفش‌های رسمی معمولاً سایز پا را کوچک تر نشان می‌دهند و این بدین معناست که بهتر است پارچه شلوار زیاد روی این کفش‌ها نیاید و آن ها را نپوشاند. یک شلوار جین با قواره تنگ یا معمولی بپوشید که در قسمت باسن و کمرتان تنگ بوده و فقط اندکی در قسمت پاها و زانوها آزاد باشد.

معمولاَ استفاده از شلوار جین دمپا آزاد انتخابی خوب نیست، اما اگر کفش‌تان حالت بوت بلند داشته باشد، می‌توانید این شلوار را در کنار آن استفاده کرد. در پوشیدن این شلوارها محتاط باشید.

نکاتی در انتخاب رنگ شلوار جین

زمانی که قرار است با کفش رسمی، شلوار جین بپوشید، انتخاب رنگ تیره برای شلوار، قطعاً انتخابی مناسب تر خواهد بود. رنگ نیلی (آبی پر رنگ که به سرمه‌ای شباهت دارد.) می‌تواند انتخابی ایدئال باشد. رنگ‌های سرمه‌ای و مشکی نیز در جایگاه دوم هستند. هر چه کفش‌تان تیره تر و شلوارتان روشن‌تر باشد، بیشتر این حس القا می‌شود که کفشتان به تیپتان نمی‌خورد.

این نوشته را از دست ندهید
لباس قرمز را چگونه ست کنیم؟

رنگ کفش‌ها را دقیقا مانند رنگ شلوار انتخاب نکنید

ست کردن لباس

احتمالاً شما هم دوست ندارید  که یک جفت کفش مشکی را با  شلوار جین مشکی بپوشید و در عین حال تیپ‌تان  طوری به نظر برسد که سعی بر این داشته‌اید که آن‌ها را با هم تطبیق دهید. برای درست کردن یک ظاهر خوب و شیک تضاد در رنگ‌ها لازم است. کفش‌هایی به رنگ قهوه‌ای تیره و یا شتری با بیشتر شلوار جین‌هاست می‌شوند. از آن‌جایی که احتمال بیشتری دارد که یک شلوار جین تیره داشته باشید، انتخاب کفش مشکی چندان توصیه نمی‌شود. اطمینان حاصل کنید که رنگ کفش و شلواری که استفاده می‌کنید خیلی شبیه به یکدیگر نباشند.

شلوار جین‌هایی که نباید بپوشید

سعی نکنید که با کفش‌های رسمی، شلوار جین‌های غیرساده بپوشید. مثلا از آن  دسته شلوارهایی که سوارخ یا زاپ دارند و پاره هستند. همان طور که پوشیدن جوراب با این کفش‌ها ظاهرتان را به هم می‌ریزد، پوشیدن این دسته از شلوارها با کفش رسمی نیز کار را خراب‌تر کرده و این طور به نظر می‌رسد که شما همین طوری و بی فکر شلوار و کفش‌تان را در کنار هم استفاده کرده‌اید و اصلا به نظر نمی‌آید که عمداً و برای ساخت یک استایل خوب این دو را با یک دیگر ست کرده باشید.

پیراهنی مناسب انتخاب کنید

ست کردن لباس

برای انتخاب تیپ مناسب باید از  کف پایتان تا کمرتان،  به دقت حواستان به ست کردن شلوار و کفشتان باشد. پیراهن مناسب چیزی است که این دو مورد را با یک دیگر هماهنگ می‌کند.  ترکیب چیزهایی مثل هودی، تی‌شرت،  و یا لباس‌های ورزش بدون آستین با شلوار جین، یک تیپ معمولی و غیر رسمی از شما می‌سازد. حداقل می‌توانید از یک تی شرت طرح پولو در کنار شلوار جین‌تان استفاده کنید. اما همیشه انتخاب یک پیراهن مردانه یقه دکمه‌دار ارجعیت دارد و اگر می‌خواهید به نظر برسید، آستین‌های پیراهن‌تان را تا نزنید.

این نوشته را از دست ندهید
چرا رنگ سال ۲۰۱۹ مرجانی زنده است؟

از یک کت استفاده کنید

به طور کلی، استفاده از کت می‌تواند راه نهایی  بالا بردن میزان هماهنگی یک شلوار جین و کفش رسمی باشد. استفاده از یک کت غیر رسمی، کاملاً نشان دهنده این است که به ترکیب چیزی که پوشیده‌اید دقت کرده‌اید و اگر هم کت‌تان به پیراهن و کفش‌تان بیاید، این بدین معناست که شما موفق به ترکیب درست تمام جوانب  مختلف تیپ‌تان شده‌اید و یک مرد خوش استایل شده‌اید.

اکسسوری‌هایتان را مختصرتر کنید

استفاده از شلوار جین بدین معناست که خیلی هم  قصد ساخت یک تیپ رسمی را نداشته‌اید  و اکسسوری‌ها نیز باید بیان کننده همین مساله باشند. همان طور که پوشیدن سوییشرت تیپ‌تان را بسیار اسپرت می‌کند، استفاده از دستبند، دستمال جیب کت، کروات با گیره، جلیقه کت و کلاه نیز تیپتان را خیلی رسمی می‌کند و انتخابتان برای پوشیدن شلوار جین را کاملاً نادرست نشان می‌دهد.

ست کردن لباس

شما باید از کمربندی که به کفش‌تان  بخورد استفاده کنید و لازم است تا بدانید که استفاده از کلاه با این تیپ اشتباه است. همچنین دستمال جیب کت نیز باید فقط در برخی مواقع خاص استفاده شود. کروات نیز باید اسپرت باشد و با یک گره گرد بسته شود  و یا اصلاً استفاده نشود.

در واقع استفاده از اکسسوری‌ها به سلیقه شخصی خود شما بستگی دارد، پس خودتان از بین اکسسوری‌ها و خرده ریزها انتخاب کنید و مطمئن شوید که با استفاده از آن‌ها به یک توازن صحیح و مناسب در تیپ‌تان برسید و زیاده روی نکنید!

به درستی خرید کنید

همان طور که در بالاتر ذکر شد، کفش‌های رسمی پایتان را کوچک تر از سایزی که در واقع  هستند نشان می‌دهند و ممکن است که ظاهرتان شبیه افرادی شود که شلوارهای مخصوص گاو بازی پوشیده‌اند. یکی از کارهایی که می‌توانید بکنید ، انتخاب شلوار جینی است  که ساق پای تنگ داشته باشد، البته شاید دوست داشته باشید که به نحوی بهتر کفشتان را اندکی بزرگ نشان دهید. برای این که پاهایتان کوچک و مخفی شده در زیر پاچه شلوار به چشم نیایند، (اگر می توانید) کفشی که  یک سایز یا نیم سایز برایتان بزرگ تر است انتخاب کنید و سراغ کفشی که خیلی خیلی فیت پایتان باشد نروید.  همچینین تا زدن لبه شلوار جینتان نیز می‌تواند در این رابطه به شما کمک کند. البته باید قد شلوارتان برای تا زدن مناسب باشد. می‌توانید با یک خیاط در این ضمینه مشورت کنید.

این نوشته را از دست ندهید
در دوران سالمندی سالم بمانید

زیادی کفشتان را برق نیندازید

هر کاری که می‌کنید، سعی نکنید تا کفش‌هایتان را مانند سربازانی که جلوی افسرشان ایستاده‌اند به حدی برق بیندازید که انگار رویشان پولیش کشیده‌اید و از خیسی برق می‌زنند. زمانی که کفش رسمی را در کنار شلوار جین می‌پوشید، تیپ‌تان ظاهری نیمه رسمی به خود می‌گیرد. پس کفش‌هایتان را طوری برق بیندازید که انگار به یک میهمانی ناهار مجلل و پر از تشریفات دعوت شده‌اید. پس برای داشتن ظاهری کامل، بهتر است که کفش‌تان و شلوارتان با  یک دیگر تناسب داشته باشند. هر چه کفش و شلوارتان کمتر با یک دیگر هماهنگی داشته باشند، ظاهرتان بیشتر شبیه آدم‌های شلخته و بد تیپ می شود.

کفش‌هایتان را هوشمندانه انتخاب کنید

علاوه بر دانستن ترکیب رنگ مناسب شلوار جین و کفش، ساختن یک استایل درست نیز نیمه‌ای از کار است. انتخاب کفش‌های آکسفورد (کفش ساده)  و کفش‌هایی با نوک کشیده ، برای ترکیب شدن  با  شلوار جین  نیز معمولاً انتخابی افراط آمیز است. کفش‌های لوفر (راحتی) نیز با جوراب‌های طرح‌دار به خوبی ست می‌شوند و کفش‌های سگک‌دار نیز انتخابی خوب برای بزرگ تر نشان دادن پاها هستند. علاوه بر این کفش‌های بروژ و کفش‌های دربی نیز انتخابی خوب برای قرار گرفتن در کنار شلوار جین هستند، علی الخصوص هنگامی که در کنارشان از پیراهن‌های آستین بلند استفاده کنید. همچنین استفاده از یک کفش تمیز  دستمال کشیده و یا کفش‌هایی به رنگ مات به جای استفاده از کفش‌هایی که حسابی برق افتاده‌اند و می‌درخشند  نیز می‌تواند پایانی خوب برای تکمیل تیپ‌تان باشند.

منبع
ها کن یو
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا