آخرین نوشته هازیبایی

چگونه صحیح عطر و ادکلن بزنیم؟ (نکات و روش‌های عطر زدن)

مثبت زندگی: چگونه عطر بزنیم؟ چگونه از عطر و ادکلن درست و صحیح استفاده کنیم؟ مطمئنا شما از وجود برخی از افراد قبل از ورودشان یا بدون دیدنشان مطلع می شوید، این مورد فقط و فقط با استشمام عطر خاص و منحصر به فرد آن شخص قابل تشخیص است. جدای از اعتماد به نفس، استایل، و … که تنها با زدن یک عطر خوشبو به شما القا می‌شود، منحصر به فرد بودن با یک ادکلن یا عطر خاص هم موضوعی است که بسیار مورد توجه افراد قرار می‌گیرد.

اما چگونه و در چه محلی و به چه صورتی از ادکلن استفاده کنیم که بیشترین تاثیر و ماندگاری را داشته باشد. بسته به نوع عطر، مراسم و محلی که قرار است حضور پیدا کنید، شما باید از ادکلن و عطر مناسب استفاده کنید و این موضوع که از چه نوع عطری در چه مراسم و مکان‌هایی استفاده کنیم، سوالی است که به زودی در قالب یک مقاله دیگر پاسخ داده خواهد شد.امروز به نحوه عطر زدن خواهیم پرداخت.

۱) از مقدار زیاد عطر استفاده نکنید

درست است که با استفاده از حجم بیشتری از ادکلن یا عطر می‌توانید تاثیر بوی آن را به ظاهر تا حدودی بیشتر کنید ولی آیا این امر درست است؟ جواب منفی است. اگر شما از مقدار زیادی عطر ایا ادکلن استفاده کنید ضمن اینکه آن رایحه دلنشین عطر دیگر به مشام نخواهد رسید و به نحوی بوی عطر تحت تاثیر حجم زیاد تغییر و نامطبوع خواهد شد از طرف دیگر هم افرادی که در اطراف شما هستن هم نسبت به این حجم زیاد رایحه آنچنان خوشنود نخواهند بود.

۲) از مقدار کم عطر یا ادکلن استفاده نکنید

اما این موضوع در رابطه با حجم کم عطر هم صادق است. اگر حجم مورد استفاده عطر و یا ادکلن کم باشد شما در مدت زمانی کم، با از دست رفتن رایحه مواجه خواهید شد و همچنین عطر و رایحه به اندازه کافی قوی نیست که اطرافیان شما را تحت تاثیر قرار دهد.

این نوشته را از دست ندهید
عوامل پدیدآورنده آكنه و شیوه‌های درمان آن

مقدار دقیق استفاده از عطر یا ادکلن کاملا بستگی به نوع رایحه و عطر شما و البته کیفیت آن دارد که مطمئنا در کیفیت های بالاتر به حجم کمتری عطر نیاز دارید. پس ما نمی‌توانیم در هاو کن یو یک حجم یا مقدار مشخص دهیم و بهترین قاضی در این رابطه خود شما و اطرافیان هستید.

کجا عطر بزنم؟

۳) در محل‌هایی که جریان خون قوی‌تر و پوست گرم‌تر است

در رابطه با عطرهای با کیفیت و البته قوی پیشنهاد سازندگان این است که عطر را در محل‌هایی که جریان قوی تری از خون عبور می‌کند و در نتیجه دما در آن ناحیه کمی بیشتر است، عطر را استفاده کنید. دو تا از معروف ترین و بهترین محل های بدن برای زدن عطر مچ و گلو هستند.

حتما می‌دانید که در پشت مچ و البته کنار گردن جاهایی که معمولا نبض گرفته می‌شود رگ های بزرگ بدن قرار دارند و در نتیجه بهترین مکان‌ها برای عطر زدن هستند.

اگر از ادکن‌ها و عطرهای ضعیف تر استفاده می‌کنید از قبیل عطر های toilette، بهترین مکان برای عطر زدن پشت گوش‌ها یا در قفسه سینه است. همچنین از دیگر محل های توصیه شده برای این گونه عطرها می‌توان به داخل آرنج و پشت زانو اشاره کرد.

۶) از فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتی عطر را اسپری کنید

بسته به نوع ادکلن و البته اسپری کننده آن بهترین فاصله چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ سانتی متری برای اسپری کردن ادکلن و یا عطر است که با این روش بیشترین ماندگاری و البته بهترین رایحه را به شما واطرافیان خواهد داد. پس از فواصل خیلی نزدیک، یا خیلی دور عطر و ادکلن را اسپری نکنید.

۷) از پخش کردن عطر با دستان خودداری کنید

بسیار دیده شده است که پس از استفاده از عطر و ادکلن آنها را با دستان پخش می‌کنند و یا با مالیدن دستان به هم سعی در پخش کردن عطر دارند که این امر غلط است. بهتر است تنها عطر را اسپری کردن و اجازه دهید خشک شود.

این نوشته را از دست ندهید
در روزهای کرونایی با دندان درد چه کنیم؟

نکات مهم عطر زدن:

  • دما تاثیر بسزایی در انتشار رایحه عطر دارد. در دما های بالا تر عطر بیشتر منتشر می‌شود و در دماهای سرد و پایین تر بر عکس است. پس در فصول و مکان های گرم عطر ملایم تر و در فصول و مکان های سرد سعی کنید از عطر قوی تر استفاده کنید.
  • در زمان مناسب عطر بزنید. این نکته را بدانید که عطر را می‌بایست زمانی که منافذ پوست باز هستند استفاده کنید. پس بعد از استحمام  بهترین زمان است.
  • بهترین زمان برای اسشمام عطر عصر و نزدیک غروب است.
  • عطر را در محل هایی که عرق می‌کنند نزنید. بسیاری عطر را در زیر بغل استفاده می‌کنند که با توجه به تعریق بیشتر در این ناحیه کاملا طبیعی است که ضمن ایجاد مشکلات پوستی در اثر واکنش های شیمیایی  بوی خوشایندی هم در اثر ترکیب این دو مورد ایجاد نشود.
  • هنگام استفاده از عطر مراقب لکه، مخصوصا بر روی لباس های روشن باشد. هرچند توصیه و درست آن است که عطر و ادکلن بر روی بدن استفاده شوند و نه روی لباس
  • حتی با کیفیت ترین و غلیط ترین عطرها هم یک روز را برروی بدن شما دوام نمی‌آورند.
  • درب شیشه را حتما ببندید
  • برای تست کردن و یا چک کردن بوی واقعی یک عطر بهترین روش همان روش سنتی است که می‌توانید عطر را بر روی یک دستمال یا دستمال کاغذی زدن و سپس مقداری در مقابل صورت خود آن دستمال را  در هوا حرکت دهید
  • عطر و ادکلن را به شدت از تابش نور خورشید دور نگه دارید. همچنین مکان‌های تاریک و خنک توصیه شده است.در نهایت هرچقدر یک عطر چرب‌تر باشد مطمئنا غلیظ تر و خالص تر است.
این نوشته را از دست ندهید
معجزه قرص زینک پلاس برای رشد مو

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا