آخرین نوشته هاپوست و مو

چگونه از چسبندگی مژه‌ها جلوگیری کنیم؟

مثبت زندگی: ریمل‌ها یکی از ابزارهای پر استفاده در زیبا جلوه دادن مژه‌ها هستند. اما برخی از مواقع بعد از استفاده از ریمل دچار چسبندگی مژه‌ها می‌شویم و نه تنها چشمانمان زیبا نمی‌شود بلکه با این کار زیبایی طبیعی خود را نیز از دست می‌دهیم . برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

علت چسبندگی مژه‌ها چیست ؟

استفاده از ریمل تاریخ مصرف گذشته

ریمل یکی از محصولاتی است که بعد از سه ماه استفاده مواد داخل آن شروع به خشک شدن می‌کنند و بعد از استفاده به علت جرم، مژه‌ها به هم می‌چسبند.

ریمل زدن نادرست

زدن ریمل روی هم موجب چسبیدن مژه‌ها می‌شود.

چسبندگی مژه ها

پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد

علت اصلی چسبندگی مژه ها به هم پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد است.

استفاده از ریمل بی کیفیت

برخی ریمل ها به دلیل داشتن ترکیباتی درون خود موجب به هم چسبیدگی مژه ها می‌شوند.

رفع چسبندگی مژه ها و نکات ریمل زدن مژه ها

حواستان به تاریخ مصرف ریمل باشد

همه لوازم آرایشی بعد از یک مدت تاریخ مصرف گذشته می‌شوند و استفاده از آنها عوارضی به دنبال دارد . ریمل از لوازم آرایشی است که طول عمر کوتاهی دارد و بعد از سه ماه خشک می‌شود و در صورت استفاده سبب چسبیدن مژه ها به هم می‌شود.

از این زمان به بعد باکتری ها نیز در ریمل شروع به فعالیت می‌کنند، پس بهتر است آن را دور بیاندازید . می‌توانید از بوی ریملتان تشخیص دهید که تاریخ انقضای آن گذشته است یا خیر .

نحوه نگهداری ریمل

ریملتان را در محل مناسبی نگهداری نمایید

لوازم آرایش اگر در جایی باشند که حرارت محل زیاد باشد، سریع فاسد شده و منقضی می‌شوند. بنابراین بهتر است ریمل و دیگر وسایل آرایش خود را در جای خنک خشک و دور از تابش نور خورشید قرار دهید . بهترین محل نگهداری برای ریمل های ضد آب، یخچال است.

این نوشته را از دست ندهید  خواص آب برنج برای پوست و مو و نحوه استفاده از آن

برای جلوگیری از ورود میکروب درب ریمل را محکم ببنید

برای افزایش عمر ریملتان و جلوگیری از ورود میکروب ها و ذرات خارجی به آن ، پس از اینکه کارتان با ریمل تمام شد، درب آنرا به خوبی ببندید.

برس ریمل را تمیز کنید

برای جلوگیری از چسبیدن مژه‌ ها به هم و بد شکل شدن مژه هایتان باید بعد از استفاده از ریمل و قبل از بستن در آن ، برس را با دستمال کاغذی پاک کنید زیرا علت اصلی چسبیدن مژه ها به هم پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد است . شما می‌توانید برس ریملتان را نیز عوض کنید.

روش صحیح ریمل زدن مژه ها

ریمل را چند بار روی هم نزنید

برای زیباتر شدن مژه هایتان نباید ریمل را زیاد روی مژه هایتان بزنید بلکه زدن ۲ یا ۳ لایه ریمل کافی است . استفاده چند لایه از ریمل و ضخامت زیاد مژه ها سبب چسبیدن آنها به هم می‌شود.

مژه‌های به هم چسبیده خود را از هم جدا کنید

چنانچه بخش دنیای مد نمناک توضیح داده است قبل از شروع کشیدن ریمل، با دست یا شانه مژه ، مژه های به هم چسبیده خود را از هم جدا کنید اما هیچ گاه از سنجاق یا سوزن برای اینکار استفاده نکنید زیرا بسیار خطرناک است و ممکن است سبب آسیب به چشم ها گردد. سپس پرایمر را روی مژه ها بزنید.

طریقه درست ریمل زدن را بیاموزید

ریمل زدن را از کمی بالاتر از ریشه مژه ها آغاز کرده و به سمت بالا برس بکشید تا مژه های شما به هم نچسبد.

چسبیدن مژه ها بعد از ریمل

آرایش قبلی مژه‌ها را پاک کنید

اگر زمانی که بر روی مژه‌های ریمل زده‌تان که از میکاپ قبلی باقی مانده دوباره ریمل بزنید، مژه‌ها به هم می‌چسبند پس ابتدا میکاپ قبلی را پاک کنید و سپس ریمل بزنید.

این نوشته را از دست ندهید  ۱۰ نکته برای محافظت از چشم هنگام کار با کامپیوتر

ریمل با کیفیتی را انتخاب کنید

ریمل‌ها انواع مختلفی دارند. در انتخاب نوع برس ریمل مصرفی و همچنین برند آن دقت کنید و ریمل‌هایی استفاده کنید که دارای برس دراز با دندانه‌های یکسان و نزدیک به هم باشد تا از چسبیدن مژه‌ها به هم جلوگیری کند. ریمل‌هایی که برس‌های فاصله دار دارند سبب می‌شوند توده‌ای از مواد در یک جا جمع شوند و مژه‌های شما را به هم بچسبانند.

از پرایمر استفاده کنید

در شروع آرایش مژه‌ها از یک پرایمر استفاده نمایید زیرا پرایمر مژه‌های شما را برای زدن ریمل آماده می‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 14 =

دکمه بازگشت به بالا