مد و لباس

چگونه از رنگ نارنجی در استایل‌مان استفاده کنیم؟

مثبت زندگی: نارنجی یکی از شاداب‌ترین و بانشاط‌ترین رنگ‌هاست. رنگی که از ترکیب رنگ پرشور و حرارت قرمز و رنگ درخشان و شاد زرد به‌وجود بیاید، باید هم خودش نمادی از شادی و هیجان باشد. شاید در کشورمان کمتر شاهد پوشیدن لباس‌هایی با رنگ نارنجی باشیم، اما اکنون که پاییز از راه رسیده، بهتر است این رنگ را نیز به‌عنوان یکی از گزینه‌های موردنظر در کمد لباس خود داشته باشید. با ما همراه باشید تا درباره رنگ‌هایی که می‌توانید با نارنجی ست کنید، بیشتر صحبت کنیم.

ویژگی‌های استایل نارنجی

نارنجی، درست مانند تمامی رنگ‌های دیگر، طیف وسیعی دارد. از آنجا که رنگ‌های فرعی مانند نارنجی از ترکیب دو رنگ اصلی به‌وجود می‌آیند، خصوصیات هردو را در بر دارد؛ مثلا این رنگ، حرارت و تندی و شجاعت قرمز و نشاط و سرخوشی و گرمای  زرد را به‌همراه دارد. مسلم است که هرچه مقدرا هرکدام از این رنگ‌ها بر دیگری غالب شود، خصوصیات همان رنگ نیز بیشتر در نارنجی به‌دست آمده، خودش را نشان می‌دهد.

رنگ نارنجی را با چه رنگ‌هایی ست کنیم؟

ترکیب استایل نارنجی و آبی

آبی، مکمل یا متضاد نارنجی است و همانطور که در پست‌های قبلی هم اشاره کردیم، رنگ مکمل لباس، یکی از بهترین رنگ‌ها برای ست کردن است؛ بنابراین ترکیب آبی و نارنجی، یکی از گزینه‌های مناسب است؛ به‌شرطی که توناژ مناسبی پیدا کنید. مثلا اگر نارنجی روشن می‌پوشید، از آبی روشن‌تر استفاده کنید و اگر نارنجی تیره می‌پوشید، از توناژ آبی تیره مثل آبی کبالت استفاده کنید؛ مگر اینکه قصد بازی کردن با سایه‌روشن ها را داشته باشید.

استایل نارنجی و رنگ‌های خنثی

مشکی

همانطور که می‌دانید، رنگ‌های خنثی ازجمله مشکی، سفید و خاکستری، تقریبا با تمامی رنگ‌های موجود ست می‌شوند و این نیز از این قاعدع مستثنی نیست. ترکیب نارنجی و مشکی، بسیار زیبا و چشمگیر است؛ شاید حتی بیشتر از ترکیب قرمز و مشکی.

این نوشته را از دست ندهید
گشت و گذاری در بهترین باغ گل‌های تهران

سفید

سفید نیز یکی دیگر از رنگ‌های خنثی است که تقریبا به هیچ رنگی، نه نمی‌گوید. اگر نارنجی روشن را همراه با رنگ سفید بپوشید، پوستتان تیره‌تر نشان می‌دهدو برعکس.

خاکستری

خاکستری، جزو دوست‌داشتنی‌ترین رنگ‌هاست. شاید هیچ ترکیبی بهتر از ترکیب مانتو و شلوار یا کت‌وشلوار خاکستری با پیراهن یا کیف و کفش نارنجی نباش

استایل نارنجی و بنفش

اگر استایل‌های ماکسیمال، کالر بلاکینگ و… را می‌پسندید، این ترکیب کاملا مناسب شماست. ترکیب رنگ‌هایی که هردو خاص و به‌اصطلاح جیغ هستند و در چشم. برای این نوع ترکیب، بهتر است که از کیف و کفش و پیراهن یا تیشرت خنثی یا همان نارنجی کمرنگ استفاده کنید؛ مگر اینکه قصد داشته باشید که توجه‌ها را به‌خود جلب کنید

زرد

زرد و نارنجی، هم‌خانواده هستند. بسیاری از افراد، علاقه‌ای به استفاده از رنگ‌های هم‌خانواده در کنار یکدیگر ندارند، اما برخی نیز آن را می‌پسندند. اگر ازاین ترکیب رنگ‌ها استفاده می‌کنید، از رنگ زرد، کمتر و از این رنگ، بیشتر استفاده کنید، زیرا استفاده زیاد از رنگ زرد، چشم را خسته می‌کند.

اکسسوری

اگر پیشنهاد آخر ما هم نظرتان را جلب نکرد، آخرین روش برای استفاده از این رنگ در لباس، اکسسوری این رنگی است؛ به‌خصوص درحال حاضر که زیورآلات دستساز مکرومه‌بافی و کاموایی و… در رنگ‌های مختلف شاد تولید می‌شود. کیف و کفش نارنجی هم گرما را به استایل شما می‌آورند؛ به‌شرطی که رنگ بقیه استایل را هوشمندانه انتخاب کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا