چند راهکار ساده برای افزایش مدت ماندگاری رنگ‌مو

0
136

مثبت زندگی: زمانی که به فروشگاه رفته و رنگ‌موی مورد علاقه خود را خریداری می کنیم، تصور می کنیم که این رنگ همان رنگ ایده آل ما است و صد در صد همین رنگ روی سر و موهای ما خواهد نشست. اما پس از اینکه مو رنگ شد، یا رنگ دلخواه ایجاد نمی‌شود و یا اینکه رنگ موی مورد نظر ما به تدریج تغییر رنگ داده و ظاهری ناخوشایند می‌گیرد.

برای افزایش مدت ماندگاری رنگ‌مو و ثابت نگه داشتن آن، همچنین درخشان کردن مو پس از استفاده از رنگ ترفندهایی را به کار ببرید. از تعویض شامپو گرفته تا پایین آوردن درجه حرارت حمام هنگام دوش گرفتن و شستشوی موها.

استفاده از رنگ مو و شامپو با سولفات

این ترفند مفیدترین کار برای حفظ رنگ‌مو است. شامپو معمولی حاوی سولفات مصرف کنید زیرا  سولفات ها در از بین بردن موهای خاکستری، چربی و رطوبت مو بسیار عالی هستند و رنگ‌موی حاوی سولفات سبب ماندگاری بیشتر رنگ‌مو می‌شود.

دریافت محافظ مو

برای تقویت و ماندگاری رنگ‌مو، سعی کنید از مواد محافظ و تقویت کننده برای موهای رنگ شده استفاده  کنید. محافظ و تقویت کننده باعث درخشندگی و ثبات رنگ مو می‌شود. بسیاری از این تقویت کننده‌ها در انواع شامپوها و لوسیون‌های تقویتی یافت می‌شوند.

کاهش گرما و حرارت آب هنگام شستشوی موی رنگ شده

دوش داغ ممکن است آرامبخش و خوشایند باشد. اما فراموش نکنید که آب داغ و خیلی گرم بر روی تارهای مو مخصوصا موهای رنگ شده اثر منفی گذاشته و مدت ماندگاری را کاهش می‌دهد. دمای بیش از حد و گرم باعث می‌شود که رنگ‌مو ثبات خود را از دست داده و همچنین سبب ریزش مو می‌شود. بهتر است برای شستشوی موهای رنگ شده از آب ولرم با حرارت کمتر استفاده کنید.

بیشتر ببینید
عرق‌ سوز شدن در تابستان؛ علت بروز و روش‌های درمان

هوای خشک و حرارت و تاثیر منفی آن بر موها

حرارت و خشکی بیش از حد برای مو آسیب رسان بوده و مناسب نیست. مخصوصا زمانی که مو را رنگ کرده‌اید، این آسیب بیشتر می‌شود. به همین دلیل بهتر است مو را در معرض حرارت مستقیم قرار ندهید زیرا موهای رنگ شده ضعیف شده و از بین می‌رود.

سعی کنید استفاده از وسایل گرمایشی از جمله سشوار را محدود کنید تا به این ترتیب موهای خود را از گرما و آسیب محافظت کنید و مدت مانگاری رنگ‌مو را افزایش دهید.

استفاده کمتر از شامپو

به خاطر داشته باشید که هر چه موهای خود را بیشتر بشویید، مدت ماندگاری رنگ مو کمتر شده و زودتر از بین می‌رود. بنابراین، فواصل شستشوی مو را کم کنید و همچنین سعی کنید که درماه اول، موی خود را زیاد با شامپو نشویید و سعی کنید با آب ولرم شستشو دهید.

دوری از نور مستقیم و مضر خورشید

اگر زمان زیادی در معرض نور مستقیم خورشید هستید، این نور شدید و مستقیم می‌تواند آسیب‌های پوستی به همراه داشته باشد. نور خورشید باعث خشکی پوست و مو شده و در تغییر رنگ و از بین رفتن آن تاثیر دارد.

اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی را صرف کرم‌ها و یا دیگر مواد ضد آفتاب کنید، بهتر است هنگام رانندگی زیر نور خورشید موهای خود را بپوشانید. همین کار را هنگام شنا کردن هم انجام دهید. زمانی که می‌خواهید به استخر بروید، موهای خود را با کلاه شنا بپوشانید و پس از شنا در استخر، موهای خود را بلافاصله شستشو دهید تا کلر را از بین ببرید.

بیشتر ببینید
۴ ماسک فوری برای سفت شدن پوست صورت

فیلتر دوش مناسب انتخاب کنید

برخی از فیلترهای دوش استاندارد نبوده و املاح و مواد دیگری مانند مواد معدنی و آهن را از خود عبور می‌دهند که باعث تغییر رنگ مو شده و مدت ماندگاری آن را کاهش می‌دهد.

مراقبت از پوست سر

موهای سالم‌تر، رنگ بهتر و زیباتر در گرو سلامت پوست سر و مو است و تا زمانی که پوست سر شما سالم نباشد، موهای سالمی نداشته و رنگ‌مو هم ماندگاری ندارد. بنابراین، مراقبت از پوست سر و مو مهم بوده و در درجه اول محیط مناسبی برای زیبایی‌تان فراهم می‌کند. می‌توانید از انواع سرم‌های حاوی ویتامین برای تقویت پوست سر خود استفاده کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

5 + 19 =