چطور سفر خوب و خوشی با همسرتان داشته باشید؟

1
353
سفر

مثبت زندگی: شاید اکثر ما به محض فرا رسیدن تعطیلات و تصمیم برای مسافرت، فقط به انتخاب مقصد، وسیله نقلیه، بستن چمدان و برنامه ریزی‌های کلی سفر فکر می‌کنیم و کمتر پیش می‌آید به چند و چون مدیریت ارتباط با همسرمان در طول سفر بیندیشیم. در حالی که سفر می‌تواند گره ارتباط عاطفی همسرها را محکم‌تر کرده و در تقویت پایبندی همسران به هم نقش مهمی را ایفا ‌کند. اگر همسفرتان، همسرتان باشد؛ مدیریت این سفر قلق‌های خاص خودش را دارد.

مطمئنا اگر قبل و حین سفر به نکات زیر توجه کنید علاوه بر ساخت خاطرات شیرین در دفتر زندگی مشترکتان، به هدف سفر که استراحت روح و جسم‌ و رسیدن به آرامش است نیز نائل خواهید شد.

گذشت داشته باشید: با اهم و مهم کردن مسایل خوشی‌هایتان را بخاطر موضوعاتی مثل زودرنجی، دست تنها بودن خانم خانه در حین سفر و مخارج سفر بهم نریزید.

سفر را با صدقه و دعا شروع کنید: بهم راحت بگیرید و شادی را با بیشتر خرج کردن یکی ندانید. به توصیه رسول خدا “توشه خوب بردارید که در سفر شاد باشید.”با هم شعر بخوانید، شوخی کنید تا جایی که به یاوه و لغو نرسد. برایتان رسیدن به مقصد سفر فقط مهم نباشد و در بین راه‌های سرسبز توقف کنید و لذت ببرید.

اگر قرار است در سفر با دیگران همراه باشید: وسع و هدف خودتان را بسنجید تا با خانواده‌هایی شبیه به خودتان به مسافرت بروید.

برای اینکه از بروز کدورت در سفر جلوگیری کنید: از قبل تدبیرهایی اندیشیده باشید، مثلا در ظاهر بخندید یا تظاهر به خنده کنید تا به مرور چهره شادتری پیدا کنید.

در انجام کارها با هم همکاری کنید: بنابراین همسرتان هم برای استراحت و تفریح وقت خواهد داشت. اگر مشکلی پیش آمد هرچه می‌شود راه حل آسان، بدون تنش و بحث و با همکاری را انتخاب کنید.

اگر مجبور به همسفر شدن با افراد فامیل یا دوستی شده‌اید: با خودتان بگویید که سفرتان خیلی زود به اتمام می‌رسد بنابراین تلاش کنید احترام و عزت همسرتان را در جمع آن‌ها نگه دارید و برای آرامش دل همسرتان بیشتر روی حرف‌های مشترک و تفاهم‌هایتان تمرکز کنید.

1 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

19 + 5 =