انتخاب سردبیرتناسب اندامسلامت

یک گام تا تحقق رویایی دیرینه؛ لاغری در خواب

درمانی جدید که برای کمک به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ طراحی شده می‌تواند به کاهش وزن هنگام خواب کمک کند. بنابراین آرزوی دیرینه یعنی همان لاغری در خواب به‌زودی محقق خواهد شد.

به گزارش ایندیپندنت، به گفته محققان دانشگاه پورتس‌ ماوت، هدف این فناوری توسعه‌یافته این است که مقدار اکسیژن را در طول خواب پایین بیاورد. گامی که ممکن است به کاهش وزن منجر شود.

گروهی که روی این درمان کار می‌کنند، اینک در حال جذب داوطلبانی‌اند تا در آزمونی که این موضوع را آزمایش می‌کند، شرکت کنند.

با این تحقیق مشخص می‌شود، آیا خوابیدن در چادرهای مخصوص با اکسیژن کمتر در هوا در بهبود کنترل قند خون موثر است. و آیا این مسئله به کاهش وزن منجر می‌شود یا خیر.

پیش از این مشخص شده بود، هیپوکسیا (کمبود اکسیژن) ممکن است اشتها را کاهش دهد. همچنین به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند کالری بیشتری بسوزانند.

از داوطلبان خواسته می‌شود طی دو دوره ۱۰ روزه، در چادری که محققان در خانه‌ آنان برپا کرده‌اند، بخوابند.

در یکی از این دوره‌ها، سطح اکسیژن ۱۵ درصد است؛ مشابه مقداری که برای افراد در هواپیما وجود دارد.

از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود که در طول آزمایش، یک دفترچه یادداشت غذایی داشته باشند و نمونه‌های مدفوع، ادرار و خون خود را ارائه دهند؛ همچنین نمایشگرهای هوشمند را روی بدن خود ببندند.

سطح قند خون نیز آزمایش خواهد شد.

لاغری در خواب با تغییر رژیم غذایی

دکتر انت شفرد، مدرس ارشد دانشگاه پورتس‌ ماوت، گفت: «دیابت نوع ۲ بیماری رایجی است که باعث می‌شود سطح قند خون بسیار بالا رود.»

این نوشته را از دست ندهید  کرفس برای لاغری؛ چگونه لاغر شویم؟

برای بسیاری از افراد، این بیماری درازمدتی است که می‌تواند بر زندگی روزمره‌ آنان اثر منفی بگذارد و باعث شود برای ابتلا به سایر عوارض جدی سلامتی مانند بیماری قلبی یا مشکلات چشمی در معرض خطر بیشتری قرار بگیرند.

سطح قند خون با کاهش وزن از طریق تغییر رژیم غذایی و افزایش ورزش کاهش می‌یابد، اما برای برخی از افراد این تغییرات غیرممکن است.

از آنجایی که انتظار می‌رود تعداد افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ تا سال ۲۰۴۵ به ۷۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان برسد، اهمیت زیادی دارد که عوامل مداخله‌گر موفقیت‌آمیز دیگری پیدا کنیم تا به درمان و مدیریت این بیماری کمک کند و هزینه را برای اداره خدمات بهداشت عمومی (ان‌اچ‌اس) پایین آورد و زندگی روزانه افراد را بهتر کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 17 =

دکمه بازگشت به بالا