وسایلی که در سفر به شهرهای ساحلی لازم داریم

0
231
وسایلی که در سفر به شهرهای ساحلی لازم داریم

مثبت زندگی: ما ایرانی‌ها عادت داریم که تعطیلات آخر هفته یا روزهایی که پشت سر هم تعطیل هستند، به مسافرت برویم. آن‌هم کجا؟ لب دریا! یا به عبارت دیگر شهرهای ساحلی در شمال کشور و گاهی هم جنوب کشور.

این گفته‌ها را ترافیک سنگین جاده‌های شمالی مهر تاییدی می‌زند اما…

وقتی که خستگی از هر طرف حمله می‌کند، سفر به مناطق ساحلی می‌تواند مثل یک معجزه شیرین، حال آدم را خوب کند و خستگی‌ها را فراری دهد. نور آفتاب و صدای موج‌های دریا در کنار وزش نسیم قرار می‌گیرد و حال و هوای شما را کاملا عوض خواهد کرد. اما چقدر از وسایل ضروی برای این نوع سفرها آگاه هستید؟ هر بار که به شهرهای ساحلی رفته‌ای چیزی یادتان رفته؟

 اگر در تهیه و تدارک یک سفر ساحلی جانانه هستید، از لیستی که در این مقاله می‌خوانید استفاده کنید و تهیه وسایل ضروری را از قلم نیندازید. مثبت زندگی را دنبال کنید…

ضدآفتاب را قبل از سوییچ در کیف‌تان بگذارید

ضدآفتاب نخستین الویت سفر به شهرهای ساحلی است. تقریباً همه درباره مضرات آفتاب گرفتن آگاه هستند و دوست دارند از خودشان در برابر آفتاب مراقبت کنند. نکته‌ای که بعضی‌ها از آن غفلت می‌کنند استفاده از لوسیون ضد آفتاب برای محافظت از پوست بدن است؛ وگرنه استفاده از کرم ضد آفتاب برای صورت تقریبا جا افتاده است. برای اینکه از خودتان در برابر مضرات اشعه خورشید مراقبت کنید یک لوسیون با اس پی اف  مناسب تهیه کنید و آن را کنار کرم ضد آفتاب صورت در چمدانتان قرار دهید. اولین قدم به همین آسانی طی شد.

بیشتر ببینید
راز و و رمزهای تاج محل

مراقبت از چشم‌ها

هر چقدر از کلاه آفتابی استفاده کنید و در سایه قرار بگیرید، باز هم نور خورشید در اطرافتان حاضر است. همان‌طور که اشعه خورشید می‌تواند برای پوست شما ضرر داشته باشد، برای چشمتان هم مفید ضرر دارد. این اشعه نه فقط باعث آسیب به پوست نازک دور چشم می‌شود؛ بلکه به خود چشم هم آسیب می‌رساند. به همین دلیل هم برای مراقبت از چشم‌هایتان به همراه داشتن عینک آفتابی ضروری است. چتر هم انتخاب خوبی برای محافظت از خود در برابر آفتاب است.

حوله  را فراموش نکنید

یکی از مهم‌ترین وسایلی که به هیچ وجه نباید به همراه داشتن آن را در یک سفر ساحلی فراموش کنید، حوله استخری است. به همراه داشتن یک حوله مناسب و بزرگ می‌تواند درست مثل حوله تنی عمل کند. دو نکته‌ای که قبل از خرید حوله استخری باید به آن توجه کنید، آبگیر بودن و همچنین رنگ سِت شنا و کیف ساحلی‌تان است. آبگیر بودن حوله به معنی قدرت جذب آب است که باعث می‌شود خرید درستی کرده باشید. اگر هم بتوانید بین رنگ حوله و سایر اجزای سِت ساحلی‌تان هماهنگی ایجاد کنید، چند امتیاز مثبت به استایلتان داده‌اید.

جزئیات سِت شنا

نظم و ترتیب به خصوص موقع سفر باعث می‌شود جزئیات را از قلم نیندازید. سعی کنید به هر چیزی به عنوان پکیج نگاه کنید. برای مثال به جای فکر کردن به مایو، به ست شنا و پکیج آن فکر کنید. یک کیف کوچک تهیه کنید و تمام اجزای ست شنا را داخل آن بگذارید. می‌توانید یک یا دو دست مایو داخل این کیف بگذارید، گوش‌گیر و عینکتان را داخلش قرار دهید و در نهایت کلاه شنا را به آن اضافه کنید. ممکن است فکر کنید کنار دریا به همراه داشتن یک دست مایو کافی است؛ اما به زمانی فکر کنید که قرار است سری به یک استخر هم بزنید؛ آنجاست که این وسایل به کارتان می‌آیند.

بیشتر ببینید
همدان و دیدنی‌هایش را بیشتر بشناسید

لوسیون بعد از حمام

با خودتان می‌گوید: اوه! من در خانه لوسیون بعد از حمام نمی‌زنم! حالا برای سفر بخرم؟ اگر این‌گونه فکر می‌کنید که سخت در اشتباهید. به دریا رفتن و حمام آفتاب گرفتن جزو تفریح‌های مرسوم در شهرهای ساحلی است. بعد از حمام آفتاب، نوبت به حمام آب و تمیز کردن بدن از تعریق می‌رسد. از آنجایی که پوست بدن در اثر شوری آب دریا و همچنین نور خورشید خشک می‌شود، لازم است بعد از حمام کردن حتما از یک لوسیون مرطوب کننده قوی برای بدنتان استفاده کنید تا رطوبت از دست رفته را جبران کنید؛ در غیر این صورت ممکن است علائم خشکی پوست را تجربه  می‌کنید و خب! بالطبع سفر به کامتان تلخ  می‌شود.

مراقبت از پاها

چه داخل ویلا، چه در هتل و چه کنار دریا، به صندل چرم و دمپایی رو فرشی مردانهیا زنانه  نیاز پیدا خواهید کرد. درست است که هتل‎ها دمپایی روفرشی یک بار مصرف دارند؛ اما اغلب آنقدر نازک هستند که عملا کارکرد خاصی ندارند. به همین دلیل، بهتر است در چمدانتان یک جفت صندل ساحلی زیبا بگذارید؛ به خصوص اگر دوست ندارید صندل دم دستی خودتان در ساحل شنی خراب شود.

لباس مناسب، به تعداد کافی

بین تعداد روزهایی که در سفر هستید و تعداد لباس‌هایی که قرار است به همراه ببرید، رابطه مستقیم برقرا است؛ هر چقدر بیشتر بمانید به لباس‌های بیشتری نیاز پیدا می‌کنید. برای اینکه بدانید بهتر است چه لباس‌هایی به همراه ببرید، وضعیت آب و هوای شهر ساحلی مقصد را چک کنید. توصیه بعدی اینکه اگر در وضعیت هواشناسی نوشته که بارندگی در پیش است، چتر و بارانی را هم در چمدان‌تان بگذارید!

بیشتر ببینید
با ده کشوری آشنا شوید که زیباترین زنان جهان را دارند

میزان رطوبت منطقه مقصد را چک کنید. هر چقدر رطوبت بیشتر باشد، هوا شرجی‌تر است و در هوای شرجی پوشیدن لباس‌هایی با الیاف طبیعی بسیار بهتر از گزینه‌هایی است که در ساخت پارچه‌شان از الیاف مصنوعی مثل نایلون استفاده شده است

فکر یهویی‌ها هم باشید!

فکر برنامه‌های ناگهانی را گوشه ذهنتان داشته باشید. ممکن است برای ریلکس کردن به سفر رفته باشید؛ اما به طور اتفاقی دوستی را ببینید و شما را به شام دعوت کند. بهتر است یک دست لباس مناسب برای موقعیت‌های نیمه رسمی به همراه داشته باشید.

یک کیف مناسب برای کنار دریا

یکی دیگر از وسایل ضروری که باید برای سفر به شهر ساحلی داخل چمدانتان بگذارید یک کیف دستی ضد آب است. این کیف باید به اندازه گوشی تلفن همراه، کلید ویلا و کارت بانکی‌تان جا داشته باشد. می‌پرسید به چه کارتان می‌آید؟ وقتی را تصور کنید که با دوستانتان قایق گرفته‌اید و وسط آب رفته‌اید. اگر کیفتان پارچه‌ای باشد باید با گوشی و کارتتان خداحافظی کنید، چون قطعا خیس خواهند شد. اما یک کیف ضد آب از وسایل با ارزش شما مراقبت خواهد کرد.

سِت لباس ورزشی

هوای خوب مناطق ساحلی انرژی فعالیت را برای بسیاری از افراد بیشتر می‌کنند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم یک ست راحت ورزشی شامل حداقل شلوار و کفش را به همراه داشته باشید و هر روز صبح را با پیاده‌روی یا حتی قدم زدن در هوای تازه شروع کنید.

اگر بچه‌دار هستید!

بچه‌دارها خودشان به این امر آگاهند که باید به جای ده دست لبتس، ۳۰ دست لباس با خوداشن ببرند. اگر در سفر ساحلی فرزند یا کودک همرهتان است، یک زیرانداز حصیری هم برای او بردارید. بچه‌ها طاقت نشستن روی شن‌های سوزان را ندارند و  ممکن است مجبور باشید تمام مدت فرزندتان را بغل کنید. وسایل شن بازی هم در اطراف بیشتر ساحا‌ها به فروش می‌رسد اما اگر این وسایل را در خانه دارید، چه بهتر که همراه خودتان ببرید و سفری دوست‌داشتنی را تجربه کنید.

بیشتر ببینید
مازیچال؛ سفر به دهکده رویایی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

یک × پنج =