بدانیم

هفت وسیله‌ خانه که هر روز باید شسته شوند

مثبت زندگی: خانه‌داری سخت است، خیلی سخت! شاید در ظاهر با خودتان بگویید: کاری ندارد که! تمیز کردن خانه است و غذا درست کردن. اما حقیقت این است ریزه کاریی‌هایی هست که اگر در خانه‌داری رعایت نشود، بعد از مدتی بیماری سراغ اعضای خانواده می‌آید. می‌پرسید چه ریزه کاریی‌هایی؟ مثلا وسایلی در خانه هستند که هر روز باید شسته شوند. بله! هر روز! همراه ما باشید تا این وسایل را به شما معرفی کنیم و بگوییم چرا نیاز با هر روز شسته شدن دارند؟

حوله‌های و دستمال‌های آشپرخانه و سفره

دستمال‌های آشپرخانه یکی از پرکاربردترین وسایل تمیزکاری در خانه هستند. به همین دلیل جای تعجب نیست که این دستمال‌ها پر از باکتری هستند. حوله‌های آشپرخانه هم همین‌طور، خیلی کثیف‌تر از چیزی هستند که به نظر می‌رسند. تمیز کردن یا تعویض این وسایل با حوله‌ها و دستمال‌های تمیز موجود در خانه واقعا کار سختی نیست. پیشنهاد می‌کنیم حوله‌های دستشویی را نیز در فواصل زمانی کوتاه بشویید. این حوله‌ها به دلیل اینکه به دفعات زیاد در طول روز مورد استفاده قرار می‌گیرند، زودتر کثیف می‌شوند.

بشقاب‌ها

رها کردن بشقاب‌های کثیف برای روز یا حتی روزهای بعد می‌تواند باعث جذب حشرات موذی شده و تمیزکردن آنها را سخت کند. به همین دلیل است که شستن روزانه ظرف‌ها کاری بهتر و تمیزتر است! شاید این کار کمی زمان‌بر باشد، اما به این ترتیب لازم نیست تا روز بعد با مقدار زیادی ظرف کثیف سر و کار داشته باشید.

دیوارهای حمام

شستن دیوارهای حمام شاید زیاد هم «تمیزکاری یک وسیله خانگی» محسوب نشود، با این حال خیلی از افراد این کار را فراموش می‌کنند. یک تِی کوچک در حمام داشته باشید تا اعضای خانواده پس از هر بار حمام کردن دیوارها و درب حمام را خشک کنند. با انجام روزانه این کار ساده و سریع، شما می‌توانید به راحتی از تشکیل جِرم بر روی دیوارها جلوگیری کنید تا بعدا برای تمیزکردن آنها محبور به صرف انرژی زیاد و استفاده از شوینده‌های مختلف نشوید.

این نوشته را از دست ندهید  می‌خواهم همیشه خوشبو باشم!

سینک دستشویی

مقدار زیادی باکتری پس از هر بار شستن دست‌ها و مواد غذایی در سینک باقی می‌ماند، بنابراین شستن این قسمت از خانه با استفاده از اسپری‌های تمیزکننده، کار خوبی به نظر می‌رسد. برای تمیزکاری بیشتر می‌توانید قسمت‌های باقی‌مانده غذا را از سینک پاک کرده و آن را با آب داغ پر کنید. سپس یک قاشق غذاخوری ماده سفید کننده به آب اضافه کرده و برای پنج دقیقه صبر کنید. حالا اجازه دهید تا سینک خالی شده و آن را با یک حوله خشک کنید. لازم نیست این کار را هر روز انجام دهید اما پیشنهاد می‌کنیم حتما مواد غذایی باقی مانده در سینک را هر روز تمیز کنید.

کانتر آشپزخانه

یک اسپری تمیزکننده همه کاره در آشپزخانه داشته باشید تا به سرعت قبل و بعد از آشپزی، کانتر یا پیشخوان آشپزخانه را تمیز کنید. با توجه به ریختن مواد غذایی و کثیف شدن آشپرخانه پس از پخت و پز، این کار به تمیزی فضا کمک زیادی می‌کند. اما پیشنهاد می‌کنیم پیش از آشپزی نیز کانتر را تمیز کنید. با قرار دادن کیسه‌های خرید، کلیدهای خانه و بسیاری از چیزهای کثیف دیگر بر روی کانتر این محل نیز کثیف می‌شود. بنابراین توصیه شده که کانتر را پیش از آشپزی نیز تمیز کنید.

قهوه ساز

آیا شما هم هر روز از دستگاه قهوه‌ساز استفاده می‌کنید؟ پس باید تمامی قطعات منفصله این دستگاه را تمیز کنید. پس از هر بار تهیه این نوشیدنی، بخشی از قهوه و لایه‌ای چرب مانند در دستگاه باقی می‌ماند. این مواد باعث کثیف شدن دستگاه قهوه ساز و در نهایت حتی خرابی آن می‌شود. به همین دلیل لازم است که هر روز قطعات جداشدنی و قابل شستشو را تمیز کنید.

این نوشته را از دست ندهید  این چیز‌ها را با جاروبرقی جمع نکنید

تکه‌های مواد غذایی

تکه‌های باقی مانده مواد غذایی را با استفاده از جارو و خاک انداز از روی زمین بردارید تا حشرات و حیوانات موذی جذب خانه نشوند. افتادن مواد شیرین بر روی زمین می‌تواند باعث افزایش تعداد مورچه‌ها در خانه شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا