آخرین نوشته هاخانه‌داری

نحوه تمیز کردن سینک گرانیتی

امروزه، سینک‌های گرانیتی به علت استحکام بالا و ظاهر خیلی زیبا، طرفداران بسیاری دارند. ولی تمیز کردن سینک گرانیتی یکی از مهم‌ترین نگرانی های افرادی است که این سینک‌ها را دارند. در این مقاله تصمیم گرفتیم بهترین شیوه های تمیز کردن سینک گرانیتی را به شما آموزش دهیم.

مراحل تمیز کردن سینک گرانیتی سفید

برای تمیز کردن روزانه سینک می توانید از یک شوینده ی ملایم و اسفنج یا پارچه ی نرم استفاده کنید. از استفاده از هر نوع تمیزکننده قوی، سفید کننده، آمونیاک و اسفنج زبر پرهیز کنید.

قدم اول: شستن سینک با آب

سینک گرانیتی

سینک را با آب بشویید. هر چند شما یک سینک ضد زنگ دارید ولی باز هم کم کم، نمک و اسید موجود در میوه و مواد غذایی سبب صدمه رساندن به سینک و به وجود آوردن حفره می شود. پس مواد غذایی دارای اسید و نمک را نباید روی سینک به حال خود رها کرد.

قدم دوم: استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین را روی سطح سینک بپاشید و با خمیر بدست آمده سینک را به طور کامل بشویید.

قدم سوم: تمیز کردن لکه‌ها با سرکه

دستمال های کاغذی را با سرکه خیس کنید و آنها به مدت 20 دقیقه روی سطح و دیواره های سینک بگذارید. 

قدم چهارم: شستن سینک

در مرحله آخر سینک را با آب گرم و صابون بشویید.

تمیز کردن سینک گرانیتی مشکی

تمیز کردن سینک گرانیتی مشکی

برای تمیز کردن سینک گرانیتی مشکی یا هر رنگ دیگری که لک گرفته است ابتدا سینک را با مواد شوینده معمولی به طور کامل بشویید آنگاه داخل سینک گرانیتی را قدری آب گرم پر کنید.

این نوشته را از دست ندهید  دانلود سریال «سیاوش» قسمت ۱۷

پاک کردن و شستن سینک گرانیتی مشکی

داخل لگن سینک قدری جوش شیرین بریزد و به هم بزنید تا به طور کامل حل شود. 

جوش شیرین بهترین گزینه برای از بین بردن لکه های روی سینک‌گرانیتی مشکی و سفید و یا  رنگی است و تقریبا همانند پولیش سینک گرانیتی است. با یک دستمال نرم ترکیب جوش شیرین و آب را به همه قسمت های سینک بکشید.

آنگاه پس از حدود 15 دقیقه سینک را با یک دستمال نرم همه قسمت های سینک را پاک کنید و با آب کمی گرم سینک را آب کشی کنید و با استفاده از یک دستمال نرم و خشک همه سطوح سینک‌گرانیتی را به طور کامل خشک کنید.

هیچ وقت از مواد شوینده قوی و یا جرم گیر به عنوان پولیش کردن سینک‌گرانیتی استفاده نکنید و پولیش کردن فقط یک اصطلاح برای تمیز کردن بهتر سینک‌گرانیتی استفاده می شود.

برق انداختن سینک با روغن زیتون

برق انداختن سینک گرانیتی را پس از شستن و خشک کردن‌سینک انجام دهید. در مرحله آخر سینک را جلا بدهید و برق بیندازید تا سینک مثل روز اول خود شفاف و تمیز باشد.

یا 3 قطره روغن زیتون را بر روی یک دستمال نرم بریزید و آن را به همه بخش های سینک خود بمالید. پس از چند دقیقه با یک دستمال تمیز و کاملا نرم، روغن اضافی روی سطح سینک را گرفته و از دیدن سینک تمیز و درخشان خود لذت ببرید!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − سه =

دکمه بازگشت به بالا