آخرین نوشته هاپوست و موترفندزنان

لاک روی ناخن و راز ماندگاری آن

همه خانم ها دوست دارند لاک ناخن هایشان مدت زمان بیشتری بماند اما وقتی ظرف می شویند یا حمام می کنند با ریختن قسمت هایی از آن مواجه می شوند. اگر شما هم دوست دارید لاک ناخن هایتان ماندگاری و دوام بیشتری داشته باشند این نکات را رعایت کنید تا ناخن های زیباتری داشته باشید. در ادامه این نوشته شما را با این ترفندها آشنا می کنیم.

دوام لاک
ماندگاری لاک روی ناخن

راز ماندگاری

با رعایت نکات زیر دیگر لازم نیست هر روز لاک ناخن هایتان را پاک کنید و دوباره بزنید زیرا تا تقریبا یک هفته لاک روی ناخن هایتان باقی می ماند.

1. ناخن ها را ابتدا با سرکه سفید تمیز کنید.

2. با سوهان ناخن ها را فرم دهید.

3. زیرسازی کنید.

4. لاک را تکان ندهید.

5. لاک را نازک بزنید.

6. لاک را با هوای خنک خشک کنید.

7. برق ناخن بزنید.

8. تقویت کننده ناخن بزنید.

9. برای شستن ظروف دستکش بپوشید.

فیکساتور لاک ناخن

نکات مهم در ماندگاری لاک روی ناخن

10 نکته مفید در مورد چگونگی لاک زدن ناخن برای ماندگاری بیشتر

1. ناخن های کوتاه

ناخن های بلند رسیدگی بیشتری می خواهد و مشکلات بیشتری به همراه دارد، این نکات بیشتر برای ناخن های بلندتر بیان شده و به طور طبیعی شما بر طبق عادت، استفاده های زیادی از این ناخن های بلند می کنید، اگر ناخن هایتان کوتاه تر باشد، کوتاه تر از نوک انگشتان، انگشت ها به جای ناخن هایتان، در فعالیت های شما بیشتر از لاک زدن آسیب می بیند. 

2. اجازه دهید لاکتان خشک شود

هر تماس و برخوردی در طول زمان خشک شدن، به کم دوام شدن مانیکور و لاک زدن شما منجر می شود. یکی از بهترین روش ها برای مطمئن شدن از این که آیا لاکتان خشک شده، این است که سطح هر دو ناخن ها انگشت کوچک خود را به آرامی با هم تماس دهید. اگر بتوانید آن ها را از هم جدا کنید بدون این که کمی احساس چسبندگی داشته باشید، ناخن هایتان خشک شدند.

این نوشته را از دست ندهید  ۱۱ علت طولانی شدن پریود

3. هرگز پوستک دور ناخن را جدا نکنید

ناخن خوب از سالم بودن پوستک دور ناخن شروع می شود، کندن پوستک دور ناخن ممکن است منجر به ترک لاک از زیر شود که پخش خواهد شد و منجر به شکستن آن می شود. وقتی در حال تغییر و یا تجدید لاک هستید، پوستک روی پوست با پوشش زیرین تداخل پیدا می کند، به جای آن می توانید لبه های بلند شده را با زدن کرم نرم کننده، شل کنید و سپس به آرامی این لبه ها را به عقب بر گردانید. 

4. سرانگشتان را خشک کنید

هیچ اصلی وجود ندارد که سرانگشتان خیس را برای زدن لاک ناخن بهتر است. سالن ها و مانیکورکاران برای اقناع کردن ناخن ها این کار را انجام می دهند؛ که در عوض می تواند اثر منفی داشته باشد. ناخن های خیس شده آب را جذب می کنند. آن ها را به طور موقت باد می کنند، سپس وقتی آب تبخیر می شود دوباره به شکل اولیه خود بر می گردد. این انبساط و انقباض منجر به ترک خوردگی، پوسته پوسته شدن و شکسته شدن ناخواسته لاک می شود. سرانگشتان خود را برای داشتن ناخن های بلند با ماندگاری طولانی خشک کنید.

نگهداری از لاک ناخن

چه کنیم ماندگاری لاک بالا برود؟

5. از دستکش استفاده کنید

اگر این سوال را دارید که چگونه ماندگاری لاک ناخن خود را بیشتر کنید، این بهترین کار برای شما است. زمانی که ظرف ها را می شویید و یا خانه خود را تمیز می کنید، از دستکش برای محفاظت از مانیکور ( یا به حداقل رساندن آسیب ) استفاده کنید. مایع ظرفشویی و آب می تواند مواد لاک ناخن را خشک کند و باعث شود که درخشش خود را از دست بدهد و به احتمال زیاد خراشیده شود، برای جلوگیری از این کار از یک جفت دستکش لاستیکی استفاده کنید. 

این نوشته را از دست ندهید  دانلود سریال «می‌خواهم زنده بمانم» قسمت ۹

6. حرارت را کنترل کنید

سالن ها از لامپ های فرابنفش استفاده می کنند تا لاک سریع تر خشک شود، اما زودتر ترک می خورد و خراش بر می دارد. در حقیقت حدود 12 ساعت طول می کشد تا لاک ناخن کاملا ً خشک و سفت شود، حرارت شدید در طول این دوره می تواند تاثیر منفی بر فرآیند مقاوم سازی از طریق خشک کردن داشته باشد.

توصیه: از هوای خنک استفاده کنید

خشک کردن در معرض هوای خنک، برای خشک کردن سریع اولیه توصیه می شود، پس از آن، از تماس با محیط گرم یا گرما جلوگیری کنید که شامل شستن دست ها ( استفاده از آب سرد )، دوش آب گرم ، گرم کردن و یا فوت کردن تنفس گرم برای خشک کردن است. 

7. محصولات آرایشی و بهداشتی

ضد عفونی کننده های دست حاوی الکل هستند، که پوشش بیرونی را نازک و رنگ ها را محو می کند.

اسکراب های بدن و صورت که حاوی لایه بردارها هستند، نه تنها لایه بالایی از پوست را از بین می برد، بلکه لاک محبوب شما را نیز از بین خواهد برد، برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن یا خشک شدن از لوسیون بدون الکل استفاده کنید (قانون کلی, نداشتن عطر مساوی با نداشتن الکل است) و دست های خود را با استفاده از صابون های ضد باکتری ملایم بشویید. 

8. ناخن های سالم

اگر ناخن ها سالم نباشد، لاک مدت زیادی باقی نمی ماند. اگر شما با شکسته شدن، پوسته پوسته شدن، موجدار بودن و دیگر مشکلات ناخن، مشکل دارید، ابتدا آن ها را برطرف کنید و بعد لاک ناخن آن را ماندگارتر کنید. از جمله تقویت ناخن یا پر کردن برجستگی های ناخن برای جلسه مانیکور خود داشته باشید.

این نوشته را از دست ندهید  اگر این نشانه‌ها را دارید یعنی باردار هستید

فراموش نکنید که مطمئن شوید ناخن هایتان همیشه در حالت اوج خود در جریان زیبایی شما قرار دارند.

ناخن زیبا

9. لایه نازکتری لاک بزنید

از زدن چند لایه نازک لاک روی ناخن هایتان اجتناب کنید. زمانی که یک قطره یا دو قطره لاک پاکن به شیشه لاک اضافه می کنید تا آن را نازکتر کنید، یک پیوند ضعیف بین ناخن و لاک ناخن شما ایجاد خواهد شد . آن وقت ، لاک شما زودتر خراش و ترک برمی دارد. 

10 . لبه ها را چسب بزنید

این یکی از اشتباهات افراد تازه کار هنگام لاک زدن است. فراموش نکنید که هنگام زدن پوشش بالایی به لبه های ناخن چسب بزنید. لبه های ناخن شما بیش ترین آسیب را هنگام لاک زدن وارد می کند. چسب زدن لبه ها، آسیب وارده به یک لایه خارجی را کاهش خواهد داد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا