آخرین نوشته هادکوراسیون

قوانین فنگ شویی درب ورودی خانه

مثبت زندگی: درب ورودی بزرگترین روزنه دریافت انرژی از محیط بیرون است. در تعیین رنگ درب ورودی مطابق با علم فنگ شویی باید جهت قرار گیری درب را در نظر بگیرید. در ایران اکثر خانه ها به صورت شمالی و جنوبی طراحی و ساخته می‌شوند. در این مطلب به بررسی رنگ مناسب درب ورودی از نظر فنگ شویی در جهات شمال و جنوب می‌پردازیم.

عناصر مربوط به جهت‌های مختلف فنگ شویی

چرخه عناصر فنگی شویی

جهت‌ها در فنگ شویی هر کدام صاحب یکی از عناصر آتش، خاک، فلز، آب و چوب هستند. این عناصر در چرخه فنگ شویی طوری قرار می‌گیرند که یکدیگر را تقویت می‌کنند. در انتخاب رنگ مناسب برای درب ورودی، می‌توانید از رنگ مخصوص همان عنصر یا عنصر تشکیل دهنده و حمایت کننده آن استفاده کنید.

در ورودی قرمز در فنگ شویی
درب ورودی صورتی

این رنگ‌ها را به درب جنوبی اضافه کنید!

درب ورودی جنوبی در فنگ شویی پرچم دار عنصر آتش است. برای معرفی عنصر آتش بهترین رنگ، قرمز محسوب می‌شود. رنگ قرمز نشان گر ثروت و تجمل است. استفاده از آن بهترین راه برای نشان دادن شکوه در فضای ورودی است. اگر تمایلی به استفاده از رنگ قرمز برای درب ورودی ندارید؛ بهتر است از رنگ های دیگر عنصر آتش مانند: زرد، بنفش، نارنجی، صورتی، ارغوانی و مرجانی استفاده کنید.

  • عنصر چوب در چرخه فنگ شویی تقویت کننده عنصر آتش است. می‌توانید علاوه بر رنگ های گرم عنصر آتش از رنگ های سبز یا قهوه ای نیز استفاده کنید.
در ورودی زرد کنار راه پله

رنگ‌های شاد مناسب درب جنوب غربی

در چرخه فنگ شویی عنصر جنوب غربی، خاک است. خاک انرژی مادری و ازدواج را با خود به همراه دارد. بهترین رنگی که می‌توانید برای عنصر خاک استفاده کنید؛ رنگ زرد کم رنگ است. زرد کم رنگ، فضای ورودی را سرزنده می‌کند و احساس خوش آمد گویی و مهمان نوازی به مخاطب می‌بخشد. رنگ های دیگری که فنگ شویی برای درب های ورودی جنوب غربی پیشنهاد می‌کند خاکی، بژ و خاکستری است.

  • عنصری که خاک را تغذیه می‌کند، آتش است پس رنگ هایی که نمایانگر آتش ( قرمز، زرد، بنفش، نارنجی، صورتی، ارغوانی و مرجانی) هستند را میتوانید برای درب های جنوب غربی نیز به کار ببرید.
این نوشته را از دست ندهید  با این خوراکی‌ها غلظت خون خود را از بین ببرید
درب ورودی سبز
درب ورودی چوبی خانه

رنگ‌های رفاه و ثروت مناسب درب‌های جنوب شرقی

عنصر چوب در شرق و جنوب شرقی حاکم است. رنگ های سبز و قهوه ای نمایانگر عنصر چوب هستند. سبز رنگ طبیعت است و هاله ای از آرامش در فضا پخش می‌کند. این رنگ احساس امنیت را در فضای ورودی افزایش می‌دهد.

  • جهت جنوب شرقی با انرژی پول و ثروت همراه است که با عنصر آب تقویت می‌شود. اگر تمایلی به استفاده از رنگ سبز و قهوه ای ندارید از رنگ های عنصر آب (آبی و مشکی) استفاده کنید.
درب ورودی آبی

این رنگ‌ها را به درب شمالی اضافه کنید!

رنگ های تیره مناسب درب های ورودی شمالی در فنگ شویی هستند. شمال پرچم دار عنصر آب است و رنگ های مشکی و آبی نمایانگر حضور این عنصر هستند. رنگ آبی بسیار محبوب و علاقه به رنگ آبی در میان زنان و مردان یکسان است. آبی آرامش بخش و تداعی گر آسمان و دریاست. رنگ سیاه در ورودی احساس قدرت ایجاد می‌کند و استفاده از این رنگ مدرن در فضای ورودی قطعا انتخابی هوشمندانه است.

  • آب با عنصر فلز حمایت می‌شود. رنگ های سفید و خاکستری نیز می‌توانند رنگ های مناسب درب ورودی شمالی در فنگ شویی باشند.
ورودی و راهرو با درب سفید

رنگ‌های خنثی مناسب درب‌های شمال غربی

عنصر فلز در جهت شمال غرب قرار دارد. رنگ های سفید و خاکستری بهترین رنگ های بیان کننده این عنصر در فنگ شویی هستند. رنگ سفید  نماد پاکی است و با استفاده از آن در فضای ورودی معنویت را وارد زندگیتان می‌کنید. رنگ سفید برای کسانی که می‌خواهند از فشار و استرس دنیای بیرون در منزلشان بکاهند نیز بسیار مناسب است.

  • عنصر خاک فلز را حمایت می‌کند پس از رنگ های مناسب عنصر خاک در فنگ شویی نیز میتوانید برای درب های ورودی شمال غربی استفاده کنید.
این نوشته را از دست ندهید  چهار دختر آینده‌دارِ سینمای ایران
درب ورودی خاکی رنگ

رنگ مناسب درب‌های ورودی شمال شرقی

درب شمال شرقی به روی انرژی رشد و پرورش معنوی گشوده می‌شود. عنصر حاکم بر شمال شرقی مانند جنوب غربی، خاک است. رنگ های زرد کم رنگ، خاکی، بژ و خاکستری مناسب ترین رنگ های پیشنهادی فنگ شویی برای درب ورودی شمال شرقی است. همچنین می‌توانید از رنگ های عنصر حمایت کننده خاک یعنی آتش نیز استفاده کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

دکمه بازگشت به بالا