میل جنسی

فواید بوسه در روابط زناشویی

مثبت زندگی: اگر چشم مدخل روح باشد، آنوقت می‌توان گفت که لب هم راهرو ذهن اسـت. ما افکار خود را با یک لبخند انتقال می‌دهیم، عشق را در کلمـات می‌گنجانیم و علایق خود را با بوسه ابراز می‌کنیم. در یک بوسه معانی عمیقی وجود دارد که بیان آن‌ها فرای لغات و کلمات است.

بوسه زمانی ایجاد می‌شود که زوجین برای اولین بار به هم نزدیک می‌شوند، پس کاملاً طبیعی است که دو طرف کمی مضطرب شده و عصبی شوند.

در یک کتاب دیگر هم اینطور نوشته شده که زمانیکه احساس میکنید تمایل دارید تا همسرتان را ببوسید این کار را انجام دهید، لازم نیست حتماً صبر کنید تا او را بهتر بشناسید، او را ببوسید و به مرور زمان می‌توانید او را بهتر بشناسید. یکی از مواردی که زیبایی بوسه را چند برابر می‌کند این است که در همه زبان‌ها و مذاهب قابل درک است.

اولین بوسه عاشقانه

اولین بوسه عاشقانه برمی‌گردد به ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در هند. پیش از این زمان هیچ مدرک دیگری دال بر وجود بوسه‌های عاشقانه وجود نداشت. کلیه این نتایج از روی لوح‌های گلی، نقاشی روی دیواره‌های غارها و یا نوشته‌های روی پوست حیوانات بدست آمده است.

بیرنت معتقد است که تماس نزدیک و فشار بینی‌ها به یکدیگر از همان ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح مرسوم بوده است.

اما بوسه‌ای که امروزه به این شکل رواج پیدا کرده، برای اولین بار در میان رومی‌ها شهرت پیدا کرد. رومی‌ها در هنگام سلام کردن یکدیگر را می‌بوسیدند، انگشتر و حلقه‌ای که بر دست رهبران قومشان بوده را می‌بوسیدند و مجسمه‌های خدایان خود را نیز می‌بوسیدند و با این کار مطیع بودن و حس احترام خود را به طرف مقابل انتقال می‌دادند.

این نوشته را از دست ندهید
۱۴ داروی گیاهی تحریک‌کننده میل جنسی زنان

رومی‌ها به سرعت متوجه شدند که بوسه در شرایط مختلف می‌تواند معانی متفاوتی را در بر داشته باشد، به همین دلیل برای انواع بوسه‌ها نام‌های مختلفی انتخاب کردند. به عنوان مثال اسکیولیم: بوسه از روی دوستی، باسیولیم: بوسه از روی احساس عشق و محبت، و سویولیم: بوسه عمیق که این روزها به French Kiss مشهور شده است.

ترشح آکسی توسین

اگر بخواهیم این پدیده را از نظر علمی ریشه یابی کنیم، می‌توانیم بگوییم که بوسیدن به طور طبیعی باعث می‌شود تا ذهن آکسی توسین بیشتری ترشح کند، این هورمون سبب می‌شود در هنگام بوسیدن احساس خوبی به ما دست بدهد و دانشمندان معتقدند که ماهیت وجودی انسان به گونه‌ای است که در صورت تجربه یک بوسه منتظر بوسه‌ی بعدی خواهد بود. زمانیکه در وضعیت بوسیدن قرار می‌گیرد، غدد موجود در داخل دهان و جداره لب‌ها ماده شیمیایی را ترشح می‌کنند که همین ماده سبب ایجاد تمایل فرد به ادامه بوسیدن می‌شود.

در تحقیقی که در سال ۱۹۹۷ در دانشگاه پرینستون انجام شد، محققان به این نتیجه دست پیدا کردند که مغز انسان دارای سلول‌های عصبی است که فرد را قادر می‌سازد تا در تاریکی همسرش را پیدا کند. تعجبی وجود ندارد که چرا بسیاری از زوج‌ها از بوسیدن یکدیگر در مکان‌های تاریک و کم نور لذب بیشتری می‌برند.

قبل از ترک خانه شریک‌تان را ببوسید

پزشکان و روانپزشکان آلمانی در پی پژوهش‌های گسترده خود در این باره به این نتیجه رسیده‌اند که افرادی که هر روز صبح قبل از ترک کردن خانه، شریک خود را می‌‌بوسند کمتر دچار بیماری می‌شوند.

همچنین افرادی که پس از بوسیدن خانه را ترک می‌کنند، کمتر احتمال وقوع تصادف دارند، ۲۰ تا ۳۰ درصد درآمد بیشتری نسبت به سایرین دارند و به طور متوسط ۵ سال بیش از هم سن و سال‌های خود عمر می‌کنند. دکتر آرتور سازبو یکی از افرادی که در در این تحقیقات نقش فعالی داشته معتقد است یکی از دلایل اصلی موفقیت تعداد بسیار زیادی از افراد این است که روز خود را با یک نگرش مثبت و دلچسب شروع می‌کنند و چه چیز می‌تواند مانند یک بوسه در انسان یک نگرش مثبت ایجاد کند.

این نوشته را از دست ندهید
بررسي تاثير قرص‌هاي ضدبارداري بر تمايلات جنسي

بنابراین اگر شما می‌خواهید خوشحال، سلامت و موفق بوده و عمر طولانی داشته باشید باید کسی را که دوستش می‌دارید هر روز صبح، پیش از اینکه خانه را به قصد محل کار خود ترک کنید، ببوسید.

سایر فواید بوسه

محافظت از دندان‌ها و جلوگیری از پوسیدگی

پس از غذا خوردن، دهان پر از مواد شیرین شده و بزاق دهان حالت اسیدی پیدا می‌کند، این امر باعث بوجود آمدن پلاک بر روی دندان‌ها می‌شود. بوسیدن یک فرایند پاک کننده طبیعی است که به حفظ سلامت دندان‌ها کمک می‌کند، جریان بزاق دهان را افزایش بخشیده، و درصد ایجاد پلاک بر روی دندان‌ها را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

از بین بردن استرس

یک بوسه عاشقانه، بهترین روش برای ریلکس شدن و از بین بردن استرس محسوب می‌شود. مایکل کی مکناب، مشاور روانی معتقد است: “زمانیکه لب‌ها در حالت بوسیدن قرار می‌گیرند، تقریباً دهان حالت لبخند زدن را به خود می‌گیرد و از آنجایی که احساسات و حرکات بدنی انسان با هم ارتباط نزدیکی دارند، تقریباً غیر ممکن است که یک نفر هم لبخند بزند و هم استرس داشته باشد. در عین حال باید به این نکته هم توجه داشت که تنفس در زمان بوسیدن عمیق‌تر می‌شود، عضلات چشم شل شده و در راحت‌ترین حالت خود قرار می‌گیرند. این امر بهترین تکنیک برای قطع ارتباط با دنیای پر هیاهوی بیرونی و ریلکس شدن است.

کاهش وزن

چه مدت می‌توانید این کار را انجام دهید؟ برای اینکه تنها نیم کیلو وزن کم کنید باید ۳۰۰۰ کالری بسوزانید، یعنی چیزی در حدود ۳۰۰۰۰دقیقه یا همان ۵۰۰ ساعت. یک بوسه عمیق و طولانی به شدت متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و سبب می‌شود تا مواد قندی با سرعت بیشتری در بدن سوزانده شوند. میزان کالری مصرفی به شدت بوسه بستگی دارد اما به طور متوسط می‌توان گفت که در هر ۱۰ دقیقه ۱۰ کالری مصرف می‌شود.

این نوشته را از دست ندهید
حقایقی در رابطه با ارگاسم زنان

تاخیر در فرایند پیری

این مورد یکی از مهم‌ترین مزایای بوسیدن به شمار می‌رود. بوسیدن به شما کمک می‌کند تا قدرت ماهیچه‌های فک و چانه همچنان حفظ شود، به همین دلیل میزان ایجاد چین و چروک در آنها کاهش پیدا می‌کند.

افزایش تناسب اندام

خوب بهانه‌ای خوبی برای ورزش نکردن دستتان دادیم! در حین بوسیدن، قلب تندتر می‌تپد و ضربان آن افزایش پیدا می‌کند، در این زمان آدرنالین بیشتری آزاد شده و خون با سرعت بیشتری به تمام نقاط بدن پمپاژ می‌شود. می‌توان گفت که بوسیدن از جمله بهترین تمرین‌های قلبی – عروقی است.

تکلیف‌تان را با طرف مقابل روشن می‌کند

در حین بوسیدن می‌توانید نیازهای جنسی همسرتان را ارزیابی کنید و ببینید تمایلی به ادامه ارتباط دارد یا خیر. روانشناسان معتقدند که اولین بوسه این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که ببینید آیا با طرف مقابل همخوانی دارید یا نه. به نظر می‌رسد که “بو” تاثیر به یاد ماندنی در ضمیرناخودآگاه انسان‌ها بر جای می‌گذارد، بنابراین با تجربه اولین بوسه می‌توانید تشخیص دهید که با شخص مقابل هماهنگی دارید یا خیر و اگر اینچنین نبود در همان آغاز می‌توانید ارتباط خود را با او خاتمه بخشید.

افزایش اعتماد به نفس

البته اول مطمئن شوید که دندان‌هایتان ارتودنسی ندارند چون امکان آسیب رسیدن به دندان‌های خودتان و دهان طرف مقابل وجود دارد. به هر حال یک بوسه عاشقانه با همسرتان می‌تواند حس خوبی را در شما ایجاد کند. به صورت تئوری می‌توان این موضوع را اینچنین توضیح داد که در زمان بوسیدن، خوشحال هستید و وقتی هم که خوشحال باشید احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد و این امر سبب افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس شما می‌شود.

این نوشته را از دست ندهید
چگونه تنها زندگی کنیم؟ (کنار آمدن با تنهایی و لذت‌بخش کردن آن)
منبع
مردمان
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − ده =

دکمه بازگشت به بالا