رابطه جنسی

عوامل کاهش دهنده نیروی جنسی

مثبت زندگی: در مطالب قبلی درباره عوامل موثر بر افزایش توان جنسی برای شما صحبت شد. حال در این مقاله عواملی که باعث کاهش قدرت جنسی می‌شوند برایتان بیان می‌کنیم.

کافئین

مصرف بیش از حد نوشیدنی‌های کافئین دار از طریق فرسودگی غدد فوق کلیوی باعث کاهش میل جنسی می‌گردد.

مقادیر زیاد کافئین باعث ایجاد استرس در بدن شده که خود باعث کاهش سطح کورتیزول می‌شود. کورتیزول هورمونی است که بدن را در برابر استرس محافظت می‌کند.

مصرف زیاد کافئین باعث خستگی مفرط می‌گردد و نهایتا موجب مصرف شدن تمام هورمون کورتیزول بدن می‌شود.

این خود منتج به فرسودگی غدد فوق کلیوی می‌شود و کاهش توانایی جنسی را به دنبال دارد.

چربی‌های اشباع

مصرف بیش از حد چربی‌های اشباع، نه تنها باعث افزایش کلسترول و رسوب آن در دیواره عروق قلبی می‌شود، بلکه باعث رسوب کلسترول در مویرگ‌های متعدد آلت تناسلی مردان می‌شود و جریان خون در آلت را با مشکل روبرو می‌کند، در نتیجه فرد نمی‌تواند به محرک‌های جنسی صادره از مغز به درستی پاسخ دهد.

غذاهای بسته بندی شده، فست فودها و غذاهای آماده دارای مقدار زیادی چربی‌های اشباع هستند.

الکل

الکل همانند هورمون استروژن در زنان عمل می‌کند و اثر مخربی بر قدرت مردانگی دارد و منجر به ناتوانی جنسی و کوچک شدن بیضه‌ها در مردان می‌شود. همچنین مصرف بیش از حد الکل، علائم افسردگی را به همراه دارد.

نیکوتین

نیکوتین باعث آترواسکلروز (سخت شدن رگ‌ها) عروق آلت تناسلی مردان (پنیس) می‌شود که این خود موجب ایجاد پلاک در مویرگ‌های پنیس و تنگ شدن آن می‌شود. در نتیجه گردش جریان خون در آلت دچار مشکل شده و منجر به ناتوانی جنسی می‌شود.

تحقیقات نشان داده است که 30 درصد زنان میانسال فاقد میل جنسی هستند و رژیم غذایی مناسب در آنان آمادگی جنسی و میل جنسی را افزایش می‌دهد.

این نوشته را از دست ندهید
همه چیز درباره هاشور ابرو یا میکروبلیدینگ

خستگی، استرس، بیماری، عدم تعادل هورمونی، مصرف بیش از حد غذا و الکل، فشار کاری، بالا رفتن سن و در نتیجه کاهش انرژی، از عوامل کاهش دهنده میل جنسی هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا