عوارض خودارضایی در زنان

0
349

مثبت زندگی: هر زمان حرف از خودارضایی به میان می‌آید، نگاه‌ها معطوف خودارضایی مردان می‌شود، ولی خودارضایی در زنان هم به وفور یافت می‌شود.

خودارضایی چیست؟

خودارضایی عبارت است از تحریک دستگاه تناسلی برای بدست آوردن لذت جنسی. میزان شیوع خودارضایی زنان بصورت دقیق مشخص نیست، ولی در نقاط مختلف دنیا متفاوت است. میزان آن از ۹۰-۵۰ درصد متفاوت است. تفاوت استمنا و استشها این است که به خودارضایی مردان، استمنا و به خودارضایی در زنان، استشها گفته می‌شود.

در یک بررسی در ایندیانا در آمریکا از ۲۰۰۰ خانم ۶۰-۱۸ ساله در مورد خودارضایی پرسیدند، بیش از ۵۰ درصد آنها پاسخ دادند که خودارضایی می‌کنند.

خودارضایی متاهلین، علل و عوارض 

در دختران خود ارضایی ممکن است با تخیلات جنسی، دیدن تصاویر و فیلم صورت گیرد که فرد با دیدن این تصاویر به هیجان می‌رسد و دچار خود ارضایی یا استشها می‌شود.

اما از دلایل مهم خودارضایی در خانم‌های متاهل عدم رسیدن به ارضاء جنسی یا ارگاسم در یک رابطه جنسی طبیعی است.

لذت نبردن ار رابطه جنسی طبیعی که خود آن دلایل بسیار زیادی از جمله نداشتن رابطه عاطفی خوب با همسر، ازدواجهای اجباری، تحت فشار قرار گرفتن جهت نزدیکی و غیره دارد. و همچنین عدم مهارت و اطلاع کافی مرد از چگونگی تحریک جنسی همسرش می‌تواند عامل این عمل شود.

عوارض خودارضایی در دختران

برای خودارضایی مرز سنی خاصی وجود ندارد. خانمها ممکن است در دهه ۷۰ زندگی هم خودارضایی داشته باشند. خودارضایی همیشه در خانم‌های مجرد دیده نمی‌شود، وقتی همسر در دسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید، ممکن است یک خانم نیازهای جنسی خود را با خودارضایی برطرف نماید.

بیشتر ببینید
روایتی از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران

از مهمترین عوارض جسمانی ناشی از خودارضایی در دختران :

– آسیب دیدن پرده بکارت

– ضعیف شدن قوای جنسی

– احساس درد در هنگام قاعدگی و بی نظمی آن

– اختلال در رشد سیستم عصبی مغز

– خستگی

– از دست دادن انرژی و سرزندگی و طراوت دخترانه

– کاهش قدرت حافظه

– عدم تمایل به جنس مخالف

– ناباروری (البته در شرایط حاد)

– تحت تاثیر قرار گرفتن زیبایی چهره و برق چشمان

اعتیاد به خودارضایی

خودارضایی در صورتی که به صورت رفتار روزانه عادت شود، خطرناک‌تر است و مانند هر اعتیادی، روح و جسم و روان فرد را به هم می‌ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می‌کند، خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می‌افتد و جنبه‌های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی‌کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می‌شود.

این فرد بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر خوب تحریک نمی‌شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می‌شود چرا که با خود ارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می‌کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر گمان می‌کند تنها در آن شرایط می‌تواند به ارگاسم برسد.

یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می‌شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می‌شوند بنابراین ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.

بیشتر ببینید
در این شرایط خوردن سیر ممنوع است!

و گاهی متاسفانه خیانت همسران ریشه در همین مساله دارد.

درمان خودارضایی زنان و دختران

۲- قاطعانه برای ترک این عمل تصمیم بگیرید.

۴- شبها روی شکم نخوابید و از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید.

۵- از نگاه کردن به بدن عریان خود پرهیز کنید.

۶- هر صحنه و تصویر شهوانی که شما را تحریک می‌کند را نبینید، از صحبت کردن درباره مسائل تحریک برانگیز خودداری کنید.

۷- تنها نمانید، تنهایی کلید استشها است. سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید.

۸- به طور منظم ورزش کنید تا انرژی‌تان تخلیه شود.

۹- شبها قبل از خواب مطالعه کنید.

۱۰- قبل از خواب مثانه‌تان تخلیه باشد و بیش از حد آب ننوشید.

چرا خودارضایی از لحاظ علمی و شرعی نهی شده است؟

واقعیت این است که دختران و پسران با بلوغ دچار تغییرات هورمونی و جسمانی می‌شوند و در دوره‌ای قرار می‌گیرند که نیازهای جنسی آنها شعله ور شده و راهی برای مهار ندارند و ممکن است به سمت خودارضایی کشیده شوند.

اما همانطور که می‌دانید ازدواج یکی از راههای صحیح ارضای افراد است و رفتارهای پرخطر جنسی موجه نیست و بایستی به مقتضای سن و رشد و نیازهای فکری ازدواج به موقع صورت گیرد چرا که نیازهای جنسی یک روند فیزیولوژیک دارد و باید طی شود و افرادی که از لحاظ شرعی مقیدند باید نیازهای جنسی خود را در جاده صحیح خود با ازدواج دائم یا موقت طبق شرع مهار کنند.

در غیر اینصورت برای کسانیکه امکان ازدواج میسر نیست حتی المقدور باید از محیط‌ها و فضاها و رسانه‌هایی که منجر به شعله‌ور شدن حس شهوت و برانگیخته شدن این نیاز می‌شود اجتناب کنند.

بیشتر ببینید
بهترین پوزیشن خواب در دوران عادت ماهیانه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

14 + یازده =