رابطه جنسیزنان

علت درد زیر شکم بعد از ارگاسم در زنان چیست؟

مثبت زندگی: برخی زنان بعد از ارگاسم درد دارند نام رسمی این درد دیس ارگاسمی dysorgasmia است و معنی ان این است که در زمان ارگاسم یا بعد از آن احساس درد دارید.

درد و گرفتگی ای که این زنان بعد از ارگاسم تجربه می کنند شباهت زیادی به درد پریود دارد که معمولا بلافاصله بعد از ارگاسم شروع شده و می تواند تا چند ساعت بعد از رابطه جنسی ادامه داشته باشد. این درد را ممکن است در وازن یا زیر شکم یا کمر خود احساس کنید.

رحم یک عضله است که در زمان ارگاسم منقبض می شود بنابراین ممکن است بعد از ارگاسم درد داشته باشید. درست مثل سایر عضلات در بدن شما که بعد از ورزش دچار درد و گرفتگی می شوند.

بیماری زمینه‌ای

در برخی موارد یک بیماری زمینه ای زنانه می تواند  عامل ایجاد درد و گرفتگی بعد از رابطه جنسی شود مثل بیماری التهاب لگن، اندومتریوز، کیست تخمدان یا فیبروم رحم.

اگر دقیق تر بخواهیم بیان کنیم علت درد ایجاد اصطکاک در زمان رابطه جنسی است البته خود این بیماری ها با درد همراه هستند که با ایجاد اصطکاک در آلت تناسلی بدتر می شوند. این مسئله کمتر به ارگاسم مربوط شده و بیشتر به دلیل فعالیت در طول رابطه جنسی است.

علت درد زیر شکم بعد از ارگاسم در زنان چیست؟

درد در زمان رابطه جنسی را نباید ندیده بگیرید. اول این که مانع لذت بردن شما می شود و دوم این که نشان دهنده عدم سلامت و بیماری است که باید درمان شود. بنابراین حتما برای تشخیص دقیق باید به پزشک مراجعه نمایید.

این نوشته را از دست ندهید
کارهایی که زنان باید بعد از رابطه جنسی انجام دهند

در صورتی که هیچ گونه بیماری زمینه ای  نداشته باشید پزشکتان توضیح می کند از پد گرم برای ناحیه کف لگن استفاده کنید تا عضلات رحم ریلکس شوند و داروهای مسکن و ضد التهاب استفاده نمایید.

شما به هیچ عنوان محکوم به تحمل درد در زمان رابطه جنسی یا بعد از ارگاسم نیستید و باید بلافاصله با تشخیص کوچیکترین مشکل یا تغییری به پزشک مراجعه نمایید تا دردتان را از ریشه درمان کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سه =

دکمه بازگشت به بالا