آموزش پخت برنج زعفرانی

0
144

مثبت زندگی: برنج زعفرانی یکی از انواع روش های پخت برنج است که به همراه غذاهای پر طرفدار اصیل و ایرانی مثل خورش قورمه سبزی و کباب کوبیده سرو می شود. البته برنج زعفرانی به صورت محدود هم برای تزیین انواع پلوها استفاده می شود.

با مواد لازم موجود در این آموزش آشپزی سنتی می توانید برای ۴ نفر برنج زعفرانی تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری برنج زعفرانی تهیه کنید می توانید با ضرب و تقسیم کردن مواد، مقدار مناسب مواد لازم را اندازه گیری کنید.

مواد لازم برای ۴ نفر

  • برنج ۴ لیوان
  • نمک به اندازه کافی
  • روغن ۲ قاشق غذاخوری
  • زعفران ۴ قاشق غذاخوری

طرز تهیه برنج زعفرانی

برای تهیه برنج زعفرانی قالبی ابتدا برنج را در کاسه ای بزرگ می ریزیم و تا روی برنج ها آب و کمی نمک می ریزیم و ۳۰ دقیقه اجازه می دهیم تا برنج خیس بخورد. سپس برنج را می شوییم و داخل قابلمه نچسب می‌ریزیم.

و تا ۱ بند انگشت روی سطح برنج آب داخل قابلمه می ریزیم و ۲ قاشق غذاخوری روغن و کمی نمک و ۲الی ۳ قاشق غذاخوری زعفران دم کرده داخل قابلمه می ریزیم و کاملا برنج و روغن زعفران و نمک را خوب مخلوط می کنیم و قابلمه را روی حرارت زیاد می گذاریم

تا آب داخل قابلمه جوش بیاید و مواد جذب برنج شود.زمانیکه آب در حال جوش زدن بود آرام برنج را هم می زنیم تا مواد کاملا جذب برنج شوند و آب موجود تبخیر شود و آنوقت حرارت را بسیار ملایم می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم تا برنج دم بکشد.

بیشتر ببینید
طرز تهیه اکبر جوجه خوشمزه و لذیذ با دستور پخت اصلی

پس از اینکه برنج دم کشید قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم تا ۱۰ دقیقه بعد که حرارت آن کم شده است و می توانید به آسانی قابلمه را در ظرف مورد نظر بر گردانید و برنج زعفرانی را با اکبرجوجه یا چلو گوشت نوش جان کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

یک + 7 =