آخرین نوشته هاکرونا

شیوه ثبت‌نام سالمندان جا مانده از واکسن

مثبت زندگی: دکتر علی شریفی زارچی درباره آغاز به کار سامانه salamat.gov.ir، گفت: این سامانه کار خود را از حدود ۱۱:۳۰ (شنبه ۱۸ اردیبهشت) آغاز کرده است و متولدین سال ۱۳۲۰ و قبل از آن (افراد بالای ۸۰ سال) که واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند یا از طریق خانه‌های بهداشت تماسی با آن‌ها برای واکسیناسیون گرفته نشده است، می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

افراد زیر ۸۰ سال باید منتظر اعلام سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا باشند که چه زمانی برای ثبت نام آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. متولدین پس از سال ۱۳۲۰ در حال حاضر نمی‌توانند در سامانه ثبت نام کنند. اقدام به بازگشایی ثبت نام برای گروه‌های سنی، بر اساس سند ملی واکسیناسیون صورت می‌گیرد.

با توجه به اینکه ممکن است تعداد ثبت نام‌ها بالا باشد، ظرفیت بسیار بالایی در زیرساخت‌ها و سرور‌ها در نظر گرفتیم تا سامانه با مشکل مواجه نشود به شکلی که در پنج دقیقه اول راه اندازی سامانه بیش از ۱۰۰۰ نفر ثبت نام داشتیم. تا چند روز بعد از ثبت اسم، از مرکز بهداشت منطقه زندگی با فرد تماس گرفته می‌شود یا برایشان پیامک ارسال می‌شود تا زمان و محل دقیق واکسیناسیون به آن‌ها اعلام شود.

رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در پایان گفت: تاکنون و در لحظات ابتدایی راه اندازی این سامانه، بیش از ۴۰۰۰ نفر در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کردند. علی‌رغم اعلام قبلی وزارت بهداشت مبنی بر آغاز به کار ثبت نام در سامانه از ساعت ۱۴ این سایت کار خود را از حدود ساعت ۱۱:۳۰ آغاز کرده است و هموطنان بالاتر از ۸۰ سال می‌توانند با مراجعه به سایت salamat.gov.ir برای تزریق واکسن کرونا اقدام به ثبت نام کنند.

این نوشته را از دست ندهید  هرگز این قسمت از کله پاچه را نخورید!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 12 =

دکمه بازگشت به بالا