زنانسلامتورزش

زنان صبح‌ها و مردان عصرها ورزش کنند

نتایج مطالعه انجام شده در ایالات متحده نشان می‌دهد: بهترین زمان ورزش کردن در طول روز برای مردان و زنان متفاوت است.

به گزارش  بی‌بی سی، ورزش کردن در هر زمانی برای سلامت مفید است، اما نتایج بررسی‌ها حاکی از آن است که زمان ورزش کردن به منظور دستیابی به بهترین نتیجه ممکن است برای زنان و مردان متفاوت باشد.

این بررسی نشان داد که زنان در طول ورزش صبحگاهی چربی بیشتری می‌سوزانند، در حالیکه چربی سوزی در مردان عصرها بیشتر است.

متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: بسیاری از نکاتی که در مورد این موضوع شناخته شده است بر اساس مطالعات انجام گرفته روی مردان بدست آمده است. تفاوت در هورمون‌ها، ساعت‌ بیولوژیکی و چرخه خواب و بیداری بین مردان و زنان، همگی می‌توانند نقش داشته باشند.

این مطالعه روی ۳۰ مرد و ۲۶ زن ۲۵ تا ۵۵ سال با وضعیت جسمی سالم برای مدت ۱۲ هفته به طول انجامید. در این برنامه اثرات برنامه تناسب اندام متنوع که شامل تمرینات کششی، دوی سرعت، مقاومتی و استقامتی بود، بررسی شد.

گروهی قبل از ساعت 8 صبح و گروه دیگر همان فعالیت‌ها را در هنگام عصر، بین ساعت 6 عصر تا 12 شب دنبال کردند. همه شرکت کنندگان از یک برنامه غذایی ویژه پیروی کردند.

متخصصان آمریکایی فشار خون و چربی بدن همه افراد را در طول مطالعه و همچنین انعطاف پذیری، قوای بدنی و قدرت هوازی را در شروع و پایان آزمایش کردند.

متخصصان با بیان اینکه بهترین زمان برای ورزش، ساعتی است که می‌توان آن را انجام داد، تاکید می‌کنند: زمان ایده‌آل برای ورزش در زنان و مردان متفاوت است.

این نوشته را از دست ندهید  چگونه لب‌های خوش فرم داشته باشیم؟

کاهش چربی و ورزش صبحگاهی

بر اساس نتایج به‌دست آمده، زنانی که علاقه‌مند به کاهش چربی ناحیه میانی و کاهش فشار خون خود هستند، باید صبح‌ها ورزش کنند. این مهم است زیرا چربی شکمی در اطراف اندام‌های داخلی بدن از جمله کبد انباشته می‌شود و می‌تواند خطرناک باشد. با این حال، زنانی که سعی می‌کنند قدرت عضلانی اندام بالایی و همچنین خلق و خوی کلی و مصرف غذای خود را بهبود بخشند، باید ورزش عصرگاهی انجام دهند.

همچنین مشخص شد مردان شرکت کننده در این بررسی حساسیت کمتری نسبت به زمان ورزش کردن در طول روز داشتند و قدرت بدنی‌شان در صبح و عصر بهبود پیدا کرد.

اما مشخص شد که ورزش عصرگاهی برای مردانی که علاقه‌مند به بهبود سلامت قلب و متابولیک و همچنین سلامت عاطفی هستند، ایده آل است.

بهبود سلامت متابولیک به معنای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند چاقی، دیابت نوع دو، بیماری قلبی و سکته است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + شش =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا