روش صحیح استفاده از کاندوم

0
366

مثبت زندگی: از استفاده همزمان مواد چرب کننده، روغن، مواد ضد عفونی کننده پزشکی (لوسیون) و مواد دیگر مانند وازلین برای چرب‌تر کردن کاندوم خودداری کنید. این مواد می‌توانند کاندوم را سوراخ و یا پاره کنند. تنها از ژل‌ها یا کرم‌های مخصوص و یا اسپرم کش‌های مکمل مخصوص که در داروخانه‌ها قابل دسترسی است استفاده کنید.

بسته حاوی کاندوم را بدقت و به آرامی باز نمایید و به هیچ وجه از قیچی و اجسام نوک تیز استفاده نکنید. کاندوم را در حالت سخت شدن آلت تناسلی مردانه و قبل از انجام نزدیکی استفاده نمایید، زیرا ممکن است در ترشحات مرد قبل از انزال نیز ویروس و یا اسپرم وجود داشته باشد.

کاندوم‌باید تمام طول آلت تا قاعده را بپوشاند. در هر بار نزدیکی از یک کاندوم‌جدید استفاده شود. از هر کاندوم فقط یک بار استفاده کنید. قبل از استفاده به تاریخ انقضا آن توجه کنید.

از مصرف کاندومهای تاریخ گذشته، چسبناک و شکننده بدلیل افزایش احتمال پارگی اجتناب نمایید. کاندومها را از حرارت، نور، فشار و رطوبت دایمی دور نگاه دارید زیرا احتمال سوراخ شدن و پارگی در آن افزایش می‌یابد و نمی‌توان به آن اطمینان کرد (مثلا کیف پول جیبی شما که هر روز متحمل فشار است جای مناسبی برای نگهداری کاندوم‌نیست).

بیشتر ببینید
اصول رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

نه − 5 =