روش استفاده صحیح از کانسیلر

0
205

مثبت زندگی: اگر چه خانم‌های بسیاری از کانسیلر هنگام آرایش صورت استفاده نمی‌کنند، اما این لوازم آرایش یکی از مهمترین چیز‌هایی است که نباید نادیده بگیرید. کانسیلر تیرگی‌های دور چشم را از بین می‌برد، سیاهی زیر چشم را می‌پوشاند، لک‌ها و جوش‌ها را ناپدید می‌کند و به صورت شما درخشش خاصی می‌بخشد. اما روش استفاده درست از آن چگونه است؟ اگر می خواهید بدانید که از چه رنگ کانسیلر و برای چه قسمت هایی از صورت استفاده کنید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

چه رنگ کانسیلری مناسب صورت شماست؟

برای زمان‌هایی که می‌خواهید عیب‌های صورتتان را از بین ببرید کانسیلر بهترین انتخاب است. به شرط این که رنگی مناسب را به کار گیرید. یادتان باشد که قسمت‌های مختلف صورت شما به رنگ‌های مختلفی از کانسیلر نیاز دارد. به عنوان مثال برای از بین بردن تیرگی زیر چشم، باید از کانسیلری روشن‌تر از رنگ پوستتان استفاده کنید. اما اگر بخواهید که جوش‌های قرمز یا لک‌های صورتتان را بپوشانید، باید رنگی شبیه به پوستتان انتخاب کنید. 

کانسیلر چه کاربردهایی دارد؟

کانسیلر کاربردهای زیادی دارد که مهمترین‌های آن پوشاندن تیرگی زیر چشم، لک‌ها و روشن کردن نقاط تیره صورت است. همانطور که در بالا هم به بدان اشاره شد برای هر کدام از این موارد باید از رنگ‌های مختلف کانسیلر استفاده کرد.

ترتیب استفاده از پرایمر، کرم پودر و کانسیلر چگونه است؟

قبل از آرایش، باید پوست تان را آماده سازید. برای این منظور پرایمرها بهترین انتخاب هستند. اگر قبل از شروع آرایش به پوستتان پرایمر بزنید آرایش دوام بیشتری روی پوست خواهد داشت. علاوه بر آن، منافذ پوست را نیز می‌پوشاند، از این رو آرایش روی صورت شما بهتر خواهد نشست.

بیشتر ببینید
شباهت‌ها و تفاوت‌های ویروس کرونا و آنفلوانزا را بشناسید

پس از این که صورت شما آماده آرایش شد باید کارتان را با کرم پودر آغاز کنید. البته برخی از خانم‌ها کانسیلر را قبل از کرم پودر استفاده می‌کنند که اشتباه است. ابتدا کرم پودر را روی صورتتان پخش کنید سپس به سراغ کانسیلر بروید. پس از زدن کانسیلر از قلم موی دیگری استفاده کنید تا مرز کانسیلر با کرم پودر کاملا محو شود. حواس‌تان باشد که از کرم پودر و کانسیلرهای باکیفیت استفاده کنید، در غیر این صورت روی صورت‌تان می‌ماسد.

برای مواقعی که می‌خواهید فقط از پنکک برای پوشش صورتتان استفاده کنید، باید ابتدا کانسیلر را روی نواحی مورد نظر بزنید و بعد از آن از پنکک استفاده کنید. برای مواقعی هم که از کرم پودر مایع یا کرمی استفاده می‌کنید، باید کانسیلر را در مرحله آخر بزنید و آرایش خود را با پودر صورت فیکس و تمام کنید.

چه رنگ کرم پودری برای افرادی که پوست تیره دارند، مناسب است؟

انتخاب رنگ کرم پودر برای افرادی که پوست تیره‌ای دارند کمی سخت است. در این شرایط تمام چیزی که شما بدان نیاز دارید این است که رنگ کرم پودرتان را با تن پوست‌تان هماهنگ کنید. شاید برای این که رنگ مورد نیازتان را به دست آورید مجبور شوید که چند رنگ را با هم مخلوط کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اول از رنگ‌های روشن‌تر کرم پودر به صورت‌تان بزنید سپس رنگ‌های تیره را اضافه کنید و آنها را با هم مخلوط کنید. سپس برای قسمت‌هایی از صورت‌تان که دچار تیرگی یا لکه است، از کانسیلر کمک بگیرید.

بیشتر ببینید
نکات مهمی درباره حافظه و یادگیری در انسان

چگونه کانسیلر را به زیر چشم‌ها بزنیم؟

از آنجا که اطراف چشم پوستی نازک و بسیار حساس دارد، باید محتاطانه با آن رفتار کنید. بهتر است که برای پخش کردن کانسیلر به این نواحی از براش‌های کانسیلر کمک بگیرید. البته قبل از زدن کانسیلر به اطراف چشم‌تان کرم دور چشم بزنید.

چند دقیقه صبر کنید، پس از این که کاملا روی پوست‌تان نشست، کانسیلر را به آن اضافه کنید. شما باید آن را به صورت Vشکل بزنید. بدین معنی که کانسیلر را از زیر چشم تان آغاز کنید و آن را به شکل مثلثی تا پایین چشمتان پخش کنید.

چون پوست ناحیه دور چشم زیاد حرکت می‌کند بهتر است از استفاده بیش از حد از کانسیلر بپرهیزید. به جای این کار از یک کانسیلر مایع یا کرمی سبک استفاده کنید. یا حتی می‌توانید از کانسیلرهایی که صرفا برای ناحیه دور چشم تعبیه شده اند کمک بگیرید.

چگونه زخم‌های پوست را با کانسیلر بپوشانیم؟

شاید فکر کنید که زخم‌های پوستی را می‌توان با آرایش پنهان کرد اما اینگونه نیست. در واقع اگر شما روی زخم‌های صورتتان کرم پودر یا رژ گونه بزنید، آنها بیشتر به چشم می‌آیند. برای این منظور باید از کانسیلر استفاده کنید. قبل از این که آرایشتان را آغاز کنید، از پرایمر برای نرم کردن پوست‌تان کمک بگیرید. سپس کانسیلری به رنگ مات را بردارید و به روی آن بزنید تا کاملا محل زخم‌تان را بپوشاند.

برای اینکه آرایش شما ماندگاری بیشتری داشته باشد و به اصطلاح ماسیده نشود، باید همیشه پودر صورت یا فیکساتور را در آخرین مرحله آرایش خود استفاده کنید.

بیشتر ببینید
طرز تهیه قارچ کبابی به روش رستورانی


اشتباهاتی که نباید مرتکب شوید:

  • برای پخش کردن کانسیلر، براش را به نرمی روی پوست‌تان بکشید. از زدن ضربات محکم خودداری کنید.
  • از کانسیلر به مقدار نیازتان استفاده کنید. افراط در کانسیلر نه تنها معایب پوست شما را نمی‌پوشاند، بلکه تاثیر منفی بر زیبایی‌تان نیز می‌گذارد.
  • کانسیلر را پس از کرم پودر به صورت‌تان بزنید.
  • کانسیلرهای پودری از این جهت که نمی‌ماسند، دوام بیشتری روی پوستتان خواهند داشت.
  • از کانسیلرهایی که به رنگ پوستتان نمی‌آیند، به شدت خودداری کنید.
  • برای پخش کردن آن به جای دست از براش‌های کانسیلر استفاده کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

یک + 1 =