آخرین نوشته هادکوراسیون

رنگ‌های مکمل الهام‌بخش در دکوراسیون؛ طوسی و فیلی

مثبت زندگی: پیش از هر چیز این را بدانید که سلیقه و علاقه شما به انتخاب رنگ مورد نظر حرف اول را می‌زند و شما هیچگاه مجبور نیستید که رنگی را که نمی‌خواهید برای دکوراسیون منزل خود انتخاب نمایید. در این مطلب همراه شما هستیم تا کمی بیشتر در رابطه با رنگ فیلی و طوسی در دکوراسیون منزل صحبت کنیم و بگوییم که چگونه می‌توانید رنگی را به عنوان رنگ مکمل و همراه طوسی و فیلی در دکوراسیون منزل خود همراه کنید.

انتخاب رنگ طوسی در دکوراسیون منزل

رنگ‌های مکمل الهام‌بخش در دکوراسیون؛ طوسی و فیلی

رنگ طوسی به نوبه خود از میان اصلی‌ترین رنگ‌های خنثی شناخته می‌شود و به همین دلیل هم ست کردن آن در دکوراسیون منزل کار خیلی سختی نخواهد بود. البته در بسیاری از موارد رنگ طوسی بدون داشتن لکه‌های گرمای رنگی می‌تواند روح رنگی سرد را نیز پذیرا باشد و در مقیاس زیاد تبدیل به یک رنگ سرد مطلق شود!

در بسیاری از موارد افراد ترجیح می‌دهند که دکوراسیون منزل خود را صرفا به رنگ طوسی طراحی کنند و رنگ‌های دیگری به جز طیف‌های مختلفی از رنگ طوسی را وارد فضا نکنند. در چنین شرایطی قطعا فضای خانه بیش از چیزی که تصور می‌کنید سرد و بی روح می‌شود و دیگر جذابیت‌های طراحی شما زیر سوال می‌رود. به همین دلیل هم بهتر است که با انتخاب رنگ‌هایی با انرژی و مناسب در کنار رنگ طوسی مبلمان خود، دکوراسیون منزلتان را به تعادل رسانده و جانی دوباره به آن ببخشید.


ترکیب رنگ طوسی و زرد

رنگ‌های مکمل الهام‌بخش در دکوراسیون؛ طوسی و فیلی

یکی از بهترین و محبوب‌ترین ترکیب رنگی‌های موجود برای رنگ طوسی یا فیلی استفاده از رنگ زرد است. هم نشینی رنگ زرد و طوسی می‌تواند به فضا جانی دوباره ببخشد و دکوراسیون منزل شما را شادتر کند. فرقی نمی‌کند که در کنار رنگ زرد خود از طیف تیره و یا روشن رنگ طوسی استفاده کنید، اما همیشه توصیه می‌شود که در کنار یک رنگ روشن، رنگی تیره داشته باشید تا هر کدام بتوانند خود را به خوبی نشان دهند. همان طور که در این تصویر نیز مشاهده می‌کنید شما می‌توانید در کنار مبلمان طوسی و فیلی خود، رنگ زرد را در قالب کوسن‌هایی طرح دار استفاده کنید تا به نوعی رنگ زرد تبدیل به چاشنی فضا شود.

این نوشته را از دست ندهید  ۱۰ پیشنهاد ساده برای مثبت‌اندیش بودن

ترکیب رنگ طوسی و کله غازی

رنگ‌های مکمل الهام‌بخش در دکوراسیون؛ طوسی و فیلی

یکی دیگر از ترکیب‌های رنگی مناسب برای طیف طوسی و فیلی، استفاده از رنگ کله غازی است. اگر مبلمان شما طوسی و یا فیلی هستند می‌توانید برای مواردی از جمله رنگ دیوار و کاغذ دیواری، کوسن ها، فرش و… به سراغ رنگ کله غازی بروید. احتمالا بعد از استفاده از این ترکیب رنگی در خواهید یافت که فضا به سمت سردی حرکت خواهد کرد، پس بهتر است برای به تعادل رساندن این ترکیب از یک رنگ چاشنی و یا حتی کمتر و محدودتر از آن در فضا استفاده کنید. توصیه ما این است که مثلا یک گلدان قرمز و یا آجری تهیه کرده و در این ترکیب رنگی جای دهید.


ترکیب رنگی طوسی و نارنجی

رنگ‌های مکمل الهام‌بخش در دکوراسیون؛ طوسی و فیلی

یکی دیگر از ترکیب‌های رنگی طوسی و فیلی، استفاده از رنگ همراه نارنجی است. رنگ نارنجی به نوبه خود می‌تواند محیط خانه را گرم و دنج کند، زمانی هم که بتوانید رنگ فیلی مبلمان خود را در کنار رنگ نارنجی همراه کنید فضایی گرم و دلنشین در دکوراسیون نشیمن خود خواهید داشت. نمونه بارز آن را هم در این تصویر مشاهده می‌کنید.


ترکیب رنگی صورتی و طوسی

رنگ‌های مکمل الهام‌بخش در دکوراسیون؛ طوسی و فیلی

اگر مبلمانتان طوسی یا فیلی است و نمی‌دانید آن را با چه رنگی می‌توانید ست کنید توصیه ما این است که بر روی رنگ صورتی حساب کنید. همان طور که در این تصویر مشاهده می‌کنید نتیجه ترکیب رنگ طوسی و صورتی لطافت بسیاری را به دکوراسیون نشیمن شما می‌بخشد و می‌تواند محیطی آرام و دلپذیر را برایتان فراهم آورد. شما می‌توانید برای این ترکیب رنگی هر کدام از طیف‌های روشن یا تیره طوسی و صورتی را مورد استفاده قرار دهید، چرا که هر کدام از آن‌ها می‌توانند به خوبی با یکدیگر ست شوند.

این نوشته را از دست ندهید  طرز تهیه شربت آلبالو و مربای خانگی

ترکیب رنگی سبز و طوسی

رنگ‌های مکمل الهام‌بخش در دکوراسیون؛ طوسی و فیلی

شما می‌توانید در کنار مبلمان طوسی و فیلی خود از رنگ سبز نیز استفاده کنید. این ترکیب رنگی بسیار شیک و منحصر به فرد است. برای این کار می‌توانید به سراغ طیف‌های مختلفی از رنگ سبز بروید که از سبز مغز پسته‌ای گرفته تا سبز یشمی را شامل می‌شود. توصیه ما این است که برای استفاده از رنگ سبز به سراغ کوسن‌ها و یا فرش‌های موجود در دکوراسیون منزل بروید و فضا را به تعادل برسانید.


ترکیب رنگی فیلی و قرمز

رنگ‌های مکمل الهام‌بخش در دکوراسیون؛ طوسی و فیلی

یکی دیگر از ترکیب‌های رنگی‌ای که به شما توصیه می‌کنیم هم نشینی رنگ طوسی و قرمز با یکدیگر است. رنگ قرمز نیز مانند رنگ نارنجی فضای گرمی را در خانه ایجاد خواهد کرد، با این تفاوت که محیط خانه را کمی شیطنت بارتر و البته مدرن‌تر می‌سازد. نه تنها فقط رنگ قرمز بلکه حتی برای سایر رنگ‌های همراه رنگ طوسی لازم نیست که به فکر وسایل بسیار بزرگ و پرهزینه باشید. شما می‌توانید مانند این خانهحتی با یک یا چند کوسن و یا فرش خود نیز این ترکیب رنگی را ایجاد نمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 20 =

دکمه بازگشت به بالا