راهکارهای طب سنتی برای ضخیم شدن مو

0
584

مثبت زندگی: داشتن موهایی پرپشت یکی از رازهای زیبایی در خانم‌ها است. برای ضخیم شدن موهای‌تان نیازی به استفاده از داروهای شیمیایی نیست و با طب سنتی می‌توانید موهایی پرپشت و ضخیم داشته باشید. در ادامه به برخی گیاهان دارویی که به ضخیم شدن موها کمک می‌کند اشاره می‌کنیم.

حنا

حنا به طور معمول برای رنگ آمیزی مو است، اما همچنین کارهای شگفت انگیزی برای سلامت کلی موهای شما انجام می‌دهد. حنا دارای خواص ضد باکتری، ضد میکروبی و خواص رطوبتی است. حنا چربی‌های اضافی پوست سر را می‌گیرد و مانع از مسدود شدن آن می‌شود. همچنین سطح PH پوست سر را تنظیم کرده و آسیب‌ها را درمان می‌کند.

روغن براهمی

براهمی در قالب روغن و یا پودر در دسترس است و برای جلوگیری از ریزش مو و ایجاد موهای ضخیم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماساژ سر با روغن برهمی، باعث کاهش استرس و در نتیجه کاهش ریزش مو می‌شود. همچنین برهمی می‌تواند پوست سر را تغذیه کرده و رشد مو را افزایش دهد.

رازک

رازک بعنوان یک گیاه محرک برای رشد مو شناخته شده است. رازک در قالب روغن استفاده می‌شود و برای ضخیم‌تر کردن مو موثر است. همچنین به عنوان یک ضدعفونی کننده طبیعی هم شناخته می‌شود. از دیگر خواص رازک می‌تواند به بهبود جریان خون نیز اشاره کرد.

اسطوخودوس

اسطوخدوس به خاطر عطر خوبش از دیگر گیاهان، متمایز است. اسطوخودوس برای مراقبت از مو بخاطر خواص ضد التهابی و ضد میکروبی‌اش مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این گیاه ضد حشرات است که می‌تواند از ریزش موی ناشی از شپش جلوگیری کند.

بیشتر ببینید
سالم‌ترین روغن‌ها برای کاهش درد آرتروز و آرتریت

بذرکتان

بذرکتان حاوی مقادیر فراوانی از اسیدهای چرب است که برای موهای شما ضروری است، همچنین شامل آنتی اکسیدان است که برای خلاصی از شر رادیکال‌ها به شما کمک می‌کند.

ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان حاوی سدیم تریترپن اسپانونیس، گلیکوسید و فلاونوئید است که پوست سر را تغذیه می‌کند و هر گونه آسیب‌هایی را که ممکن است به علت عفونت قارچی ایجاد شده باشد، بهبود می‌بخشد. همچنین به عنوان یک پاک کننده هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عصاره کامفری

کامفری یکی از بهترین گیاهان برای رشد موهستند و عصاره آن برای بهبود درهم تنیدگی مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی است که به سلامت مو کمک می‌کند. کامفری پوست سر را تحریک و آرام می‌کند و موها را در برابر خشکی و شکستن محافظت می‌کند.

روغن و ژل آلوئه ورا

استفاده از روغن آلوئه ورا به طور مستقیم به مو و پوست سر می‌تواند به تقویت مو کمک کند و در طول زمان موجب ضخیم شدن آن شود. محصولات تجاری زیادی هستند که حاوی آلوئه ورا هستند. این محصولات اغلب به شکل ژل و کرم‌هایی هستند که به طور مستقیم به پوست سر و مو اعمال می‌شوند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

2 + 6 =