درباره رابطه جنسی دهانی بیشتر بدانیم

0
658

مثبت زندگی: رابطه جنسی دهانی یکی از مراحل مهم پیش نوازش مرد برای زن است. معمولا مردان ابایی از رابطه جنسی دهانی ندارند و به راحتی این کار را برای زن انجام می‌دهند. همچنین زنان تمایل زیادی برای رابطه دهانی با شریک جنسی دارند و دوست دارند مرد برای ایشان این تحریک را انجام دهد.

رابطه جنسی دهانی (در انگلیسی: Oral sex) نام نوعی از آمیزش جنسی است که در آن مرد برای زن و یا زن برای مرد و یا هر دو به طور همزمان اندام جنسی طرف مقابل را به وسیله دهانشان تحریک می‌کنند. در آمیزش جنسی دهانی، اعضای دهان و حلق از جمله زبان، دندان ها و حلق در تحریک اندام جنسی طرف مقابل نقش دارند. در اصطلاح علمی به آمیزش جنسی دهانی که از سوی زن برای مرد انجام شود، Fellatio و وقتی رابطه ی جنسی دهانی از سوی مرد بر روی زن انجام شود، Cunnilingus نامیده می‌شوند.

دلایل لذت فیزیولوژیکی رابطه جنسی دهانی

چرا مردان از رابطه‌ی جنسی دهانی لذت می‌برند؟

مکیدن آلت تناسلی مردان باعث ایجاد فشار بر آلت شده و این فشار منجر به تجمع خون در بافت‌های آلت می‌شود و این حالت برای مردان لذتبخش است و باعث حالت برانگیختگی در آنها می‌شود ، همچنین حرکت ورود و خروج آلت در دهان و فشار لبها بر آن می‌‌تواند بر افزایش لذت آن موثر باشد.

چرا زنان از رابطه‌ی جنسی دهانی لذت می‌برند؟

لیسیدن یا مکیدن لبه‌های بیرونی می‌تواند برای زنان لذت بخش باشد و در تحریک و ارگاسم غیر دخولی موثر باشد. خصوصا درمورد افرادی که واژن آنها ترشح معمول را ندارند و به عبارتی دچار خشکی واژن هستند رابطه جنسی دهانی پیش از دخول می‌تواند علاوه بر تحریک در سهولت عمل دخول نیز موثر باشد.

بیشتر ببینید
برای افزایش میل جنسی چه بخوریم؟ - بخش دوم

چرا برخی زنان و مردان از رابطه جنسی دهانی اجتناب می‌کنند؟

 اولین دلیل برای برخی زنان و مردان کثیف و چندش آور بودن این عمل است. با توجه به آن که آلت تناسلی مردانه و زنانه محلی برای دفع ادرار است این طرز فکر در برخی افراد بوجود می آید که این اندام از نظر بهداشتی تمیز نیست و لیسیدن و مکیدن را عملی کثیف می‌دانند. در حقیقت آلت تناسلی اگرچه محل دفع ادرار است اما در صورت رعایت نظافت محلی غیربهداشتی محسوب نمی‌شود و البته فراموش نکنیم این محل، محل اصلی مربوط به لذت جنسی است.

این گونه افراد در مواجه با درخواست رابطه دهانی برخوردی تند (تدافعی – تهاجمی – اکراه) از خود بروز می‌دهند یا حتی تمایل همسر خود نسبت به داشتن رابطه جنسی دهانی را به تمسخر می‌گیرند و او را پس می‌زنند. این رفتار می‌تواند یکی از دلایل اصلی سرکوب میل جنسی همسر (حتی برای همیشه) باشد.

معمولا این افراد خود را در اسارت ذهنیت اشتباهی قرار داده‌اند، چه بسا هستند افرادی که حتی از دیدن و لمس کردن آلت تناسلی هم اکراه دارند این افراد نیاز به درمان دارند. لازم به ذکر است برخی از این افراد پس از داشتن رابطه جنسی دهانی تغییر دیدگاه خواهند داد.

رابطه جنسی دهانی را در شأن شخصیت خود نمی‌دانند

بعضی از زنان تصور می‌کنند رابطه جنسی دهانی مخصوص بازیگران پورنو است و انتظار شریکشان را انتظاری غیرمعقولانه و مقایسه شدن با روسپی‌ها می‌دانند و حتی داشتن رابطه جنسی دهانی را یک توهین به خود می‌دانند این در حالیست که یکی از نشانه‌های قدرت و برتری می‌تواند تامین غریزه شریک جنسی باشد.

بیشتر ببینید
از انجام این ۵ کار قبل از رابطه جنسی خودداری کنید

ترس و تصویر نامطلوب ذهنی از رابطه دهانی با شریک جنسی

برخی از افراد ممکن است مورد سوءاستفاده‌های جنسی قرار گرفته باشند و جز افرادی باشند که به زور و ناخواسته درگیر چنین رابطه‌ای شده‌اند. مسلما ناخودآگاه و غیر ارادی نسبت به آن واکنش منفی بروز می‌دهند که برای حل مشکل نیاز به درمان دارند.

خودداری همسر از رابطه جنسی دهانی متقابل

آیا خود حاضر به انجام این رفتار برای شریکتان هستید؟ اگر نه بعید نیست علت خوداری شریک شما از انجام آن یا انجام با اکراه آن یک طرفه بودنش باشد.

اثرات بوسه در معاشقه

دلایل روانی لذت بردن از رابطه جنسی دهانی چیست؟

عامل روانی در مردان بیش از عامل فیزیکی نقش بازی می‌کند تا حدی که مردان این توانایی غیرارادی را دارند تا بدون عمل فیزیکی رابطه جنسی به انزال دست یابند که معمولا این اتفاق در خواب برای آنها می‌افتد و علت آن نیاز به تخلیه منی است. به عبارتی بدن مردان هر چند وقت یکبار نیاز به تخلیه منی دارد و این عمل برای پروستات و دفع بهتر ادرار لازم است.

همچنین حس برانگیختگی مردان می‌تواند با یک جرقه ذهنی زودتر از چند ثانیه صورت پذیرد، پیرامون موارد مذکور رابطه جنسی دهانی از ابعاد روانی برای مردان از این حیث لذتبخش است که حس برتری به آنها دست می‌دهد و همچنین عمل همسر خود را فداکارانه و برگرفته از حس دوست داشتن محسوب می‌کنند.

اثر روانی و ذهنیت پردازی در مردان آن قدری هست که بدون تجربه لذت آن به این باور رسیده باشند که رابطه جنسی دهانی حتما برای آنها لذت‌بخش خواهد بود چرا که فکر به آن لذت بخش است در نتیجه مغزشان به این عمل واکنش مثبت نشان می‌دهد .

بیشتر ببینید
انواع کاندوم؛ کاربرد هر کدام چیست؟

اگر چه در زنان دو فاکتور احساس و لمس نقش بسزائی در تحریک جنسی و لذت جنسی بازی می‌کند اما بدین معنا نیست که ذهنیت جنسی یا تخیلات جنسی در زنان کم اهمیت است. رابطه جنسی دهانی در زنان نیز لذت‌بخش است و از نظر روحی روانی باعث شکل‌گیری حس خوشایندی نسبت به همسرشان در آنها می‌شود. باور این موضوع که شریکش به او این لذت را تقدیم می‌کند در پرورش حس تعلق درونی موثرتر است.

 بیماریهای جنسی (STD) که از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل می‌شوند؟

 شایع‌ترین بیماری جنسی منتقله از طریق رابطه جنسی دهانی، هرپس است (Herpes Simplex Virus = HSV) هرپس دو نوع کلی دارد: HSV-1 که منجر به دانه‌هایی در اطراف دهان می‌شود (تاول تبخالی) درحالیکه HSV-2 منجر به زخم‌های تناسلی می‌گردد.

۶ حرکت یوگا که به بهبود رابطه جنسی شما کمک می‌کند

– HPV که مخفف Human Papilloma Virus است هم ممکن است از طریق رابطه‌ی جنسی دهانی منتقل شود و منجر به زگیل‌هایی در اطراف و یا داخل دهان گردد. مشخص شده است که گنوره (Gonorrhea) از فرد آلوده در طی رابطه جنسی دهانی به فرد مقابل منتقل گردد و سپس عفونت از گلوی آن فرد به ناحیه تناسلی افراد بعدی منتقل شود. بدن بطور طبیعی در طی ۳ ماه می‌تواند باکتری‌های گنوره در گلو را از بین ببرد ولی عفونت ناحیه تناسلی نیاز به درمان آنتی بیوتیکی دارد.

امکان انتقال کلامیدیا (Chlamydia) هم از طریق رابطه جنسی دهانی وجود دارد، اگرچه کمتر رخ می‌دهد. کلامیدیا و گنوره منجر به زخم گلو می‌شوند (Sore throat). خیلی از افراد ممکن است آلوده به این میکروب باشند ولی بدون علامت بوده و از آن آگاه نباشند.

بیشتر ببینید
چرا هنگام رابطه جنسی درد دارید؟

 
– سیفلیس (Syphilis) هم در شرایط خاص امکان انتقال در طی رابطه جنسی دهانی را دارد و آن هم در صورتی است که دهان در تماس با زخم باز یا راش پوستی عفونی قرار گیرد. احتمال انتقال عفونت‌های دستگاه گوارشی و انگل‌ها هم درصورت تماس دهان با مقعد وجود دارد.

هپاتیت A ویروسی است که در مدفوع فرد آلوده وجود دارد و در طی تماس دهانی-مقعدی امکان انتقال دارد.

هپاتیت B بطور کلی در خون است و تنها درصورتی‌که در تماس رابطه جنسی دهانی، خونی وجود داشته باشد منتقل می‌شود.

رابطه جنسی دهانی از نظر شرعی

رابطه جنسی دهانی بین زن و شوهر از نظر شرعی از روابط غیرمتعارف نیست و برعکس از روابطی است که اشکال شرعی در صورتی که ترشحات آلت تناسلی مردانه و زنانه خورده نشود به آن وارد نیست.

از همسر خود لذت ببرید و لذت را به او تقدیم کنید

دسته‌ای از زنان و مردان هستند که لذت خود را معطوف به لذت همسرشان می‌دانند. به این صورت که از لذت بردن همسرشان نسبت به رفتاری که در رابطه جنسی انجام می‌دهند حس تحریک بیشتر و لذت بیشتری را تجربه می‌کنند و برخی دیگر تنها به لذت جنسی خود اهمیت می‌دهند، به عبارتی همسر خود را ملزم به انجام خواسته های جنسی خود می‌دانند. در حالی که خود را ملزم به تامین خواسته‌های جنسی او نمی‌کنند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

10 + یک =