خوش اخلاقی مردها با مصرف گردو

0
416
خوش-اخلاقی-مردان-با-مصرف-گردو

مثبت زندگی: گردو باعث خوش اخلاقی مردان می‌‍شود. شاید با خواندن این جمله با خودتان بگویید یک میوه کوچک که شاید هم طعم خوبی داشته باشد چطورباعث تغییر رفتار می‌شود؟ حتما با خودتان می‌گویید با کلی مهربانی نتوانستیم مردان را خوش اخلاق کنیم حالا یک گردوی کوچک می‌تواند این کار را انجام دهد؟ همراه ما باشید تا در این مقاله از اصول تغذیه‌ای مصرف گردو برایتان بگوییم که به طور خاص باعث خوش اخلاقی مردان می‌شود.

گردو گران است اما…

شاید با خودتان فکر کنید همین که برای صبحانه چند گردو بگذارم کنار پنیر همسر و فرزندم لطف بزرگی به آن‌ها کرده‌ام. قبول داریم که قیمت گردو این روزها بالا رفته و شاید دیگر هر کسی توان خرید گردو را نداشته باشد اما با برنامه‌ریزی می‌توانید کاری کنید که این مواد مغذی و مهم از سفره شما حذف نشود. می‌پرسید چرا؟

 برای اینکه گردو از جمله مواد مغذی است که به دلیل طبیت گرم آن از دوران کهن در تغذیه بسیار مورد توجه بوده و باعث خوش اخلاقی می‌شود.

به گفته محققان تغذیه خوب، ورزش و خواب کافی از عوامل مهم کاهش استرس است، اما مطالعه جدید محققان دانشگاه نیومکزیکو نشان می دهد مصرف گردو هم موجب شادابی ذهن و ایجاد خلق و خوی بهتر می‌شود. پیتر پریبیس، کارشناس تغذیه، در این باره می‌گوید:

«در گذشته، مطالعه بر روی گردو تاثیرات مفید آن را بر روی سلامت قلبی، دیابت و چاقی نشان داده بود. مطالعه کنونی ما متمرکز بر قدرت شناخت بوده و ما در قالب یک آزمایش تصادفی کنترل شده، نتایج حالات روانی آن را در زنان و مردان ارزیابی کردیم.»

برای بررسی خوش اخلاقی شرکت کنندگان این مطالعه، ۶۴ دانشجو ۱۸ تا ۲۵ سال با گروه‌های نژادی مختلف بودند. از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا به مدت ۱۶ هفته هر روز سه قرص نان موز بخورند که ۸ هفته نان موز را همراه با گردو و ۸ هفته بعد را بدون گردو می‌خوردند. در مدتی که شرکت کنندگان نان موز را با گردو پودر شده می‌خوردند همزمان نصف فنجان گردو هم در روز مصرف می‌کردند. وضعیت ذهنی و روانی شرکت کنندگان بعد از پایان هر ۸ هفته اندازه‌گیری شد.

بیشتر ببینید
تفاوت جو با جو دوسر چیست؟
خوش-اخلاقی-مردان-با-مصرف-گردو

پریبیس در ادامه از خاصیت گردو چنین می‌گوید:

«ما از تست استانداردی برای ارزیابی حالات ذهنی و روحی این شرکت کنندگان استفاده کردیم که شامل شش حوزه بود: تنش، افسردگی، خشم، خستگی، نیرو و قدرت، و سردرگمی. امتیاز آن هر چقدر پایین‌تر بود، فرد دارای خلق و خوی بهتر و وضعیت روانی بهتری بود. ما شاهد بهبود قابل توجه و ۲۸ درصدی خوش اخلاقی و خلق و خو در مردان جوان بودیم. اما هیچ گونه بهبودی در وضعیت رفتاری زنان مشاهده نشد.»

چندین ماده مغذی در گردو وجود دارد که می تواند عامل بهبود خوش اخلاقی و خلق و خو در مردان باشد. این مواد مغذی شامل اسید آلفا-لینولنیک، ویتامین E، فولات، پلی فنول و ملاتونین است. از این‌رو محققان مصرف روزانه گردو را توصیه می‌کنند, چون نه تنها موجب بهبود وضعیت اخلاقی می‌شود، بلکه برای سلامت عمومی هم خوب است.

دیگر فواید گردو

گردو میزان کلسترول خون را کاهش می‌دهد، ضد یبوست است، برای سلامتی قلب مفید است و سبب جوانی و شادابی  می‌شود و …

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

نوزده + شانزده =