خواص جادویی پای مرغ برای پوست صورت و پوکی استخوان

0
180

مثبت زندگی: در این مطلب قصد معرفی یکی از غنی‌ترین منابع کلسیم و ویتامین D. و همچنین معرفی خواص درمانی این ماده غذایی که شاید تا به امروز خیلی از ما‌ با شنیدن اسم آن مشکل داشتیم چه برسد به مصرف آن، خواهیم پرداخت.

پای مرغ حاوی بسیاری ازپروتئین‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و حیاتی است که بدن انسان قادر به تولید آن‌ها نیست. از همین جهت به افرادی که دچار مشکلاتی مانند: خمیدگی که ناشی از کمبود کلسیم است، پوکی استخوان، آرتروز، نرمی استخوان (راشیتیسم) در کودکان و بزرگسالان، روماتیسم، شکستگی استخوان و به طور کلی تغییرات ساختمانی در استخوان‌ها و نیز اختلال عملکرد عضلانی ناشی از کمبود کلسیم و ویتامین D را می‌توان با استفاده از این ماده غذایی درمان کرد.

بسیاری از پزشکان تغذیه و همچنین پزشکان جراح ارتوپدی در بسیاری موارد استفاده از سوپ‌های مختلف حاوی عصاره پای مرغ را به بیماران خود توصیه می‌کنند.

خواص درمانی

• بهترین درمان برای پوکی استخوان

• بهترین درمان برای راشیتیسم

• بهترین جلوگیری و ترمیم نکروز و پوسیدگی مفاصل و غضروف‌ها

• بهترین پیشگیری و درمان صدای مفاصل در حال فرسایش

• بهترین جایگزین برای قرص‌های غضروف ساز اروپایی و آمریکایی

• بهترین کمکی برای رشد کودک و نوجوان

• بهترین درمان برای سرماخوردگی و ضعف شدید

• بهترین منبع گلوکزامین و سولفات کندورایتین

• بهترین ترمیم کننده شکستگی استخوان

• بهترین بهبود دهنده کمردرد یا دیسک کمر

روش مصرف:

مقدار ۱ بسته پای مرغ را پس از تمیز کردن و شستشو به همراه ۳ تا ۴ لیوان آب داخل قابلمه‌ای قرار داده و مقداری پیاز را پس از پوست گرفتن اضافه کرده روی حرارت قرار داده و زیر آن را کم کنید و به مدت حداقل ۴ تا ۶ ساعت حرارت دهید البته با شعله ملایم.

پس از گذشت این زمان محتویات قابلمه را داخل مخلوط کن ریخته و صافی کنید و در فریزر نگهداری کنید برای مصرف کافی است از «عصاره پای مرغ » تهیه شده مقداری را به انواع سوپ و خورشت تهیه شده اضافه و سپس میل کنید.

نکته‌ی مهم: افرادی که مبتلا به چربی خون و کلسترول بالا هستند باید هنگام خوردن این عصاره مقداری آب لیموترش و یا آب غوره به غذای خود اضافه کنند.

بهبود آرتروز و دیسک کمر

خواص جادویی پای مرغ برای پوست صورت و پوکی استخوان

– پودر سنجد مؤثر است. زنجبیل هم خیلی مؤثر است. هم موضعی و هم خوراکی. همراه با غذا یا چای صرف شود مؤثر است. ما می‌گوییم پای مرغ را بجوشانید و آب گوشت و ژل آن را بخورید. پای مرغ پر از مواد غضروف‌ساز است. پای مرغ دارای سولفات کندروئتین است. در ویزیت بچه‌هایی که سر استخوان ران‌شان نکروز می‌شود و می‌پوسد پای مرغ را به آن‌ها تجویز می‌کنم. نتیجه خیلی مثبتی هم گرفته‌ایم.

پای مرغ، موثرتر از غضروف‌ سازها

امرزه پای مرغ کم‌یاب است. به سادگی پیدا نمی‌شود. پای مرغ به ترمیم غضروف‌ها خیلی کمک می‌کند. متأسفانه مافیای دارویی در ایران قرص‌های غضروفی آمریکایی و اروپایی را وارد می‌کنند و به قیمت گران به مردم می‌فروشد. پای مرغ به مراتب مؤثرتر و مفیدتر از قرص‌های غضروفی آمریکایی و اروپایی است. کارگر بیچاره‌ای که گوشت نمی‌تواند بخورد، پروتئین پای مرغ کلی برایش مفید است. در قلم پای مرغ مواد خون‌ساز و آهن‌ساز دارد.

جلوگیری از پوکی استخوان

پای مرغ برای جلوگیری از پوکی استخوان هم مفید است. ما تا جایی که توانسته‌ایم به بیماران‌مان توصیه کرده‌ایم و نتایج خوبی هم گرفته‌ایم. البته برای آتروز نرمش‌ و ورزش هم مؤثر است. کسی که نرمش نمی‌کند، ورزش نمی‌کند و تحرک ندارد، دچار خشکی گردن می‌شود. ورزش و نرمش حکم روغن کاری برای گردن دارد.

بهترین راه برای درمان افسردگی

پای مرغ را چه ماشینی و چه محلی (اگر مرغ محلی باشد بهتر است) تمیز بشویید. بدون اینکه در آب جوش زده و پوست زرد رنگ آن را پاک کنید. پای مرغ را خوب بشویید و روی آتش کباب کنید و بخورید. مد نظر داشته باشید که فقط ناخن‌های آن را بکنید و انگشتان باید باشد. چندین بار در روز انجام دهید. به زودی و به فاصله یک هفته می‌بینید که چه جادویی می‌کند. مصرف پای مرغ بدون کندن پوست آن بسیار مؤثر در درمان افسردگی و اضطراب است. این روش نه شیمیایی است و نه اثرات جانبی دارد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

2 + دو =